Antwort Kdy jíst Spirulinu? Weitere Antworten – Jak správně užívat Spirulinu

Kdy jíst Spirulinu?
Spirulina jako moderní, přírodní superpotravina není na užívání nijak náročná a můžete ji konzumovat prakticky bez zábran. Doporučujeme však nezačínat hned s vysokými dávkami. Ideální denní dávka je kolem 1 – 8 gramů. Přestože se Spirulinou nedá předávkovat, je dobré, pokud si na ni tělo zvykne postupně.

  1. Prášek:
  2. Obsah balení: 100g nebo 250g.
  3. Složení:100% prášek ze sladkovodní řasy Spirulina platensis.
  4. Užívání: 1 až 3 x denně čajovou lžičku rozmíchat v 250 ml vody nebo džusu, doporučuje se užívat 30 min před jídlem.

Spirulina dále není vhodná pro pacienty s fenylketonutrií a s autoimunitními onemocněními, jako je například roztroušená skleróza nebo revma.

Na co pomaha spirulina : Z nich nejdůležitější jsou to, že je silný antioxidant (protirakovinné účinky), stimulant metabolismu, pomáhá při diabetes, chrání před srdečně-cévními onemocněními, podporuje imunitní systém, zlepšuje trávení, chrání mozek či zlepšuje paměť.

Kolik spiruliny denně

Podle zdravotnických odborníků University of Maryland Medical Center je standardní dávka spiruliny pro dospělé 4 až 6 tablet po 500 miligramech (tedy 2 až 3 gramy denně).

Která Spirulina je nejlepší : Nejlépe z testu vyšel výrobek Salvia Paradise Spirulina Bio Hai-nan (uspokojivě, 17,90 Kč/denní dávka), který výrazně vyčnívá v obsahu sledovaných živin. Na konci tabulky skončil produkt Greenfood Nutrition Spirulina (dostatečně, 2,20 Kč/denní dávka) kvůli nejnižšímu obsahu sledovaných živin.

jaký je rozdíl mezi zelenou a modrou spirulinou

Fykocyanin je v současné době zkoumán pro své protirakovinné vlastnosti. Na rozdíl od zelené spiruliny, která má silnou vůni a chuť připomínající mořské plody a ryby, je modrá spirulina naprosto bez chuti.

Chlorella organismus spíše detoxikuje, zatímco spirulina jej spíše posiluje a vyživuje. Chlorella obsahuje dvojnásobné množství chlorofylu než spirulina. Dále je výraznou zásobárnou železa. Za zmínku stojí také obsažený vitamin K, fosfor i další vitamíny a minerální látky.

Kdo nesmi uzivat chlorellu

Vyhnout chlorelle by se měli lidé:

  • s onemocněním žilního systému,
  • pacienti po transplantaci orgánů,
  • všichni ti, kdo užívají léky na potlačení imunity nebo léky na ředění krve,
  • lidé s autoimunitními onemocněními,
  • pacienti s hyperfunkcí štítné žlázy či s chronickým zánětem trávicího traktu.

Chlorella organismus spíše detoxikuje, zatímco spirulina jej spíše posiluje a vyživuje. Chlorella obsahuje dvojnásobné množství chlorofylu než spirulina. Dále je výraznou zásobárnou železa. Za zmínku stojí také obsažený vitamin K, fosfor i další vitamíny a minerální látky.Správně vypěstovaná spirulina má vysoký obsah chlorofylu, který jí dává tmavě zelenou barvu. Podobnou té, kterou vidíte na obrázku. Pokud je barva vybledlá, světlá či se skvrnami, nejedná se zcela určitě o kvalitní produkt (buď není čerstvý, nebo byl špatně pěstován a určitě nedosahuje nutriční kvality, kterou chcete).

Dobrý den, Spirulinu lze užívat dlouhodobě – pro preventivní užívání jsou však dávky do 8 gramů dostačující. Často se doporučuje kombinace Spiruliny a Chlorelly, případně ještě mladého ječmene.

Co léčí zelený ječmen : Reguluje trávení a léčí zácpu. Má příznivý vliv také na činnost štítné žlázy, která hormony ovlivňuje metabolismus. Pomáhá v boji s nadváhou. Mladý ječmen však není lék na hubnutí, samotné užívání hubnutí nezaručuje.

Jak vybrat chlorellu : Chlorella pěstovaná na Taiwanu ve velkých kultivačních bazénech dopadla ve všech testech nejlépe, obsahovala dle laboratorních testů ze všech testovaných vzorků nejméně škodlivých látek. Chlorella z Taiwanu je nejlepším zdrojem chlorelly vůbec a oproti čínské chlorelle je několikanásobně čistší.

Kdo nesmí chlorellu

Vyhnout chlorelle by se měli lidé:

  • s onemocněním žilního systému,
  • pacienti po transplantaci orgánů,
  • všichni ti, kdo užívají léky na potlačení imunity nebo léky na ředění krve,
  • lidé s autoimunitními onemocněními,
  • pacienti s hyperfunkcí štítné žlázy či s chronickým zánětem trávicího traktu.


Pro koho se ječmen nehodí

V případě, že jste po operaci žaludku nebo střev, při akutních zánětech hlubokého žilního systému, akutní plicní embolii nebo pokud užíváte léky na ředění krve (warfarin) nebo na snížení imunity, není vhodné tyto potraviny užívat a vždy se jejich vhodnosti poradit s vašim lékařem.Ječmen pak dočišťuje tělní tekutiny – krev, lymfatický systém (umí výborně odvodňovat organismus), čistí také pomocí potu a moči. Oproti chlorelle navíc obsahuje celou řadu enzymů, které dokážou tělu dodat rychle energii a je-li potřeba, urychlují také hojení. Obě zelené potraviny jsou navíc zásadotvorné.

Co je lepsi ječmen nebo chlorella : Ječmen pak dočišťuje tělní tekutiny – krev, lymfatický systém (umí výborně odvodňovat organismus), čistí také pomocí potu a moči. Oproti chlorelle navíc obsahuje celou řadu enzymů, které dokážou tělu dodat rychle energii a je-li potřeba, urychlují také hojení. Obě zelené potraviny jsou navíc zásadotvorné.