Antwort Kdy je potřeba kyretáž? Weitere Antworten – Kdy je nutná kyretáž

Kdy je potřeba kyretáž?
Kyretáž neboli výškrab hrdla a těla děložního slouží ke stanovení příčiny a současně k odstranění příznaků onemocnění. Nejčastěji se provádí při hormonálních poruchách, odumřelém těhotenství, samovolném potratu, zánětu dělohy či zhoubném či nezhoubném nádorovém onemocnění.Předpokládaná doba hospitalizace je při nekomplikovaném průběhu 1–2 dny. Po operaci je nutná rekonvalescence potřebná k plnému vyhojení v trvání 1–2 týdnů. Nejméně 14 dní po výkonu byste měla dodržovat pohlavní abstinenci a zvýšenou hygienu zevních rodidel. Slabé krvácení (špinění) po výkonu ustává do týdne.Slabé krvácení (špinění) po výkonu ustává do týdne. První menstruace po výkonu se obvykle dostaví za 4–6 týdnů.

Kdy po Kyretáži dostanu menstruaci : menses se dostaví většinou za 5-6 týdnů od revise dutiny děložní. Nepravidelné špinění nebo krvácení po revisi je běžné. Neměly by se objevit teploty nad 38 st. a výrazné bolesti v podbřišku.

Jak dlouho budu v nemocnici po Kyretazi

Materiál se odesílá k histologickému vyšetření a výsledek je předán praktickému gynekologovi pacientky, který jej sdělí pacientce nejpozději do 14 dnů ode dne výkonu. Pokud je tento výkon prováděn ambulantně a bez komplikací, může pacientka odejít z nemocnice téhož dne kolem 14. hodiny.

Jak poznat zanet dělohy po revizi : U zánětu dělohy se setkáváme s tím, že ženy udávají bolesti v podbřišku a v bederní krajině, která je spíše trvalého rázu. Vyskytují se teploty, zimnice a zchvácenost. Dalším příznakem je slabé krvácení nebo špinění mimo menstruační cyklus.

Bolest po zákroku

Po kyretáži se poměrně často objevují mírné křeče v podbřišku. Lékař může pacientce preventivně předepsat analgetikum (lék proti bolesti). Normální je i mírné krvácení. Doporučuje se nosit vložky po dobu několika dní.

Poté v případě potřeby použije tyčinky k roztažení děložního hrdla, případně děložní dutinu ještě vyšetří tzv. hysteroskopem. Následně je provedena samotná kyretáž. Celý zákrok trvá přibližně deset až patnáct minut.

Co si vzít s sebou na kyretáž

K příjmu k „malé“ gynekologické operaci (kyretáž, hysteroskopie, přerušení těhotenství, konizace apod. ) se dostavte nalačno v den výkonu mezi 7.00 a 7.30. S sebou si vezměte předoperační vyšetření, související zdravotnickou dokumentaci, pravidelně užívané léky, hygienické potřeby.Úporné pálení při močení

Při zánětu dělohy si ženy stěžují na bolest v podbřišku a v oblasti beder, která je převážně trvalého charakteru. Objevují se teploty, či naopak zimnice, někdy i pocit celkové zchvácenosti.Revize děložní dutiny je forma kyretáže, která se provádí nejčastěji po prodělaném potratu. Jedná se o „výškrab“ zbytků tkáně po těhotenství. Frakcionovaná kyretáž se nejčastěji provádí v případech gynekologického krvácení nejasného původu, využití má tedy zejména v diagnostice.

krvácení mezi menstruacemi, špinění mimo obvyklé menstruační krvácení, neobvykle dlouho trvající menstruace, zapáchající výtok, bolest v podbřišku, nevysvětlený úbytek tělesné hmotnosti.

Jak poznat gynekologický zánět : Typickým příznakem je našedlý vodnatý výtok, který velmi výrazně zapáchá po rybách. Může také docházet k pálení či svědění. V případě bakteriálního zánětu je nutná léčba antibiotiky. Kvasinkové infekce vznikají narušením přirozeného pH pochvy a nahromaděním kvasinek.

Jak probíhá čištění dělohy : Operace se provádí v celkové narkóze a trvá zhruba 15-20 minut. K dutině děložní se přistupuje přes pochvu po dilataci děložního hrdla. Obsah dutiny děložní je odstraněn odsátím podtlakovou savkou a/nebo speciálním kovovým nástrojem – kyretou.

Jak se vyhnout Kyretáži

Alternativou kyretáže je hysteroskopie, jejíž hlavní výhodou je optická kontrola, (tedy zákrok není prováděn „poslepu“).

Mezi možné hlavní příznaky zde patří ztráta energie, rychlá únavnost, bledost, časté infekce a krvácivost z nosu a dásní, nadměrná tvorba modřin a červených teček na kůži, zvětšené mízní uzliny, bolesti břicha, bolesti kostí a kloubů, případně horečka, noční pocení, bolesti hlavy, nechutenství a úbytek na váze.Pokud je zhoubný nádor odhalen příliš pozdě, mohou se nádorové buňky dostat lymfatickými cévami a krevními cévami do vzdálených orgánů; metastázy se pak mohou objevit v lymfatických uzlinách, játrech, plicích nebo kostech.

Jak se projevují gynekologické problémy : Klinicky se infekce projeví žlutým sekretem, často zapáchajícím, zvýšením pH vaginálního prostředí, svěděním, pálením a problém při pohlavním styku. Diagnózu je možné stanovit na základě klinického nálezu. Lékem první volby je lokální podání antiinfekčních substancí.