Antwort Kdy měřit pH moči? Weitere Antworten – Co snižuje pH moči

Kdy měřit pH moči?
PH moči je závislé hlavně na stravě a stavu acidobazické rovnováhy. S tím, že zásadité pH („vysoké“) může být v důsledku vegetariánské stravy, bakteriální zánět močových cest nebo metabolická dysbalance. Kyselé pH („nízké“) může být v důsledku dehydratace, zvýšeného příjmu bílkovin, hladovění, při diabetu a další.Fyziologické pH moči je v rozmezí 5,0–6,5, krajní hodnoty jsou 4,5–8,0. Extrémní hodnoty v kyselé nebo zásadité oblasti budí podezření z nedodržení pokynů při odběru moči. Vzhledem k tomu, že jste snědla velké množství zeleniny, je to možné.Jakýkoli roztok, který má hodnotu pH nižší než 7, se považuje za kyselý a cokoli vyšší než hodnota pH 7 je zásadité.

Co znamená vyšší pH : Kyselost či zásaditost vodných roztoků vyjadřujeme hodnotou pH. Pro praxi chemického ošetřování vody stačí vědět, že pH se pohybuje v rozsahu 1-14. pH = 7 má roztok přesně neutrální. Hodnoty nižší než 7 charakterizují zvyšující se kyselost a hodnoty vyšší než 7 naopak zásaditost.

Jak se projevuje překyselení organismu

Příznaky

  • Únava,
  • tlak v oblasti žaludku,
  • střevní potíže,
  • zhoršení trávení a zpracování živin,
  • kožní projevy.

Co ovlivňuje pH : Hodnota pH 7 se považuje za neutrální. Hodnotu pH ovlivňuje množství rozpuštěného oxidu uhličitého a minerálů ve vodě: Vysoký obsah oxid uhličitého způsobuje překyselení. Rozpuštěné minerály způsobují zásaditost.

Vznik moči

Moč nesmí obsahovat – bílkoviny, krev, cukry. Za 24 h se vytvoří asi 150 litrů prvotní moči, ze kterých vznikne 1,5 – 2 litry definitivní moči. Začínají ledvinovými kalichy, rozšiřují se do ledvinové pánvičky.

Hodnotu pH ovlivňuje množství rozpuštěného oxidu uhličitého a minerálů ve vodě: Vysoký obsah oxid uhličitého způsobuje překyselení. Rozpuštěné minerály způsobují zásaditost.

Jak zjistím že mám Překyselený organismus

Signálem toho, že jsme překyselení, mohou být:

  1. velké póry.
  2. potivost.
  3. celulitida.
  4. vypadávání vlasů
  5. povleklý jazyk.
  6. zápach z úst.
  7. únava po jídle.
  8. bolesti svalů a kloubů

Ke zvýšení pH pitné vody vodárenské společnosti používají různé odkyselovací látky, mezi které patří například vápenný hydrát, vápenec, dolomit, mramor, hydroxid vápenatý, hydroxid sodný či soda. Tyto látky bývají obsaženy ve filtrech, které jsou tradičním řešením, jak zvýšit pH vody.JAK SE ODKYSELIT

  1. Jezte denně dostatek ovoce a zeleniny.
  2. V průběhu dne vypijte alespoň 2 litry čisté vody.
  3. Omezte pití alkoholu a kouření cigaret.
  4. Zhluboka dýchejte i vydechujte.
  5. Důkladně žvýkejte každé sousto.
  6. Omezte konzumaci kyselinotvorných potravin.
  7. Dostatečně spěte.


Snižte konzumaci bílého pečiva a dalších produktů z bílé mouky. Zařaďte do jídelníčku zásadité potraviny jako jsou brambory, pohanka, sója. Omezte na minimum konzumaci alkoholu, kofeinu, jednoduchých cukrů a perlivých nápojů. Pijte neperlivou vodu, zelené čaje, bylinné čaje a zeleninové šťávy.

Co snižuje pH : Pro snížení pH se používá hydrogensíran sodný (granulát). Ten slouží také například pro čištění ucpaných odpadů. Koupit jej můžete v různé koncentraci. Dle návodu na obalu ho zřeďte s vodou a nechte opět stejnou dobu působit.

Proč se bere ranní moč : Ranní moč je koncentrovanější a kyselejší. Je vhodná zejména pro chemické vyšetření moče. Moč odebraná později je již ovlivněna příjmem tekutin, potravy a pohybem. Moč se získává obvykle spontánní mikcí.

Kdy odebrat vzorek moči

Laboratorní příručka. K vyšetření se používá vzorek první ranní moče. Kromě organizačních důvodů jsou i důvody objektivní, proč je tento vzorek nejvýhodnější: Během noci při nepřijímání tekutin se moč dostatečně koncentruje v močovém měchýři a patologické hodnoty jsou tedy nejvýraznější.

Snižte konzumaci bílého pečiva a dalších produktů z bílé mouky. Zařaďte do jídelníčku zásadité potraviny jako jsou brambory, pohanka, sója. Omezte na minimum konzumaci alkoholu, kofeinu, jednoduchých cukrů a perlivých nápojů. Pijte neperlivou vodu, zelené čaje, bylinné čaje a zeleninové šťávy.Pokud vůbec nevíte, jestli se ve stavu acidózy, tedy překyselení organismu nacházíte, je třeba změřit hodnotu pH ve vašem těle. Slouží k tomu jediná pomůcka, a to lakmusový indikační pH papírek. Ten si můžete pořídit v lékárně nebo v mnoha e-shopech.

Co ovlivňuje pH půdy : Nejvíce pH ovlivňujeme zpracováním půdy, využíváním minerálních hnojiv s převahou amonného (DASA, kejda, dig.) nebo amidického dusíku (močovina, DAM, SAM). Nejsnažším způsobem, jak pH zvýšit, je vápnění, zásobní hnojení fosforem, draslíkem a pěstování meziplodin.