Antwort Kdo Zveřejnuje v registru smluv? Weitere Antworten – Kdo musí zveřejnit smlouvu v registru smluv

Kdo Zveřejnuje v registru smluv?
Popis služby. Uveřejňování smluv v registru smluv. Povinné subjekty musí v registru smluv uveřejňovat smlouvy s hodnotou vyšší než 50.000 Kč bez DPH. Kdokoliv si může tyto smlouvy prohlížet na internetových stránkách registru smluv.UPOZORNĚNÍ – Od 1.dubna 2023 došlo na základě zákona č. 471/2022 Sb. ke změně správce Registru smluv z Ministerstva vnitra na Digitální a informační agenturu (DIA).340/2015 Sb., o zvláštních podmínkách účinnosti některých smluv, uveřejňování těchto smluv a o registru smluv (zákon o registru smluv). Podle tohoto zákona se povinně zveřejňuje soukromoprávní smlouva, jakož i smlouva o poskytnutí dotace nebo návratné finanční výpomoci, jejíž stranou jsou kromě jiných subjektů obce.

Co se Anonymizuje v registru smluv : Citlivé údaje, které musí být na smlouvách anonymizovány

  1. Sídlo – podnikající fyzická osoba. Ano.
  2. Bydliště fyzické osoby. U příjemců veřejných prostředků lze dle zákona o svobodném přístupu k informacím uvést obec bydliště (a rok narození).
  3. Číslo účtu.
  4. Telefon.
  5. E-mail.
  6. Podpis jednajících osob.
  7. E-mail.
  8. Obchodní tajemství

Co se musí zveřejnit ve sbírce listin

Obchodní korporaci musí do Sbírky listin zakládat řádné a mimořádné účetní závěrky. Nesplní-li tuto svou povinnost za nejméně dvě po sobě jdoucí účetní období, rejstříkový soud může danou osobu vyzvat ke splnění povinnosti.

Na co si dát pozor ve smlouvě : Náznaky, že se smlouvou není něco v pořádku

Smlouva obsahuje pasáže psané hodně malý písmem. Ve většině případů jde o velice důležitou část smlouvy, která má pro Vás vypadat nedůležitě. Namísto konkrétních údajů obsahuje nekonkrétní či zavádějící informace o ceně, rozsahu prací nebo termínech.

Některá metadata lze opravit pouze ve lhůtě tří měsíců ode dne, kdy byla uzavřena smlouva, k níž se metadata vztahují. Podle zákona o registru smluv je tak možné dodatečně opravit smlouvu nebo metadata a vyhnout se tak sankci zrušení smlouvy od počátku za nesprávné uveřejnění smlouvy nebo metadat.

A aby toho nebylo málo, smlouvu musí vždy schválit valná hromada. Schválení přitom může proběhnout předem (v takovém případě ale uzavřená smlouva musí věcně odpovídat schválenému návrhu) nebo dodatečně později. Smlouva je poté účinná ode dne podpisu, nebo ode dne vzniku funkce, podle toho, co nastalo později.

Kde se zveřejňují veřejnoprávní smlouvy

Poskytnutí návratné finanční výpomoci vlastní příspěvkové organizaci se v registru smluv zveřejní, je-li poskytovatelem obce III. typu (obec s rozšířenou působností), ostatní obce nezveřejňují.Pokud se obec rozhodne prodat, směnit nebo darovat nemovitý majetek, pronajmout jej nebo poskytnout jako výpůjčku, musí takový záměr zveřejnit nejméně po dobu 15 dní před takovým rozhodnutím (na úřední desce + může být zveřejněn také způsobem v místě obvyklým, např. obecním rozhlasem).V registru smluv musí být uveřejňovány soukromoprávní smlouvy a smlouvy o poskytnutí dotace nebo návratné finanční výpomoci v případě, že alespoň jednou ze stran smlouvy je v zákoně o registru smluv vymezený povinný subjekt a na uveřejnění smlouvy nebo na povinný subjekt nedopadá některá z výjimek stanovená zákonem o …

Anonymizovaná data jsou taková, která ani nepřímo nepomáhají v identifikaci určitého člověka a nejsou s ním tedy nijak spojitelná. Díky tomu je možné s nimi volněji nakládat, protože nejsou regulovány přísnými pravidly zákona o ochraně osobních údajů.

Kdo nemusí zveřejňovat účetní závěrku : Malé účetní jednotky a mikro účetní jednotky, které nemají povinnost auditu, nemusejí zveřejňovat výkaz zisku a ztráty; postačí tedy zaslat rozvahu a přílohu v účetní závěrce.

Co musí spolek zveřejnit : Stanovy, výroční zprávy či zápisy z valné hromady k takovým informacím také jistě patří. Jinak spolek má ze zákona povinnost zveřejňovat např. stanovy a účetní závěrku, ale ve veřejném rejstříku ve Sbírce listin, nikoliv na svých stránkách.

Co nesmi chybet v pracovní smlouvě

co musí být v každé smlouvě

Ať už uzavřete jakoukoliv pracovní smlouvu, neměly by v ní chybět tři základní věci – druh práce, místo a den nástupu. Ideálně do ní chtějte napsat i výši mzdy, přestože tam být nemusí a může být sjednána zvlášť ve mzdovém výměru.

Pamatujte, že smlouva by měla obsahovat:

  • údaje o pronajímateli.
  • údaje o nájemci.
  • podmínky nájmu.
  • délku nájemního období
  • informace o výši nájemného.
  • povinnosti nájemce a pronajímatele.
  • postup při vypršení platnosti smlouvy, ukončení nájmu nebo výpovědi nájemní smlouvy.

Pokud jste zjistili, že jste v registru dlužníků evidováni, zaplaťte dlužnou částku, kterou u společnosti máte. Ze SOLUSu však nebudete smazáni hned, vaše jméno může být odstraněno až po třech letech od zaplacení dlužné částky. U dluhů u telekomunikačních operátorů je to jeden rok.

Která banka půjčí se záznamem v registru : Do BRKI informace o úvěrech posílají pouze tuzemské banky nebo stavební spořitelny. Do NRKI se dostanou údaje o půjčkách i od nebankovních poskytovatelů úvěrů (např. splátkové a leasingové společnosti). Oba registry vzájemně spolupracují a informace si vyměňují.