Antwort Kdy brát ječmen? Weitere Antworten – Kdo nesmí zelený ječmen

Kdy brát ječmen?
Kdo by se měl zelenému ječmeni vyhnout, jsou lidé s akutním stavem trávicího traktu, po transplantaci orgánů nebo trpící autoimunitním onemocněním. Kontraindikace může zelený ječmen způsobovat pouze v kombinaci s léčivy obsahujícími látku warfarin.Doporučuji kombinaci mladého ječmene a Chlorelly. Chlorella náš organismus čistí, tedy odnáší látky, které tam být nemají, zatímco ječmen organismus sytí, tedy přináší do těla látky, které mu chybí. Chlorella a mladý ječmen vzájemně spolupracují. Dohromady se jejich účinek zvyšuje.Při takovýchto dávkách působí chlorella jako přírodní antibiotikum. Buďte v konzumaci poctiví a vytrvejte. Kdo očekává zázrak při občasném „ďobnutí“ tabletky, ten se nedočká, i když i to je užitečné. Harmonizace organismu se začíná projevovat po třetím měsíci konzumace zelených potravin.

Proč pít mladý ječmen : Když mladý ječmen klíčí a roste, získává obrovské množství živin a energie ze země, vody, vzduchu a slunce. Zelený ječmen díky tomu obsahuje velké množství vitamínů, minerálů, stopových prvků, aminokyselin, antioxidantů, enzymů, chlorofylu a dalších živin ve formě, kterou naše tělo dokáže velmi dobře vstřebat a využít.

Co léčí zelený ječmen

Reguluje trávení a léčí zácpu. Má příznivý vliv také na činnost štítné žlázy, která hormony ovlivňuje metabolismus. Pomáhá v boji s nadváhou. Mladý ječmen však není lék na hubnutí, samotné užívání hubnutí nezaručuje.

Na co pomáhá zelený ječmen : Kdy je vhodné používat zelený ječmen

Beta karoten – podpora zdravého zraku
Vitamín E – silný antioxidant – podpora reprodukční funkce, zdraví srdce
Vitamín H – podpora vstřebávání v itamínů skupiny B
Vitamín K – důležitý pro proces srážlivosti krve – prevence vnitřního krvácení a nadměrného krvácení během menstruace

Užívání JEČMENE a CHLORELLY Royal Pharma: Začněte svůj den s Ječmenem! Lžičku ječmene rozpusťte ve 1,5 – 2dcl studené vody (nejlépe v šejkru). Užívejte 2x až 3x denně, nejlépe nalačno a 20 min.

Podobně jako u jiných zelených potravin, obsahuje i mladý ječmen značné množství chlorofylu. Chlorofyl má podobnou molekulární strukuturu jako naše krev a má tak pozitivní vliv na krvetvorbu. Mladý ječmen je vhodné konzumovat ráno na lačno, kdy je tělo nejlépe připraveno vstřebat veškeré živiny, které ječmen nabízí.

Kdo nesmi uzivat chlorellu

Vyhnout chlorelle by se měli lidé:

  • s onemocněním žilního systému,
  • pacienti po transplantaci orgánů,
  • všichni ti, kdo užívají léky na potlačení imunity nebo léky na ředění krve,
  • lidé s autoimunitními onemocněními,
  • pacienti s hyperfunkcí štítné žlázy či s chronickým zánětem trávicího traktu.

Ječmen pak dočišťuje tělní tekutiny – krev, lymfatický systém (umí výborně odvodňovat organismus), čistí také pomocí potu a moči. Oproti chlorelle navíc obsahuje celou řadu enzymů, které dokážou tělu dodat rychle energii a je-li potřeba, urychlují také hojení. Obě zelené potraviny jsou navíc zásadotvorné.Zelený čaj zvyšuje kyselost v žaludku. To může vést právě k bolestem břicha, nevolnosti, pálení žáhy, ale třeba také k zácpě. Čaj tedy nikdy nepijte nalačno, ideální je, jak už se píše výše, jeho konzumace mezi jídly, popř. po jídle.

Vyhnout chlorelle by se měli lidé:

  • s onemocněním žilního systému,
  • pacienti po transplantaci orgánů,
  • všichni ti, kdo užívají léky na potlačení imunity nebo léky na ředění krve,
  • lidé s autoimunitními onemocněními,
  • pacienti s hyperfunkcí štítné žlázy či s chronickým zánětem trávicího traktu.

Jak často se může pít zelený čaj : Jak často se tedy zelený čaj má pít Doporučené množství je dvakrát až čtyřikrát denně, maximálně litr, což představuje zhruba pět šálků denně.

Na co je dobrý ječmen : Zelený ječmen je jednou z mála rostlin, která nám poskytuje veškeré živiny nezbytné pro přežití. Včetně bílkovin, všech 8mi esenciálních aminokyselin, vysoce zásadotvorných minerálů a celou řadou vitamínů. Je proto snadnou možností, jak posílit imunitní systém a dodat tělu vše potřebné.

Jak dlouho se může užívat chlorella

Denní dávka odpovídá polovině při detoxikaci, tedy 2,5g pro muže, 2g pro ženy a 1,5g pro děti od 6 let. Je vhodné si nejdříve projít detoxikační kůrou, a potom přejít k dlouhodobému užívání. Doporučujeme užívat nepřetržitě 3 týdny a poté na týden vysadit.

Zelený čaj – kontraindikace

Zelený čaj obsahuje kofein – ačkoli ho není mnoho, lidé, kteří jsou na tuto látku citliví, mohou jeho účinky pocítit. Konzumaci kofeinu, a tedy i nadměrného množství zeleného čaje, by se měly vyhnout těhotné ženy, kojící ženy a malé děti. Ti, kteří trpí hypertenzí, mohou být naopak klidní.Kofein je také důvodem, proč zelený čaj nesmí děti. Dále je nevhodný například pro osoby se srdečními a ledvinovými potížemi a lidi s alergií na kofein. Naopak je oblíbený mezi sportovci a doporučuje se pít (v přiměřeném množství) také během těhotenství a menopauzy.

Proč nepít zelený čaj večer : Doba, kdy nepít zelený čaj, je určitě večer. Pití zeleného čaje na noc by mohlo způsobit problémy s usínáním a nespavost. Kofein je také důvodem, proč zelený čaj nesmí děti. Dále je nevhodný například pro osoby se srdečními a ledvinovými potížemi a lidi s alergií na kofein.