Antwort Kdy použít masážní pistolí? Weitere Antworten – Kdy Nepouzivat masážní pistoli

Kdy použít masážní pistolí?
Existuje i několik oblastí, kde by se masážní pistole neměla používat:

  • Aplikace přímo na kost.
  • Masírování infikované či dokonce otevřené rány.
  • Masírování pohmožděné oblasti.

Držte FlexGun™ za rukojeť a umístěte nástavec na požadovanou svalovou oblast. Pohybujte masážní pistolí pomalým, krouživým pohybem nebo tam a zpět, přičemž podle potřeby jemně zatlačte. Doporučujeme se zaměřit na každou svalovou skupinu po dobu 30 vteřin až 2 minuty.Použití vibrační masážní pistole před pohybovou aktivitou tedy znamená probuzení svalů, jejich přípravu na zátěž a také jejich uvolnění. Doporučuje se používat masážní pistoli těsně před tréninkem na konkrétní svalstvo, a to po dobu 30 vteřin. Masáž si můžete dopřát buď ruční, nebo pomocí přístroje.

Jak si masírovat stehna : Stehno masírujte dlaněmi – postupujte krouživými pohyby shora dolů po obou stranách stehna až ke koleni. Krouživými pohyby se vraťte zpět. Posuňte ruce o kousek stranou a stejným způsobem promasírujte celé stehno. Používejte rytmické krouživé pohyby, pracujte s větším přítlakem než u úvodního prohřívání.

Na co je dobrá masážní pistole

Příjemnou masáží poskytne úlevu vašim unaveným nebo ztuhlým svalům, ať už po sportovním výkonu nebo jen náročném dni v práci. Tato násadka zabírá největší plochu a je proto skvělým nástrojem pro hloubkovou masáž velkých svalů.

Kdy se nesmí masírovat : KONTRAINDIKACE (KDY KLASICKOU MASÁŽ NEPROVÁDÍME)

při horečnatém, akutním zánětlivém a infekčním onemocnění a při podezření na ně na kůži postižené chorobným zánětem hnisavým nebo plísňovým. v místech čerstvého poranění a porušení celistvosti kůže. v místech křečových žil (varixů) a bércových vředů a u zánětů žil.

Před masáží

Přijďte s dostatečným časovým předstihem, ale nespěchejte. Vaše psychika tak bude klidnější a tělo lépe připravené. Na masáž nechoďte s plným žaludkem, doporučuje se alespoň hodinu před masáží nejíst. Nepijte alkoholické nápoje a neužívejte omamné látky.

Čím se masírovat Základem úspěšné masáže je kvalitní emulze, gel či olej. Nejenže zvyšuje pocitový prožitek z masáže, ale ještě navíc výrazně zvyšuje její účinnost. Například ALPA gel HŘEBÍČEK je vhodný pro masáže kloubů, svalů a páteře.

Jak často cvičit stehna

Kolikrát za týden partii cvičit

Stehna jsou jednou z největších svalových skupin těla, u které musíme dbát na dokonalou regeneraci. Pro většinu lidí bude jeden trénink týdně pro tuto partii dostatečný.Mezi cviky na štíhlá stehna patří opět dřepy, kardio cvičení, dřepy s výskokem nebo: Boční výpady – postavte se s nohama rozkročenýma do šíře ramen, ukročte napravo, pravá ruka směřuje k levé noze, přitom podřepněte. Opakujte i s druhou nohou. Strečink ve stoje s posilovací páskou.Jak používat pěnový válec

  1. Válcování provádějte ideálně po zahřátí svalů.
  2. Válec si položte pod záda nebo jinou svalovou partii.
  3. Intenzitu masáže zvýšíte, když budete vahou vlastního těla na válec tlačit.
  4. Vyhněte se zraněným místům a otevřeným ranám na těle.
  5. Masírovaný sval by měl být natažený/napnutý.


Využití masážního válce poskytuje benefity klasické masáže, tedy především uvolnění zatuhlých svalů. Sportovcům slouží válce i ke zvýšení rozsahu pohybu. Rovněž zlepšují regeneraci, a to nejen svalů, ale i u kloubů, kostí a dalších tkání. Tyto pomůcky se dokáží postarat rovněž o lepší prokrvování.

Co se děje při masáži : Co se děje při masáži…

Z pohledu přímého působení se masáží odstraňují zrohovatělé buňky kůže, uvolňují póry, zlepší se buněčné dýchání a chemické pochody. Prokrví se kůže a podkoží, zvýší se tedy příjem kyslíku, živin a imunoglobulinů, jejichž úkolem je obranyschopnost organismu.

Kdy nechodit na masáž : Kdy není vhodné jít na masáž:

  1. horečnaté stavy.
  2. zánětlivá či infekční onemocnění celého těla (chřipka, angína)
  3. první trimestr těhotenství a v případě rizikového těhotenství
  4. nádorová onemocnění, v době akutního průběhu a 12 měsíců po doléčení
  5. akutní pooperační a poúrazové stavy.

Co se děje s tělem při masáži

Co se děje při masáži…

Z pohledu přímého působení se masáží odstraňují zrohovatělé buňky kůže, uvolňují póry, zlepší se buněčné dýchání a chemické pochody. Prokrví se kůže a podkoží, zvýší se tedy příjem kyslíku, živin a imunoglobulinů, jejichž úkolem je obranyschopnost organismu.

Před masáží

Přijďte s dostatečným časovým předstihem, ale nespěchejte. Vaše psychika tak bude klidnější a tělo lépe připravené. Na masáž nechoďte s plným žaludkem, doporučuje se alespoň hodinu před masáží nejíst. Nepijte alkoholické nápoje a neužívejte omamné látky.Výsledky se obvykle dostaví zhruba po šesti týdnech pravidelného cvičení. Po této době se tělo naučí správně zapojovat jednotlivé svaly, člověk se narovná, začne se cítit lépe, ale váhové úbytky závisí také na úpravě stravy, která jde ruku v ruce s pohybovou aktivitou.

Co se stane když budu cvičit každý den : Pravidelný pohyb není skvělý jen z hlediska budování vysněné postavy a zlepšování kondice. Dodá ti energii, podpoří krevní oběh a celkově se díky němu budeš cítit lépe. Rozhodnutí cvičit každý den alespoň chvíli je lepší než jednou týdně dvě hodiny.