Antwort Kdy očkovat hříbě? Weitere Antworten – Jak často očkovat koně

Kdy očkovat hříbě?
Přesné schéma se může mírně lišit podle doporučení různých výrobců vakcín a podle toho, zda je kombinována s očkováním proti chřipce koní. Přeočkování u koní se obvykle provádí pouze každé dva nebo tři roky, zatímco většina lidí potřebuje přeočkování pouze každých 10 let nebo i déle.Pátá dávka je podána mezi pátým a šestým rokem života, šestá mezi desátým a jedenáctým rokem, následuje přeočkování mezi dvacátým pátým a dvacátým šestým rokem života. Poté se očkuje pravidelně s odstupem deseti až patnácti let. U jedinců nad šedesát let a u osob s oslabenou imunitou se přeočkovává po deseti letech.V době očkování nesmíte být akutně nemocní, 2–3 dny po aplikaci se nedoporučuje fyzická zátěž, návštěva sauny, solária ani větší konzumace alkoholických nápojů. Odstup od předchozího a dalšího očkování musí být minimálně dva týdny. V době očkování nesmíte brát antibiotika.

Kolik stojí očkování pro koně : Cena jedné dávky očkování se pohybuje okolo 350 Kč. Ve stejném termínu a ve stejných intervalech se koně očkují i proti tetanu – vakcinaci lze tedy kombinovat a absolvovat ji naráz. Společná vakcína pak vyjde zhruba na 700 Kč.

Kdy očkovat koně

Březí klisny, neočkovány pravidelně: vakcinovat 3x: dvě dávky v intervalu 4-6 týdnů a třetí dávku 4-6 týdnů před porodem. Hříbata od vakcinovaných klisen: vakcinovat od 5-6 měsíců věku. Vakcinovat 3x: 2 dávky v intervalu 4-6 týdnů a třetí dávku podat až ve věku 10-12 měsíců.

Jaká jsou povinná periodická očkování pro koně : U koní z možných onemocnění, proti kterým je možné vakcinovat, je jedno očkování povinné. Jedná se o očkování proti chřipce koní, která je vysoce kontagiózní. Povinnost vakcinovat se ale týká pouze chovatelů, kteří se chtějí zúčastnit veřejných svodů, závodů nebo výstav.

Ve věku od dovršení 10. roku do dovršení 11. roku se provede podle české legislativy posilující očkování. K očkování se používá výhradně redukovaná vakcína proti tetanu, záškrtu, dávivému kašli a dětské přenosné obrně, se sníženým obsahem vakcinačních.

Základní očkování proti hepatitidě A jsou 2 dávky v odstupu přibližně 1 roku, proti hepatitidě B a kombinovanou vakcínou proti žloutence A a B jsou 3 dávky v odstupu 1 a 6 měsíců po první dávce. Po tomto základním očkování již není nutné další přeočkování, ochranná hladina protilátek přetrvává dlouhodobě.

Co nedělat po očkování

Vynechejte proto intenzivní pohybovou aktivitu, a i další činnosti omezte na minimum. Zejména druhý den po očkování, kdy můžete pociťovat zvýšenou únavu, celkovou slabost až malátnost, bolesti hlavy či další příznaky připomínající akutní infekční onemocnění.Stejně tak je vhodné, aby mělo dítě po očkování klidový režim (sníženou fyzickou a psychickou zátěž). Ideální je dále po dobu 2–3 dnů nenavštěvovat s dítětem místa, kde by se mohlo nakazit některým infekčním onemocněním.Koníka vhodného k ježdění lze koupit třeba i za patnáct či dvacet tisíc korun, jeho ustájení a strava pak měsíčně nemusí stát více než dva či tři tisíce korun. To přece není tak obrovská cena za splnění dětského snu!

Vakcína proti chřipce

Základní vakcinace se provádí ve věku od 3 do 6 měsíců, revakcinuje se v intervalu 4 až 6 týdnů. Další revakcinace se provádí 6 měsíců po základní vakcinaci. v posledním trimestru gravidity, nejpozději měsíc před plánovaným porodem.

Co když odmítnu povinné očkování : Dle ustanovení § 29 odst. 1 písm. f) se přestupku dopustí ten, kdo nesplní povinnost stanovenou nebo uloženou k předcházení vzniku a šíření infekčních onemocnění. Za tento přestupek lze uložit fyzické osobě pokutu až do výše 10 000 Kč.

Co se očkuje v 13 letech : Standardně očkuje proti HPV praktický lékař pro děti a dorost v rámci preventivní prohlídky v 11 nebo 13 letech. Očkování proti HPV je totiž plně hrazeno z veřejného pojištění všem dětem ve věku 11 – 14 let včetně.

Jaké je povinné očkování

Mezi povinná očkování patří:

Kombinovaná vakcína proti zarděnkám, spalničkám a příušnicím. Kombinovaná vakcína proti záškrtu, tetanu a dávivému kašli. Kombinovaná vakcína proti záškrtu, tetanu, dávivému kašli a dětské obrně Vakcína proti tuberkulóze (u rizikových dětí s indikací)

Základní očkování proti hepatitidě A jsou 2 dávky v odstupu přibližně 1 roku, proti hepatitidě B a kombinovanou vakcínou proti žloutence A a B jsou 3 dávky v odstupu 1 a 6 měsíců po první dávce. Po tomto základním očkování již není nutné další přeočkování, ochranná hladina protilátek přetrvává dlouhodobě.Ceník vakcín za 1 dávku včetně aplikace (platný v den aplikace k dnešnímu dni)

Onemocnění Vakcína Cena / 1 dávku
Žloutenka A dítě do 15 let Havrix junior 720 1400 Kč
Žloutenka A dospělý Avaxim Havrix 1440 1690 Kč
Žloutenka B Engerix B 1150 Kč
Žloutenka AB Twinrix Adult /dospělý/ 2140 Kč

Jak dlouho být v klidu po očkování : 48 hodin po očkování je doporučeno dodržovat klidový režim.