Antwort Kdy přesadit agáve? Weitere Antworten – Jak pěstovat agáve v květináči

Kdy přesadit agáve?
V květináčích vyžaduje dobře drenážovanou půdu, spíše kamenitou, světlé, slunečné místo. Při pěstování v květináčích je potřeba dát pozor na přelití. Jakmile se objeví nové výhonky, vyrůstající po stranách matečné rostliny, je možné je odtrhnout a přesadit do nového květináče.Teplota na zimovišti nemusí být vysoká, záleží na konkrétním druhu agáve. Při teplotě v rozmezí 5 – 15 °C by měly bez problémů přezimovat všechny druhy. V zimním období agáve nezalévejte a nehnojte (při chladném zimování). Agáve v chladné místnosti snesou i velmi málo světla.Agáve jsou rostliny, které rostou do krásy, ale musíte jim dát čas. Než dosáhnou rostliny dospělosti, tak to trvá 20-30 let. Většina druhů po odkvětu umírá, ale nemusíte truchlit, jelikož je vždy vytvořeno dostatečné množství dorostu.

Kdy dát ven palmy : Kdo chce dát palmy na jaře volně ven, neměl by je okamžitě dávat na plné slunce, protože listy nejsou, po zimě s nedostatkem světla, zvyklé na UV – paprsky a mohly by se spálit (vytvořily by se hnědé, nepravidelné fleky). Přivykejte palmy zhruba 10 dní na stinných místech, než je přesadíte na jejich definitivní místo.

Kdy přesazovat agáve

Přesazujeme vždy na jaře, starší rostliny stačí jednou za 5 let. Letnění: Velmi vhodné je rostlinu letnit na balkóně, terase nebo na verandě na světlém místě.

Co zasadit do květináče : Do květináče můžete vysadit letničky, trvalky, malé keříčky i zakrslé stromky. Pro takové pěstování máte k dispozici jehličnaté i listnaté stromky a keře, a také široký výběr trvalek a letniček. Zajímavou možností mohou být sloupovité ovocné stromky.

Mnoho hodin slunečního svitu na slunném balkoně orientovaném na jih – zejména v létě – poskytuje ideální podmínky pro pěstování různých rostlin: Mezi rostliny na balkon na slunci patří například pelargonie, kopretiny, rozmarýn, levandule nebo olivovníky, ale také oleandr, šalvěj, tymián a jiřina.

Všechny pokojové rostliny špatně snáší nízké teploty, proto je s přemístěním nutné počkat alespoň do druhé poloviny května. Vzhledem k teplotním výkyvům se tato doba může mírně měnit, avšak můžete se řídit pravidlem, že rostliny by nikdy neměly být vystavovány teplotám nižším než 10 °C.

Jak se množí agáve

Množení: Možno množit odnožemi, což je nejjedodušší nebo také semeny. Přesazování: Přesazujeme vždy na jaře, starší rostliny stačí jednou za 5 let.Obecně platí, že palmu přesazujeme jen tehdy, jakmile začnou vylézat kořeny ze spodní části květináče. Rostlina už nemá prostor pro další růst a bude stagnovat nebo se různě deformovat, pokud ji nepřesadíte. Nemusíte pochopitelně čekat, až začnou lézt kořeny ze spodní části květináče.Agáve je nejlepší pěstovat jako přenosnou rostlinu, kterou budete od května letnit venku. Výsev semen lze provést celoročně. Před výsevem namočte semena na 24 hodin do vody, poté je vysejte do hloubky 0,5 cm. Používejte spařený substrát pro kaktusy.

Nejlepší doba pro výsadbu a přesazování je časné jaro. Nejlépe je použít hnojiva s dlouhodobým účinkem. Tato hnojiva dodávají účinné látky jen za dostatečně vysokých teplot a podle potřeby rostlin. Od dubna do začátku srpna můžeme dobře zakořeněné rostliny týdně přihnojovat tekutým hnojivem.

Co se dělá z agáve : Agáve je nejen zajímavá rostlina svým vzhledem, ale je i užitková. Listy Agáve sisálové jsou vhodné pro výrobu technického vlákna, ze kterého se vyrábí koberce, motouzy a papír. Jiné druhy se pěstují hlavně pro svou sladkou šťávu. Kvašením šťávy z Agáve obecné vzniká alkoholický mexický nápoj Pulque, nebo také Mezcal.

Co dát na dno květináče : Z čeho drenážní vrstvu vytvořit Drenáž je v podstatě jakýkoli nasákavý materiál. Do květináčů se nejlépe hodí speciální materiál, kterým je KERAMZIT, SERAMIS nebo PERLIT. Nahradit je mohou ale také střepy hliněných nádob, jemný štěrk nebo kamínky.

Kolik muškátů do květináče

Do truhlíku o průměru 40 cm se vejdou dva muškáty, do truhlíku o průměru 60 cm tři a do truhlíku o průměru 1 m se vejde čtyři až pět rostlin. Do květináče o průměru 20-25 cm se pak vejde pouze jeden muškát. Nezapomeňte také, že nádoby pro muškáty by měly být vysoké alespoň 18 cm.

S čím kombinovat muškáty

Zkuste použít kombinaci muškátů (Pelargonium), šalvěje (Salvia), cínie (Zinnia), železníky (Verbena) a begónie (Begonia) v barvách červená, oranžová, které symbolizují oheň a lásku. Jako doplňky použijte konvice na zalévání stejné barvy a jiné nádoby a květináče, svíčky, deky.Mezi ně patří:

  • Mateřídouška. Voňavá bylinka, která je odolná vůči mrazu i suchu.
  • Rozchodník. Nezmar.
  • Netřesk. Sukulentní netřesk vydrží přímé slunce, extrémní sucha i mráz.
  • Krásnoočko. Vyhovuje ji suché a slunné stanoviště.
  • Řebříček.
  • Dračík.
  • Kakost.
  • Bohyška (Hosta)

Které Pokojovky lze Letnit : Při správné péči můžete letnit téměř všechny pokojovky. Pokud však chcete mít jistotu, že svým rostlinám neuškodíte, přeneste ven pouze světlomilné druhy. Mezi ně patří veškerá středomořská flóra jako jsou oleandry, citrusy, palmy, bylinky, bugenvilee a fíkovníky.