Antwort Kdo vymyslel umělou inteligencí? Weitere Antworten – Kdo zalozil umělou inteligencí

Kdo vymyslel umělou inteligencí?
Turing položil základy umělé inteligence, když popsal, jak může fungovat „univerzální stroj“, tedy stroj schopný vykonávat jakýkoliv program. Dnes těmto strojům říkáme počítače. Alan Turing také v roce 1950 představil myšlenku Imitační hry — pokus, při kterém člověk komunikuje se dvěma subjekty, člověkem a strojem.Zatím nejlepší definici vytvořil Marvin Minsky v roce 1967: „Umělá inteligence je věda o vytváření strojů nebo systémů, které budou při řešení určitého úkolu užívat takového postupu, který, kdyby ho dělal člověk, bychom považovali za projev jeho inteligence.”Počátky této idey lze nalézt již v teoriích antických filosofů, kteří se snažili objevit podstatu lidské mysli. Historie umělé inteligence, tak jak ji známe dnes, se ovšem začala psát až v první polovině 20. století, kdy již existovaly programovatelné stroje a první počítače.

Jak dlouho existuje umělá inteligence : Historie AI

Pojem umělá inteligence vznikl v roce 1956 na vědecké konferenci na Dartmouthské univerzitě v Hannoveru v New Hampshire. Od té doby se umělá inteligence a správa dat vyvíjely velmi vzájemně závislým způsobem. Aby bylo možné provádět smysluplně robustní analýzy, AI vyžaduje mnoho velkých dat.

Kdy vznikl ChatGPT

Ta byla založena 11. prosince 2015 s miliardou dolarů – miliardou! – od investorů ze Silicon Valley, jako jsou Sam Altman, Reid Hoffman, Elon Musk, Peter Thiel a další. Pustili se do budování technologie nazvané GPT, což je zkratka pro Generative Pre-trained Transformer.

Kdo vymyslel inteligenční kvocient : Alfred Binet (8. července 1857, Nice – 18. října 1911) byl francouzský psycholog a autor prvního běžně používaného testu inteligence.

Kdo vytvořil ChatGPT Společnost OpenAI, která se zabývá výzkumem umělé inteligence, vytvořila a spustila Chat GPT v listopadu 2022.

Altman založil OpenAI společně s Elonem Muskem, Gregem Brockmanem a Ilyou Sutskeverem v roce 2015. Cílem bylo rozvíjet umělou inteligenci pro dobro lidstva.

Jaké jsou rizika AI

Umělá inteligence může představovat riziko pro bezpečnost, pokud ji použijeme ke špehování nebo kybernetickým útokům. Mohla by například přispět i k rozvoji sofistikovaných zbraňových systémů, které budou sloužit k zabíjení lidí, nebo ke zneužití špičkových počítačů k ovlivňování politických rozhodnutí.Umělá inteligence může představovat riziko pro bezpečnost, pokud ji použijeme ke špehování nebo kybernetickým útokům. Mohla by například přispět i k rozvoji sofistikovaných zbraňových systémů, které budou sloužit k zabíjení lidí, nebo ke zneužití špičkových počítačů k ovlivňování politických rozhodnutí.Nicméně i umělá inteligence ve smyslu machine learning může hodně škodit – roboti mohou vyvolat nestabilitu na burze, drony se využívají jako efektivní zabijáci, může probouzet závislost. AI je schopna vtáhnout do sebe člověka tak, že zapomíná na své základní potřeby (sexuální roboti).

Altman založil OpenAI společně s Elonem Muskem, Gregem Brockmanem a Ilyou Sutskeverem v roce 2015. Cílem bylo rozvíjet umělou inteligenci pro dobro lidstva.

Kdo stojí za ChatGPT : Chat GPT je velký jazykový model vytvořený společností OpenAI.

Kolik je max IQ : Historicky nejvyšší naměřené IQ má hodnotu 210.

Jaké je průměrné IQ v ČR

Národní hodnoty IQ a QHC

Země/Region IQ (2002) QHC
Česko 97 64.5
Dánsko 98 85.4
Francie 98 78.1
Maďarsko 99 64.1


ChatGPT-3.5 je totiž dostupný zdarma. Stačí zamířit na web chat.openai.com, zaregistrovat se (případně přihlásit přes účet Google, Microsoft nebo Apple) a nic vám nebrání v tom začít klást otázky. K využívání ChatGPT-4 je ale potřeba účet ChatGPT Plus, který vás vyjde na 20 dolarů měsíčně.Autorem Webu je Tim Berners-Lee, který jej vytvořil při svém působení v CERNu. Navrhl jazyk HTML a protokol HTTP, napsal první webový prohlížeč WorldWideWeb a koncem roku 1990 spustil první webový server na světě info.cern.ch. V říjnu roku 1994 založil World Wide Web Consortium (W3C), které dohlíží na další vývoj Webu.

Kdo nese odpovědnost za AI : V současné době lze dovozovat, že odpovědnost nese ten, kdo umělou inteligenci pro cílení a segmentaci publika využije, tedy ne poskytovatel nástroje AI, ale jeho uživatel. Každý nástroj AI má svoje smluvní podmínky, kde jsou konkretizovány podmínky jeho využití.