Antwort Kdy ostříhat bambus? Weitere Antworten – Kdy a jak stříhat bambusy

Kdy ostříhat bambus?
Když stébla opravdu uschla a nové listí se neobjevilo, sestřihneme stébla celá až u země. Pokud je stéblo živé jen z části, provedeme řez v živé části cca 1 cm nad kolínkem. Pěstujeme li bambus také pro jeho jedlé výhonky, tak je čas na sklizeň. Červen, Červenec – pokračuje růst stébel (tyčí).Řezání bambusové tapety lepené na textil

Podobě jako u rolety, pokud chceme řezat kolmo doporučujeme pákový řezač nebo krejčovské nůžky. Doporučujeme označit místo řezu. Pokud chceme řezat souběžně, ohnutý materiál odřežeme jednoduše: nožem. Po seříznutí můžeme začít lepit na stěnu.Ořezávání bambusu je důležité pro udržení jeho tvaru a podporu nového růstu. Odstraňte všechny poškozené nebo nemocné stonky u základny a také ty, které narušují celkový tvar rostliny. K ořezávání použijte ostré a čisté nůžky nebo pilu, aby se zabránilo poškození rostliny a šíření chorob.

Jak omezit bambus : Jednoznačně nejbezpečnější způsob je zakopat okolo bambusů protikořenovou zábranu(koupit). U běžných podmínek stačí do hloubky 60 – 65 centimetrů. Pokud máte poblíž vodní plochu, kam bambus nesmí – například jezírko vyložené rybniční fólií, tak se dává folie 1 metr široká.

Kam patří bambus

Základní oblasti využití bambusů jsou:

  • stavební a konstrukční materiál.
  • surovina k výrobě věcí denní potřeby.
  • potravina (bambusové výhonky)
  • výroba papíru a buničiny.
  • stabilizace půdy před erozí
  • léčiva.

Proč žloutne bambus : Zalévali jste ho příliš málo nebo příliš mnoho. Obojí může způsobit odumření kořenů. Příliš mnoho vápna v půdě také způsobuje žloutnutí listů bambusů, protože brání přísunu železa. Dbejte proto na to, aby byla půda vhodná.

Bambus je díky rychlosti růstu zapsán v Guinnessově knize rekordů jako nejrychleji rostoucí rostlina světa. Dokáže vyrůst až o 91 centimetrů za den, což je rychlost 0,00003 km/h.

Příliš mnoho vápna v půdě také způsobuje žloutnutí listů bambusů, protože brání přísunu železa. Dbejte proto na to, aby byla půda vhodná.

Jak zabránit rozrůstání bambusu

Bambusy rodu Phylostachys (ty vysoké s tlustými stébly) se rozmnožují oddenky, které mohou ze země vyrašit i 1 – 2 metry od mateční rostliny. Pokud chceme, aby rostly pouze ve vymezeném prostoru, je vhodné zamezit jejich rozrůstání pomocí protikořenové zábrany.Z vlastní zkušenosti vím, že bambus hoří velice dobře. Musí se však pořádně stébla rozsekat. Pokud zůstane polínko bambusu s oběma kolínky, tak při hoření vzduch uzavřený mezi těmato kolínky pěkně střílí. Zvuk podobný výstřelu s pistole.Bambus potřebuje dostatek vody a měl by se zalévat denně, zejména uprostřed léta, kdy je několik dní nebo týdnů horko a sucho. V zásadě je optimální vlhká půda, ale je třeba se vyvarovat přelití. Bambus potřebuje trochu vody i v zimě – zalévejte však pouze ve dnech bez mrazů.

Bambus je velmi bujně rostoucí rostlina, která potřebuje hodně vody a živin. V jarním období je dobré bambusy přihnojovat plnými hnojivy (NPK) s vyšším obsahem dusíku, která jsou vhodná pro růst a tvorbu zelené hmoty. Pozor na přehnojení tímto prvkem, které naopak poškozuje zárodky nových stébel.

Jak daleko od plotu sazet bambus : To nejdůležitější o sázení bambusu pohromadě

Sázejte jako většinu rostlin – o 2-3 cm níže do dobře propustné půdy. Sázejte ve dnech, kdy nesvítí příliš slunce nebo bambus na pár dní přistiňte. Fargesia na živý plot sázejte zhruba 1 metr od sebe pro živý plot za 3 roky, u Phyllostachys 1,5 metru. Přihrňte mulč.

Jak rychle se rozrůstá bambus : Ty nejrychleji rostoucí druhy zvládnou vyrůst až o 90 cm za 24 hodin. Rychlost růstu u těch nejběžnějších druhů je však okolo 3 až 10 cm za den.

Jak se správně starat o bambus

Bambusy mají rády dostatek vody, ale nikoliv přemokření. Tedy pokud by se otvory ucpaly a napršelo hodně vody, či došlo k přelití (bambus v prostředí ucpané nádoby hůře vysychá), může dojít k zahnití kořenů, při dlouhodobém přemokřování až k úhynu bambusu. Na zimu a v předjaří je dobré bambusy přistínit (např.