Antwort Kdy Předpěstovat dýně? Weitere Antworten – Kdy Předpěstovat dýni hokaido

Kdy Předpěstovat dýně?
Výsadba dýně Hokaido tedy není nijak složitá. Je možné sázet semena, ale mnohem výhodnější je si doma předpěstovat sazenice, a to nejlépe v dubnu. Předpěstování semen vůbec není těžké. Stačí zasadit dvě semena do písčité půdy a udržovat je v dostatečné vlhkosti.Zakoupená semena jakéhokoliv druhu dýně je dobré před samotným sázení namočit přes noc do vody. Díky namočení semena rychleji vyklíčí. Semínka vysévejte od poloviny května.Semena se zatlačí špičku dolů do hloubky přibližně dva centimetry. Pak se květináč umístí na okenní parapet; první výhonky se ukážou již po pouhých několika dnech. Optimální teplota pro klíčení dýní je 20° C až 25° C.

Kdy sazet sazenice dýně : Výsadba je ideální od konce dubna až do konce května, do dolíčků v záhonu po 2–3 semenech. Je třeba do důlku dát semen raději více, protože dýňová semena mají tendenci zasychat.

Jak Předpěstovat dýně

Chcete-li si předpěstovat sazeničky dýní, s výsadbou do kelímků začněte v polovině dubna a asi po třech týdnech rostlinky přesaďte do větších květináčů. V polovině května můžete sazeničky přesadit do záhonů. Pokud ještě hrozí mrazíky, přikryjte rostlinky slámou, aby neumrzly.

Kdy Zaštipovat hokaido : Dýni Hokaido je dobré zaštipovat, aby se rozvětvovala. Bude tak dávat větší úrodu. Zaštipujeme když šlahoun dosáhne délky cca 1,5 – 2 m.

Sázení do substrátu a média

Při sázení do substrátu stačí semínka namočit na 12 až 24 hodin do vody. Jakmile nabobtnají, puknou a objeví se první klíček, přemístíte je do vlhkého sadbovacího média.

Tipy pro předpěstování semen

Semena byste měli vysévat do misek v květináčích na začátku až v polovině března. Nechte je klíčit při pokojové teplotě 20-25 °C. Jakmile se vytvoří první listy, přesaďte rostliny do větších květináčů. Pokud máte vytápěný skleník, má smysl začít s pěstováním v lednu nebo únoru.

Jak pěstovat dýně v květináči

Jak na pěstování dýně na balkóně

  1. Potřebujeme dostatečně velký květináč anebo nádobu.
  2. Dýně potřebuje dostatečnou zálivku.
  3. Dýně Hokaido pro svůj růst potřebuje světlo a teplo.
  4. Půda v květináči by měla být propustná.
  5. Zalévání musí být vydatné a pravidelné.
  6. K dýni dejme do květináče oporu.

Nároky a péče o rostlinu

Zaštipujeme když šlahoun dosáhne délky cca 1,5 – 2 m. Dýni sázejte na slunné a teplé záhony.Pěstování dýní

Dýně vyséváme v květnu. Semínka umisťujeme do hloubky tří až pěti centimetrů ve sponu 2 x 0,5 – 1 metr od sebe – podle vzrůstnosti odrůdy. Chcete-li si předpěstovat sazeničky dýní, s výsadbou do kelímků začněte v polovině dubna a asi po třech týdnech rostlinky přesaďte do větších květináčů.

Většina druhů se seje koncem zimy a začátkem jara (od poloviny ledna). Je třeba to však zvážit podle teplotních podmínek. Pokud máte doma teplo a plánujete vysévat do misek a ty umisťovat na okenní parapet, pod kterým je umístěn radiátor, můžete začít vysévat později.

Jak vyklíčit semínka ve vatě : Lístky na vatě

Semena řeřichy, ředkvičky nebo salátu je lepší nechat klíčit na vlhké vatě, dokud se neobjeví první lístečky, které pak odstříháváme. Do hlubokého talíře na vatu rozložíme poměrně hustě semínka a vatu prolijeme vodou, talíř postavíme na světlé místo a dáváme pozor, aby vata nevyschla.

Kdy dát sazenice ven : Obvykle po Zmrzlých v druhé polovině května, kdy je riziko posledních jarních mrazíků minimální. Ve vyšších polohách nad 350 m n. m. až koncem května, případně počátkem června.

Jak pěstovat salát ze semínek

Jak semena vysévat

Nejlépe je využít připravený substrát pro výsev semen z odborné prodejny. Zeleninu lehce přitlačíme. Semena vyséváme v řídkém sponu ne hlouběji než 2 cm pod povrch. Dbáme na to, aby teplota v místnosti se pohybovala kolem 18 – 20°C, aby zde byly dobré světelné podmínky a také přiměřeně zavlažujeme.

Dozrávající plody je třeba nechat na rostlině co nejdéle, aby se však nekazily, je vhodné je podložit například neglazovanou dlaždicí, plochým kamenem apod. Nejhorší je totiž pro zrající dýně vlhkost zdola, navíc kámen či dlaždice akumulují teplo a urychlují tak dozrávání plodů.Substrát nasypte do misek, jemně zavlažte a vysejte semena. Semena se vysévají zpravidla do hloubky podle velikosti semen. Drobné a velmi malá semínka stačí vysít rovnoměrně na povrch a často je ani nezasypáváme. Během zalévání je stačí přikrýt vrstvou servítky, abyste semínka nevyplavili.

Jak dlouho nechat semínka ve vodě : Sázení do substrátu a média

Při sázení do substrátu stačí semínka namočit na 12 až 24 hodin do vody. Jakmile nabobtnají, puknou a objeví se první klíček, přemístíte je do vlhkého sadbovacího média.