Antwort Kdo vynalezl destilací? Weitere Antworten – Kdy vznikla destilace

Kdo vynalezl destilací?
Další autoři odborné literatury datují pravděpodobné první použití destilace až kolem 8. století př. n. l. v Indii a takzvaný arak měl být prvním vzniklým destilátem. Arak je tradiční pálenka v Indii a jihovýchodní Asii, vyrobená z palmového vína, rýžového kvasu nebo třtinové melasy v různých kombinacích.S destilací alkoholu jako první přišli zřejmě Arabové, patrně v oblasti mezi řekami Eufrat a Tigris. Patrně to stihli ještě koncem 1. tisíciletí našeho letopočtu. Výsledná tekutina jim však nesloužila ke konzumaci, nýbrž k lékařským účelů a později také k výrobě vonných esencí, které se v alkoholu skvěle rozpouštěly.Alkoholické nápoje provází lidstvo jeho historií už od pradávna. Nálezy pivních džbánků svědčí o tom, že fermentované alkoholické Page 8 4 nápoje se vyráběly již v neolitickém období (10 000 BC). První alkoholické nápoje vznikaly fermentací medu a lesních plodů (Hanson, 1995).

Na jakém principu je založena destilace : Destilace je způsob oddělování kapalných látek (nebo kapalných látek od netěkavých) na základě různé teploty varu. Uplatňuje se zejména při zpracování ropy a v potravinářství při výrobě destilátů. Je to velmi obvyklá separační metoda v organické chemii.

Jak vznikl alkohol

První alkoholické nápoje vznikaly fermentací medu a lesních plodů. Zatím nejstarší archeologický nález svědčící o požívání alkoholu pochází z pravěké čínské vesnice. Na keramických střepech starých zhruba devět tisíc let se podařilo objevit stopy lihoviny z medu s obsahem okolo 10 % alkoholu [4].

Odkud je slivovice : Samotný původ slivovice je sporný. V bulharských klášterech je pálení doloženo od 14. století. K nám se dostala pravděpodobně díky osadníkům z Balkánu, kteří osídlili oblast Valašska, konkrétně okolí města Vizovice, kde je doloženo pálení od 17.

První alkoholické nápoje vznikaly fermentací medu a lesních plodů. Zatím nejstarší archeologický nález svědčící o požívání alkoholu pochází z pravěké čínské vesnice. Na keramických střepech starých zhruba devět tisíc let se podařilo objevit stopy lihoviny z medu s obsahem okolo 10 % alkoholu [4].

Z archeologických nálezů v Číně víme, že lidé znali alkohol už před cca 9 000 lety. První alkoholické nápoje byly patrně vyrobeny z kvašeného medu, nebo datlového sirupu. Oblíbené bylo také pivo – znali ho staří Sumerové, Babyloňané, Egypťané, Germáni i Slované.

Odkud pochází alkohol

Počátky užívání alkoholu

Nálezy pivních džbánků svědčí o tom, že fermentované alkoholické nápoje se vyráběly již v neolitickém období. První alkoholické nápoje vznikaly fermentací medu a lesních plodů. Zatím nejstarší archeologický nález svědčící o požívání alkoholu pochází z pravěké čínské vesnice.Češi jsou velkými milovníky piva již od pradávna. Pivu však dříve konkuroval další oblíbený alkoholický nápoj – víno. Vaření piva je doloženo již ze 3. tisíciletí před naším letopočtem ze starého Egypta a staré Mezopotámie.Principem destilace je využití různých teplot varu kapalin obsažených ve směsi. Při zahřátí směsi začne vřít nejprve kapalina s nejnižším bodem varu a začne se odpařovat. Ve chladiči pak opět zkondenzuje a lze jímat téměř čistou látku.

K nejběžnějším destilátům patří například whisky, brandy, slivovice, rum, tequila či calvados. Mezi destiláty patří i ovocné pálenky získané formou pěstitelského pálení (slivovice, hruškovice, višňovice).

Jaká země vymyslela pivo : Za kolébku piva se považuje Mezopotámie, oblast tzv. úrodného půlměsíce mezi řekami Eufratem a Tigridem. Již v 7. tisíciletí před n. l. zde pěstovali obilí Sumerové, Akkadové, Babyloňané a Asyřané. Před 9 tisíci lety se pivo z rýže pilo i v Číně.

Kdo vlastni Rudolf Jelinek : Pavel Dvořáček, majitel vizovické likérky Rudolf Jelínek.

Kdo je Rudolf Jelínek

Rudolf Jelínek (20. června 1892 Vizovice – 29. září 1944 Osvětim) byl český podnikatel. Jeho jméno nese vizovická firma na výrobu destilátů, o jejíž rozvoj se v období 1.

Na otázku, odkud je whisky, odpovídá už název destilátu. Whisky má své kořeny v Irsku a Skotsku. Její jméno má původ v keltských jazycích – původní usquebaugh, tedy voda života, se přes skotskou a irskou gaelštinu dostalo do angličtiny přes anglicizovanou podobu uiskie až k whisky nebo whiskey.Za kolébku piva se považuje Mezopotámie, oblast tzv. úrodného půlměsíce mezi řekami Eufratem a Tigridem. Již v 7. tisíciletí před n. l. zde pěstovali obilí Sumerové, Akkadové, Babyloňané a Asyřané.

Kdy bylo první pivo : Podle současných archeologických nálezů ve starověké Mezopotámii znali výrobu piva již předsumerští obyvatelé Sumeru před více než 4000 lety. Prokazuje to hlavně Sumery přejaté pivovarnické názvosloví. Dokonce byly v Izraeli nalezeny znaky vaření piva staré 13000 let. Kvašené nápoje pilo lidstvo odnepaměti.