Antwort Kdo zpracovává regulační plán? Weitere Antworten – Kdo pořizuje regulační plán

Kdo zpracovává regulační plán?
O pořízení regulačního plánu rozhoduje zastupitelstvo obce nebo kraje. (1) Zastupitelstvo obce rozhoduje o pořízení regulačního plánu z podnětu v ploše nebo koridoru řešeném územním plánem, není-li vydán územní plán, tak v zastavěném území nebo v nezastavěném území, pokud se nemění jeho charakter.Územní plán se vydává pro celé území obce, jeho změna může být zpracována jen pro část území obce. Územní plán vydává zastupitelstvo obce formou opatření obecné povahy podle správního řádu. Územní plán je závazný pro: ▪ pořízení a vydání regulačního plánu zastupitelstvem obce, ▪ pro rozhodování v území (zejm.Zastupitelstvo obce vydá územní plán, pokud neodporuje politice územního rozvoje, územně-plánovací dokumentaci kraje ani výsledkům řešení rozporů a stanoviskům dotčených orgánů nebo krajského úřadu.

Kdo vytváří územní plán : Územní plán je speciální formou opatření obecné povahy. Je tedy vydáván zastupitelstvem obce jako celek (výrok a odůvodnění). Územní plán je vyhotoven na základě územně analytických podkladů, doplňujících průzkumů, vlastních podkladů a rozborů daného území, popřípadě územních studií.

Jak dlouho platí regulační plán

Výjimku tvoří regulační plán, který platí neomezeně dlouho, dokud se nezmění podmínky, za kterých byl vydán. K jeho aktualizaci dochází pouze na základě podnětu či žádosti. K aktualizaci ostatních nástrojů územního plánování dochází pravidelně na základě zprávy o uplatňování daného nástroje územního plánování.

Kdo schvaluje územní rozvojový plán : Politiku územního rozvoje zpracovává Ministerstvo pro místní rozvoj. Následně ji pak schvaluje vláda.

RP je závazný pro rozhodování v území. RP vydává zastupitelstvo obce nebo kraje formou opatření obecné povahy a o pořízení rozhoduje z podnětu nebo na žádost.

Návrh zásad územního rozvoje pořídí krajský úřad na základě zadání (§ 187 odst. 4) nebo zprávy o uplatňování zásad územního rozvoje. K návrhu zásad územního rozvoje krajský úřad zajistí vyhodnocení vlivů na udržitelný rozvoj území.

Kdo je pořizovatelem územně plánovací dokumentace

Územně plánovací dokumentaci pořizuje pro obce úřad územního plánování (dále též "pořizovatel").Ustanovení § 128 pak podrobněji upravuje, k čemu se strany plánovací smlouvy mohou zavázat a, jak bylo řečeno, jde o úpravu jednak přejímající a jednak trochu rozšiřující dřívější ustanovení o „dobrovolné plánovací smlouvě“. Smlouvu schvaluje zastupitelstvo obce nebo kraje."Základní jednotkou" regulačního plánu je pozemek.

Kdo může podat námitku k územnímu plánu

Je ovšem omezeno, kdo může námitku k územnímu plánu podat: vlastníci pozemků a staveb, které budou dotčené daným územním plánem, zástupce veřejnosti, kterou reprezentuje minimálně 200 občanů s trvalým bydlištěm v dané obci, oprávněný investor.

Kdo může žádat o územně plánovací informaci : Žadatelem může být každá fyzická osoba, fyzická osoba podnikající nebo právnická osoba, bez ohledu na vlastnická a jiná věcná práva k zájmovým pozemkům – kdokoliv. Žádost o územně plánovací informaci upravuje § 21 stavebního zákona. Pro žádost není předepsán povinný formulář.

Kdo může zpracovávat územní studií : Autorizovaný inženýr může v rozsahu oboru, popřípadě specializace, vy- pracovávat příslušné části územně plánovací dokumentace. Územní studie může vypracovávat autorizovaný architekt (A. 1), autorizovaný urbanista (A. 2), autorizovaný architekt se všeobecnou působností (A.

Jak se schvaluje územní plán

V územním plánu jsou řešeny jednotlivé parcely a jejich funkční zařazení. Územní plán obce schvaluje zastupitelstvo obce, kdy má zpravidla každá obec svůj územní plán, který v různých intervalech mění či nahrazuje územním plánem novým.

§ 98. (1) Územní opatření o stavební uzávěře nebo územní opatření o asanaci území vydává v přenesené působnosti rada obce. Dotýká-li se územní opatření o stavební uzávěře nebo územní opatření o asanaci území více obcí anebo v případě nečinnosti příslušné rady obce, je může vydat v přenesené působnosti rada kraje.Námitky mohou podat pouze při veřejném projednání:

zástupce veřejnosti (fyzická nebo právnická osoba plně způsobilá k právním úkonům zmocněná nejméně 1/10 občanů obce s méně než 2000 obyvateli nebo nejméně 200 občany příslušné obce, kteří uplatňují věcně shodnou připomínku k návrhu územně plánovací dokumentace).

Jak žádat o územně plánovací informaci : K žádosti o územně plánovací informaci připojte kopii katastrální mapy oblasti s vyznačením požadovaného stavebního záměru a jeho vazeb na okolí (vzdálenosti od hranic pozemku, napojení na veřejnou dopravní a technickou infrastrukturu apod.). Poskytnutí územně plánovací informace je bezplatné.