Antwort Kdy Předpěstovat kukuřici? Weitere Antworten – Jak a kdy sázet kukuřici

Kdy Předpěstovat kukuřici?
Vyséváme osivo přímo na připravený záhon během května. Počítáme s tím, že kukuřice je mohutná rostlina a potřebuje dostatek místa, pěstební spon by tedy měl být minimálně 40 x 40 cm. Semínka můžeme vysévat po dvou s tím, že po vyklíčení je podle potřeby vyjednotíme na jednu rostlinu.Semena kukuřice neklíčí při teplotách pod 10°C. Proto semena vysévejte přímo na stanoviště po posledních „zmrzlých mužích“. Na zahrádkách sejte do hloubky 2,5 cm hluboko na vzdálenost 7 cm a do řádků vzdálených 30 cm. Po vzejití rostliny vyjednoťte.Kukuřice vyžaduje plně prosluněné a teplé stanoviště. Od května do poloviny června vysejte celý obsah sáčku rovnou na zahradu. Doporučený spon pěstování je 30 x 60–80 cm. Nemáte-li dost místa, vysejte semena v řádku po 10–15 cm a později vyjednoťte na 20–30 cm.

Jak hluboko zasít kukuřici : Vhodný termín setí je na přelomu dubna a května při teplotě půdy 8–10 °C. Na lehkých půdách s pozdějším termínem setí se seje do hloubky 5–7 cm. Na těžších půdách s časnějším termínem setí je hloubka nižší – přibližně 3–4 cm.

Jak doma uvařit kukuřici

1V kastrolu přivedeme k varu 3 l vody se solí a cukrem. Vložíme kukuřičné klasy a vaříme je pod pokličkou 30 minut. Klasy během varu občas otočíme. Uvařenou kukuřici necháme důkladně okapat v cedníku.

Co vysadit ke kukuřici : Základní kombinace je společné pěstování vyšších plodin s nižšími, kterým poskytují stínění, ochranu před větrem, ale i oporu při růstu. Vhodným příkladem je pěstování kukuřice s popínavými fazolemi, melounem, okurkami nebo hrachem.

Ke hnojení kukuřice se běžně používají organická hnojiva, zvláště na půdách s nižší úrodností. Běžné dávky chlévského hnoje na ha jsou do 40 t. Většinou je lepší podzimní aplikace, pouze na lehkých půdách lze tolerovat jarní hnojení.

Popis. Jedná se o robustní trávy dorůstající výšky nejčastěji 0,5 až 6 metrů. Většinou jsou jednoleté, ale některé divoké druhy (Zea perennis a Zea diploperennis) jsou vytrvalé. Listy jsou přisedlé, střídavé, dvouřadě uspořádané, s listovými pochvami a souběžnou žilnatinou.

Co k Muškátům do truhlíku

S čím kombinovat muškáty

Zkuste použít kombinaci muškátů (Pelargonium), šalvěje (Salvia), cínie (Zinnia), železníky (Verbena) a begónie (Begonia) v barvách červená, oranžová, které symbolizují oheň a lásku. Jako doplňky použijte konvice na zalévání stejné barvy a jiné nádoby a květináče, svíčky, deky.Co lze pěstovat na balkoně

Dobře se na balkónech daří ředkvičkám, hrášku, fazolkám, mrkvi i kedlubnám. Nenáročný na pěstování je salát, převislé jahody, měsíční jahody, kanadská borůvka nebo cukety. Větší nádoba na balkóně umožní i pěstování speciálně upravených druhů ovocných stromů.Kukuřice se hodí vedle cuket a dýní, fazolí, hrachu, okurek, rajčat a salátu. Nehodí se vedle celeru a červené řepy. Vedle chřestu můžeme pěstovat keříčkové fazole, hrách, salát, kedlubny, rajčata, mrkev, ředkvičky a okurky.

Koupená a předvařená kukuřice v něm bude potřebovat přibližně 5 minut varu, mražená 10 minut a kukuřici z pole budete vařit 30-60 minut, podle její zralosti. Tady platí, že čím mladší klasy jsou, tím se budou vařit kratší dobu. A myslete i na to, že nedovařená kukuřice může způsobit zažívací potíže.

Jak ohřát vařenou kukuřici : Kukuřičné klasy se hodí na grilování, pro opékání na pánvi. Předvařenou vakuovanou kukuřici lze též jen krátce povařit nebo ohřát v mikrovlnné troubě. Před servírováním je kukuřici vhodné omastit máslem nebo olivovým olejem a osolit. Skladování při teplotě od +1°C do +8°C.

Kdy se Přihnojuje : Během roku je vhodné přihnojovat ovocné stromy (ale i keře) dvakrát až třikrát. První přihnojování provedeme brzy na jaře, v době pučení stromů, podruhé ihned po odkvětu, čímž posílíme tvořící se listy a nasazované plody, potřetí přihnojujeme až po červnovém opadu (nebo i probírce) části nasazených plodů.

Čím pohnojit

Organická hnojiva: pro dodání živin do půdy našich zahrádek se dá použít kravský nebo koňský hnůj (kravský se pomaleji rozkládá, koňský je výhřevnější a hodí se i do pařenišť nebo skleníků), najemno nařezané rostlinné zbytky, tráva a jemné zdravé listí, dřevěné štěpky ze slabších větviček nebo dřevěný popel.

V přirozených podmínkách se kukuřice rozmnožuje pouze semenem. Zhruba 95 % semen je oplodněno cizosprášením, zbytek samosprášením. Kukuřice během domestikace ztratila schopnost uvolňovat semena z palice a tak je zcela závislá na pomoci člověka. Kukuřice se nerozmnožuje vegetativně.Při vysazováni muškátů do truhlíků doporučujeme na 60 cm truhlík dávat maximálně tři rostliny, pro 40 cm truhlík pak dvě rostliny, větší hustota rostlin je jejich celkovému růstu spíše na škodu. Muškáty by se pak měly udržovat při teplotě do 20 °C, než je možné dát je koncem dubna ven.

Kdy zasadit muškáty do truhlíku : Pro sázení muškátů je načasování klíčové

Ideální je jaro, konkrétně na přelomu března a dubna. Předpěstované sazenice muškátů vybírejte pečlivě – měly by mít temně zelenou barvu listů i stonků. To je ukazatelem zdravé rostliny i kořenového systému.