Antwort Kdy a jak stříhat bobkovišeň? Weitere Antworten – Kdy a jak Strihat Bobkovišně

Kdy a jak stříhat bobkovišeň?
Vzrostlé bobkovišně bychom měli zastřihávat dvakrát ročně; poprvé v březnu až dubnu, podruhé v září. Zářijovým řezem keře tvarujeme a případně z nich odstraníme části napadené plísněmi. Starším rostlinám odstřihneme příliš zahušťující větve, čímž se keře prosvětlí a omladí.Pěstování bobkovišně je velice jednoduché: Výsadba je ideální na jaře do humózní půdy bohaté na živiny (ideálně promíchejte s kompostem). Jílovité a příliš vápenaté půdy způsobují žloutnutí listů. Abyste dosáhli hustého a nepropustného plotu, je vhodné vysadit dva až tři keře na metr délky živého plotu.Bobkovišně preferují živné a dobře odvodněné půdy. Pokud máte půdu bohatou na živiny, mohou rostliny růst rychleji. 4. Péče: Správná péče, jako je pravidelné zavlažování, hnojení a stříhání, může podpořit rychlejší růst.

Jak udělat řízky z Bobkovišně : Bobkovišně lze množit řízkováním. Řízky se odebírají ke konci letních prázdnin. Musí být cca 10 cm dlouhé a ponecháme jim pouze 2-3 listy. Řízky nejprve namočíme do růstového stimulátoru, poté vysadíme do mobilních nádob a na zahradu je umístíme až na jaře.

Jak moc je jedovatá bobkovišeň

Keř je jedovatý celý, dokonce i při jeho stříhání byste měli používat ochranné rukavice. Nebezpečná je bobkovišeň zvláště pro děti, které mohou zlákat její plody – drobné červené až černé kuličky. Na druhé straně tyto plody nepředstavují žádné riziko pro ptáky, jimž se v chladných měsících stanou vyhledávanou potravou.

Proč hnědnou listy Bobkovišně : Stálezelená rostlina se sytě zelenými a lesklými listy nemá ráda velké mrazy v kombinaci s prudkým sluncem. Když je zmrzlá a opře se do ní slunce, rychle změní teplotu. V tu chvilku začne odpařovat vodu, začnou vznikat drobné prasklinky a listy odumírají. Trpí tim i rododendrony, azalky nebo buksusy.

Prunus laurocerasus ´Caucasica´ Stálezelený, rychle rostoucí, vyšší keř, dorůstající do výšky kolem 4 m.

Bobkovišeň množení

Rychle se rozmnožuje zlatý déšť, tavolníky i pustoryl, ale tyto dřeviny je vhodnější řízkovat na jaře, kdy právě vyrůstají nové výhonky. V krátkém čase dokážete z jedné rostliny získat několik set až tisíc mladých rostlin například na založení živého plotu.

Jak daleko od sebe sazet bobkovišeň

Sázíme-li bobkovišeň jako živý plot, sázíme je 60 – 90 cm od sebe. Nejprve celý pás určený pro budoucí živý plot očistěte od plevelů a trávy. Vykopeme jámu nejlépe čtvercového tvaru zhruba dvojnásobné šířky kořenového balu. Dno vykopané díry hluboko nakypříme, vykopanou zeminu obohatíme substrátem nebo kompostem.Keř je jedovatý celý, dokonce i při jeho stříhání byste měli používat ochranné rukavice. Nebezpečná je bobkovišeň zvláště pro děti, které mohou zlákat její plody – drobné červené až černé kuličky. Na druhé straně tyto plody nepředstavují žádné riziko pro ptáky, jimž se v chladných měsících stanou vyhledávanou potravou.Hnojení se doporučuje na začátku vegetace hnojivem Start, případně s vyšším obsahem dusíku, a na podzim s vyšším obsahem draslíku pro zrání pletiv. Hořká sůl je také vhodná pro správnou barvu a ochranu před chorobami a škůdci.

Prostokořenné druhy nebo s kořenovým balem se sázejí obyčejně brzy na jaře v březnu až dubnu nebo říjnu až listopadu. Sadí se do předem připravených jam jako solitérní druhy samostatně nebo do skupin. Často se však vysazuje jako živý plot s rozestupy od 0,50 – 0,80 cm.

Co zasadit k Bobkovisni : Bobkovišeň pěstování

Obklopte se zelení a jako druh určitě zvolte stálozelené dřeviny samostatně nebo v kombinaci s jinými neopadavými dřevinami nebo dokonce s kvetoucími dřevinami. Kvete bílými květy na jaře. Nejvíce dekorativní jsou však lesklé, světlé nebo tmavě zelené listy s voskovým vzhledem.

Čím se hnojí bobkovišeň : Hnojení se doporučuje na začátku vegetace hnojivem Start, případně s vyšším obsahem dusíku, a na podzim s vyšším obsahem draslíku pro zrání pletiv. Hořká sůl je také vhodná pro správnou barvu a ochranu před chorobami a škůdci.