Antwort Kdy použít ibuprofen? Weitere Antworten – Kdy brát ibuprofen

Kdy použít ibuprofen?
K čemu a kdy se užívá ibuprofen

  • Bolesti hlavy (např. migrény, tenzní bolesti hlavy)
  • Svalové bolesti (např. natažení a výrony, sportovní zranění)
  • Horečka.
  • Příznaky rýmy a chřipky.
  • Menstruační bolesti.
  • Bolesti zad.
  • Bolesti zubů
  • Bolesti kloubů (např. artritická bolest)

bolesti hlavy včetně migrény, bolesti zad, zubů, pooperační bolesti, při bolestivé menstruaci, při bolesti svalů a kloubů provázející chřipková onemocnění, horečce, bolestivých otocích a zánětech po poranění jako např. pohmoždění nebo podvrtnutí.Při chřipce většina lidí ucpaný nos nemá, proto stačí sáhnout po preparátech, které obsahují jen ibuprofen. Výhodou bude i to, že jsou levnější. Látka ibuprofen má oproti paracetamolu protizánětlivé účinky, na rozdíl od paracetamolu však dráždí žaludek a trávicí ústrojí.

Jaký je rozdíl mezi ibuprofenem a Ibalginem : Dobrý den, ibuprofen je název účinné látky zatímco Ibalgin je firemní název (značka) společnosti Zentiva, pod kterým prodává právě ibuprofen. Jinak řečeno Ibalgin (ale i APO-Ibuprofen, Brufen, atd.) obsahuje účinnou látku ibuprofen.

Co dělá ibuprofen

Ibuprofen snižuje teplotu a bolest a působí proti zánětům, patří do skupiny skupiny nesteroidních protizánětlivých látek. Je vhodnější všude tam, kde se vedle bolesti a teploty objeví i zánět. Stejně jako paracetamol, je i ibuprofen obsažen v mnoha (i kombinovaných) lécích.

Jak škodí ibuprofen : Z následné studie publikované magazínem British Medical Journal vyplývá, že u pacientů, kteří užívali dlouhodobě ibuprofen ve vysokých dávkách se objevila třikrát častěji mrtvice. Látka tišící bolest navíc zvyšuje možnost infarktu a srdeční komplikace.

Kdy užívat Ibalgin 400mg

  1. při bolesti hlavy, zubů, zad, při bolestivé menstruaci, bolestech po operaci.
  2. při bolesti svalů a kloubů provázející chřipková onemocnění
  3. při poranění měkkých tkání jako je pohmoždění a podvrtnutí


Při vysoké horečce hlavně u dětí se doporučuje kombinovat paracetamol s ibuprofenem ( Ibalgin, Brufen apod.), poté je interval mezi přípravky s obsahem paracetamolu a ibuprofenu 4 hodiny.

Kdy si dát Ibalgin

Dospělí a dospívající od 12 let užívají obvykle 1 potahovanou tabletu Ibalgin® 3krát denně, a to 1 potahovanou tabletu jednorázově nebo podle potřeby, nejvýše 3 potahované tablety denně. Odstup mezi jednotlivými dávkami je nejméně 4 hodiny. Nepřekračujte denní dávku 3 tablety během 24 hodin, neurčí-li lékař jinak.Lidé, kteří již žaludeční nebo duodenální vřed měli (z různých důvodů), tyto léky nesmějí vůbec užívat. Preferují se jiné léky, které budou trávicí ústrojí více šetřit. Proto tuto skutečnost aktivně hlaste, kdykoli vám bude lékař či lékárník doporučovat léky na bolest.Většinou po ní sáhneme, když nás něco bolí. Pokud ji ale berete příliš často, mohlo by se vám to vymstít. Dlouhodobé užívání vysokých dávek ibuprofenu, což je účinná látka proti bolesti, zvyšuje riziko mrtvice a infarktu.

Obvyklá denní dávka užívaná k léčbě bolesti nebo horečky je 1 potahovaná tableta Brufenu 400 jako jednorázová dávka nebo až třikrát denně s odstupem 4–6 hodin mezi jednotlivými dávkami. Maximální denní dávka je 1200 mg.

Co je horší Paralen nebo Ibalgin : Ibuprofen má zase oproti paracetamolu protizánětlivé účinky, dle některých studií je jeho vliv na snížení horečky dlouhodobější než u paracetamolu, ale může mít ve srovnání s paracetamolem více nežádoucích účinků na zažívací systém.

Na co všechno je Ibalgin : Přípravek se užívá např. při bolesti hlavy, zubů, zad, při bolestivé menstruaci, při bolesti svalů a kloubů provázející chřipková onemocnění, při poranění měkkých tkání, jako je pohmoždění a podvrtnutí.

Co je lepsi Paralen nebo ibuprofen

Ibuprofen má zase oproti paracetamolu protizánětlivé účinky, dle některých studií je jeho vliv na snížení horečky dlouhodobější než u paracetamolu, ale může mít ve srovnání s paracetamolem více nežádoucích účinků na zažívací systém.

Neužívejte přípravek Ibalgin 400

při krvácení nebo proděravení v zažívacím traktu způsobených nesteroidními protizánětlivými léky v minulosti, jestliže trpíte poruchou krvetvorby nebo poruchou krevní srážlivosti, jestliže máte závažné srdeční selhání.Nežádoucí účinky se projevují především v oblasti žaludku. Častější nežádoucí účinky: nevolnost, dyspepsie, zvýšená hladina jaterních enzymů, průjem, zácpa, krvácení z nosu, bolesti hlavy, závratě, vyrážka, zadržování tekutin a hypertenze.

Na co zabírá Ibalgin : Ibuprofen je lék proti bolesti a proti zánětu. V organismu blokuje enzym nazývaný cyklooxygenáza, který je zodpovědný za produkci prostaglandinů, látek, které se účastní mechanismu spouštějícího zánět a bolest. Ibuprofen je obsažen v léčivých přípravcích určených k léčbě bolesti, zánětu a horečky.