Antwort Kdy a jak stříhat ibišek pokojový? Weitere Antworten – Kdy se Striha Pokojovy ibišek

Kdy a jak stříhat ibišek pokojový?
Pokud má vhodné podmínky kvete celé léto a podzim – od července do října. Tento keř kvete na novém dřevě, proto je dobré jej stříhat na jaře, nejlépe v březnu. Odstraňují se suché, loňské, slabé a dovnitř rostoucí výhonky. Výhonky, které necháte, zkraťte asi o třetinu délky.Ibišek je náročný na živiny, proto mu na jaře a v létě určitě prospěje každý týden přihnojení plným hnojivem – tedy hnojivem se všemi základními živinami. Pro pokojový ibišek je ideální zimování v chladnější místnosti s teplotami 12 až 14 °C. Teplota by neměla poklesnout pod 10 °C; mráz tento druh zničí spolehlivě.Ibišek může dorůst výšky až 3 m. Tvarování: Mladé rostliny lze vytvarovat seříznutím vrcholových výhonů na začátku léta. Ostatní ibišky je dobré při přesazování nebo na jaře rozvětvit seříznutím hlavních výhonů až na polovinu.

Čím pohnojit ibišek : kromě různých hnojiv na růst z jara (KRISTALON), dobře uděláte, pokud použijete selektivní, pomalu rozpustná hnojiva na tvorbu květů. Na květ je možné použít i kapalné hnojivo určené k pěstování rajčat, pokojových rostlin. Na zimu můžeme kolem kmínku rozhodit trochu kompostu, nebo odleželý chlévský hnůj, ale mírně).

Jak se stříhá domácí ibišek

Ibišky byste měli stříhat v prosinci nebo začátkem ledna tak, že zkrátíte větvičky o polovinu. Rostlinu lze vytvarovat také jako stromek květy pak nasazuje na každé větvičce od června až do podzimu. Zastřižení se provádí pravidelně, každý rok v přibližně stejnou dobu.

Čím hnojit pokojový ibišek : Většinou si ale vystačíme s komplexním hnojivem pro kvetoucí pokojové rostliny a nebo se prodávají i speciální hnojiva pro ibišky. Vyvarovat bychom se naopak měli hnojivům pro balkónové květiny, která by mohlo ibišku uškodit.

Aby ibišek dobře kvetl, potřebuje spoustu živin. V létě mu tedy dopřejte hnojivo s vysokým obsahem draslíku. Hnojte jednou týdně zředěným tekutým hnojivem nebo jednou měsíčně hnojivem s pomalým uvolňováním živin. Do půdy však také můžete přidat kompost s vysokým obsahem draslíku.

Žloutnutí listů pokojového ibišku. Pokud dosud držíte své Ibišky v teple mohlo by jít o molici skleníkovou. Ibišek ochráníte před škůdci přípravkem Mospilan.

Co s Ibiškem po odkvětu

Po odkvětu můžete všechny výhony seříznout na 10 cm. Kvetou totiž vždy na nových výhoncích, které vyrostou od kořene. Rašit začínají pozdě, koncem dubna až v květnu.Ibišky byste měli stříhat v prosinci nebo začátkem ledna tak, že zkrátíte větvičky o polovinu. Rostlinu lze vytvarovat také jako stromek květy pak nasazuje na každé větvičce od června až do podzimu. Zastřižení se provádí pravidelně, každý rok v přibližně stejnou dobu.Přestože Vás okouzlí svým bohatým barevným kvetením, raší až koncem jara, podle podmínek některé až v létě, a proto zůstávají dlouho neolistěné. Jiné keře a stromy už dávno mají listy a na ibišku není vidět ani poupě. Vyžadují slunce až polostín, vhodné propustné půdy, závětří a jižní orientaci s dostatkem slunce.

Dalším způsobem rozmnožování ibišku je řízkování. Řízkujeme v létě, kdy odebíráme řízky z výhonů, které nemají květy. Řízky by měly být dlouhé asi 10 cm, ve spodní části odstraníme listy, v horní části listy zčásti zastřihneme, abychom omezili vypařování vody. Řízky zapícháme do vylehčeného substrátu.

Jak Zaštipovat ibišek : Doporučujeme zaštipovat při výšce okolo 2 metrů, abychom podpořili větší výnos plodů. Ačokča je náročná na živiny, proto je vhodné pravidelné přihnojování (vhodné jsou hnojící přípravky určené pro plodovou zeleninu, například Cererit). Rostlina plodí od srpna až do polovičky října.

Proč u ibišku opadávají poupata : Padání poupat způsobuje -průvan, chlad ze spodu, časté přemístění, nedostatek světla, nedostatečná zálivka ,přelití,napadení škůdcem-třásněnkou…….

Jak tvarovat ibišek

Ibišky byste měli stříhat v prosinci nebo začátkem ledna tak, že zkrátíte větvičky o polovinu. Rostlinu lze vytvarovat také jako stromek květy pak nasazuje na každé větvičce od června až do podzimu. Zastřižení se provádí pravidelně, každý rok v přibližně stejnou dobu.

Ideálním obdobím pro řez ibišku syrského je březen až duben. A jelikož ibišek kvete zásadně na nových přírůstcích, radikálním řezem jen podpoříme jejich růst. Starší keře též mívají zahuštěné větve, které je také třeba prostříhat. Světlo se musí dostat i dovnitř do keře.Jednu polévkovou lžíci (cca 5 sušených květů) Ibišku zalijeme jedním litrem horké vody, necháme 5 – 10 minut luhovat. Poté čaj scedíme a pijeme během dne. SLOŽENÍ: 100% Ibišek súdánský (Hibiscus sabdariffa L.)

Proč mi nekvete ibišek : Proč nekvete ibišek

Ibišky nekvetou, pokud jsou vysazeny ve velkých nádobách. Více se jim daří, pokud mají kořeny natěsno. Zkuste tedy kontejnerovým dřevinám zvolit menší nádoby, případně zkontrolovat stanoviště. Mělo by být opravdu bez průvanu, teplé, slunečné, chráněné.