Antwort Kdy kvetou Gardenie? Weitere Antworten – Jak se starat o Gardenii

Kdy kvetou Gardenie?
Od jara do podzimu zalévejte poměrně hojně, aby substrát nevyschnul. Voda musí být měkká, odstátá, ideálně dešťová. V zimě je třeba zálivku silně omezit. Gardénii prospívá časté rosení měkkou vodou, neměla by ale přijít na poupata ani květy.Má ráda vyšší vzdušnou vlhkost – doporučujeme umístit rostlinu na misku s keramzitem plné vody. V suchém vzduchu mohou opadávat poupata. Doporučujeme zalévat měkkou (odraženou) vodou. Během vegetace přihnojujte 1x za 14 dní.Gardénii můžeme množit vrcholovými řízky, odebranými nejlépe na jaře nebo v létě.

Jak se starat o kalu v květináči : Kala vyžaduje světlé, teplé a mírně zastíněné místo. Roste velmi dobře v úrodné a vlhké půdě. Zálivka začíná, když rostlina vyrazí prvními oddenky. Vyžaduje vlhké prostředí, takže půda v květináči nebo na záhonu by měla být stále vlhká.

Co je to Gardenie

Gardénie jasmínovitá (Gardenia augusta) je oblíbená pokojová rostlina, která vyniká dekorativností velkých bílých květů a opojnou sladkou vůní připomínající jasmín. Gardénie pocházejí z Jižní Číny a dorůstají do výšky 1 až 1,5 metru. Květy Gardénie mají v průměru 5 až 10 cm.

Kdy množit řízkováním : Vůbec nejběžnější metodou vegetativního množení okrasných i pokojových rostlin je řízkování. Obvykle na jaře či v raném létě se z rostlin odejmou řízky, což bývají podle druhu rostliny mladé výhonky, listy nebo části větviček. Stonek mahonie stačí nařezat na kousky s jedním očkem a jedním listem.

Přibližně dva měsíce od výsadby začíná kala kvést a kvete 6 – 8 týdnů. Po odkvětu omezíme zálivku a necháme rostlinu zatáhnout. Kala nepřezimuje venku, před zimou proto hlízu vyjmeme ze země a uskladníme ji na chladném místě při teplotě 5 – 10 ℃.

Proč kala nekvete

Dalším důvodem je, že mají nevhodné podmínky, teplota je příliš vysoká, málo světla, málo vody. Pokud je rostlina pěkná zelená, má spoustu listů, znamená to, že jen neměla vhodné podmínky, tedy nízkou teplotu pro vytvoření kvetoucích toulců.

Jak voní gardénie

Gardénie jasmínovitá (Gardenia augusta) je oblíbená pokojová rostlina, která vyniká dekorativností velkých bílých květů a opojnou sladkou vůní připomínající jasmín.Jednou z nejjednodušších možností, jak si rostlinu namnožit, je řízkování. Stačí z mateřské rostliny odebrat část vrcholového výhonu. To rostlině nijak neublíží a řízek obvykle zakoření do několika týdnů. Pro účinnější zakořenění řízků lze použít kořenový stimulátor.Řízky získáváme na podzim a začátkem zimy, uskladníme je a na jaře zasadíme do země až po svrchní dva pupeny. Řízky zasazujeme do půdy na šikmo. Řežeme zásadně výhony s alespoň třemi až pěti pupeny. Zasazený řízek přikryjeme skleněnou lahví či vejpůl uříznutou PET lahví, abychom řízek ochránili před vymrznutím.

Proč kala nekvete

Dalším důvodem je, že mají nevhodné podmínky, teplota je příliš vysoká, málo světla, málo vody. Pokud je rostlina pěkná zelená, má spoustu listů, znamená to, že jen neměla vhodné podmínky, tedy nízkou teplotu pro vytvoření kvetoucích toulců. Nevytváří standardní květ, je to v podstatě list.

Jak pěstovat kaly v květináči : Jako bahenní květina je kala velice vhodná i pro hydroponické pěstování. Jeho začátkem je podzimní výsadba hlíz, které sázíme poměrně hluboko, asi 8–10 cm. Poté květináč umístíme na světlé stanoviště, kde se teplota pohybuje v rozmezí od 12 do 15 stupňů Celsia. Rostliny začínají kvést za půldruhého roku.

Jak dlouho kvete kala : Přibližně dva měsíce od výsadby začíná kala kvést a kvete 6 – 8 týdnů. Po odkvětu omezíme zálivku a necháme rostlinu zatáhnout. Kala nepřezimuje venku, před zimou proto hlízu vyjmeme ze země a uskladníme ji na chladném místě při teplotě 5 – 10 ℃.

Jak se starat o kaly v květináči

Pěstování pokojové kaly

  1. Na konci léta kalu přesadíme, oddenek zahrneme 2 cm silnou vrstvou kyprého substrátu.
  2. Do prosince je pro ni ideální chladnější, ale dostatečně světlé místo.
  3. Když ji v lednu přemístíme do tepla, může začít kvést již v zimě.
  4. Kala potřebuje dostatek světla, nevadí jí ani trocha přímého slunce.


Zakořenění trvá 6 až 12 týdnů ale i 6 měsíců, podle druhu a podmínek.Příprava řízků: Po vytažení řízků z místa uskladnění, případně po přepravě, je nutné řízky celé namočit nejméně na 24 hodin do vody. V případě výskytu plísně je možné řízky omýt v 5% roztoku Sava, ale většinou to není nutné.

Jak Zaštipovat růže : Zaštipování růží

Raným zaštipováním se upravuje růst příliš bujných výhonků. U výhonků, které by měly kvést v průběhu května, se mladý výhonek zaštipuje na 3-4 pupeny. Růže má potom více květů, ale kvete trochu později.