Antwort Kdy použít Kumulus? Weitere Antworten – Na co se používá Kumulus

Kdy použít Kumulus?
Kumulus WG je postřikový kontaktní fungicid ve formě vodorozpustného mikrogranulátu na ochranu rostlin proti padlí .Ošetření se provádí preventivně v pevně daný čas, tj. jednou před květem a dvakrát po odkvětu angreštů, rybízů, borůvek nebo brusinek. tj. 1x postřik před květem, 1x postřik po odkvětu a za 10-14 dní poté provedete poslední postřik.Toto velmi časté plísňové onemocnění způsobené houbami se projevuje bílým, moučným povlakem na listech, pupenech a postupně na celé rostlině. Objevuje se nejčastěji během teplého a vlhkého počasí. Plísňové spory se šíří větrem, ale i hmyzem.

Kdy aplikovat Kumulus : Aplikace před květem, po odkvětu a dále podle potřeby (max. 5 x za vegetaci) v intervalu 7 – 10 dnů. Plná účinnost v rozmezí teplot 16 – 26 St. C, při vyšších teplotách působí krátkodobě a narůstá riziko fytotoxicity.

Kdy aplikovat Discus

Aplikujte od druhé poloviny dubna do konce května. Přípravek lze použít pouze preventivně.

Kdy postřik proti přezimujícím škůdcům : Já doporučuji jít stříkat v období, když 3 dny po sobě dosahovala odpolední teplota alespoň 15 °C. Aplikace by se měla provádět v odpoledních hodinách, kdy je právě takováto teplota. Ne ráno ani navečer, protože to je škůdce schovaný.

Odstraňte část, kde se plíseň objevuje. Pokud byla napadená jen horní vrstva, můžete po odstranění plísně místo posypat mletou skořicí, která působí dezinfekčně a pokud je to nutné doplnit novým substrátem. Počkejte několik dnů se zaléváním, abyste hned nepodpořili případné nové bujení plísně.

Padlí je v zahradách jedno z nejčastějších plísňových onemocnění rostlin. Způsobuje ho houba, která se šíří spory, obvykle vzduchem, ale i vodou nebo hmyzem.

Jak se zbavit padlí

Řešením jsou odrůdy odolné vůči padlí (nejnáchylnější jsou Idared a Jonathan), pravidelné průklesty jabloní, nehnojit moc dusíkem. Odstranit napadené výhonky, 2 týdny před květem ošetřit postřikem Kumulus WG nebo Discus a pak opakovat až do července.Realizujte první ošetření na počátku opadu listů, druhé ošetření za 10-14 dnů, třetí ošetření před rašením. Použití: Borovice: Sypavka – 40-50 g / 10 l vody poznámka: Od poloviny května do konce srpna v intervalu 10-14 dnůKdy, jak a čím ošetřovat Angrešt ošetřete 1x před květem a následně 2 – 4x po odkvětu v intervalu 5 – 10 dní (za vlhka a tepla interval zkracujeme a používáme 2% koncentraci). Rybíz ošetřujte až po odkvětu ve stejném intervalu i počtu ošetření.

Na padlí angreštu je vhodný postřik, a to fungicid aplikovaný 2x po odkvětu a pak ještě jednou po sklizni. Povolené prostředky jsou: Bayleton 25 WP (triadimefon) – 0,03 %, Rubigan 12 EC (fenarimol) – 0,03 %.

Jaký postřik na jabloně : Lze doporučit např. postřik Mospilan 20 SP nebo Sulka (při vyšších teplotách 20-25°C může pálit). Jarní postřik stromů (jabloní, třešní, švestek, drobného ovoce okrasných dřevin a rostlin,…) aplikujeme ke konci vegetačního klidu, na počátku rašení, do stádia zeleného až růžového poupěte, kdy už jsou škůdci vylíhlí.

Jak dlouho nesmí pršet po postriku : Postřik musí na stromě vydržet alespoň 2 hodiny a po tuto dobu jej nesmí spláchnout déšť, stejně tak ale postřik nesmí na stromě zmrznout.

Jak topit aby nebyla plíseň

Jestli doma nechcete mít plíseň a nechcete být nemocní, je potřeba topit. Lékaři doporučují doma udržovat 20 až 21 stupňů Celsia. Pro starší lidi je optimálních 23 stupňů v domácnosti a máte-li doma novorozeně, zvyšte teplotu ještě o jeden stupeň, aby se při přebalování nenachladilo.

Stačí smíchat rovné díly bílého octa a vody do spreje. Potom nastříkejte roztok na oblasti postižené plísní a nechte působit asi hodinu. Poté oblast otřete čistou houbou nebo hadříkem. Pokud plíseň přetrvává, může být nutné tento postup opakovat nebo použít silnější roztok octu.Postřiky proti padlí u révy i ostatních rostlin

Začíná se před kvetením a něm se provádí ošetření v závislosti na podmínkách šíření a náchylnosti odrůd v intervalech 7 až 14 dnů až do fáze zaměkání. Z postřiků na padlí se používá se například Kumulus, Dynali, Discus, Topaz či biologický VitiSan.

Kdy provést postřik proti přezimujícím škůdcům : Já doporučuji jít stříkat v období, když 3 dny po sobě dosahovala odpolední teplota alespoň 15 °C. Aplikace by se měla provádět v odpoledních hodinách, kdy je právě takováto teplota. Ne ráno ani navečer, protože to je škůdce schovaný.