Antwort Kdo to byl Hindenburg? Weitere Antworten – Co je Hindenburg

Kdo to byl Hindenburg?
LZ-129 Hindenburg byla německá vzducholoď, která byla zničena požárem 6. května 1937 při přistávání na letišti Lakehurst v New Jersey. Z 97 osob na palubě při této katastrofě zahynulo 13 pasažérů a 22 členů posádky, navíc zemřel jeden člen pozemního personálu. Celkem si katastrofa vyžádala 36 životů.Loď plula z Friedrichshafenu do Löwenthalu přes Bodamské jezero a vezla 80 reportérů. O tři měsíce později Hindenburg vykonal rekordní transatlantický let trvající na tu dobu pouhých 5 dní, 19 hodin a 51 minut. Na přelomu roku 1936 až 37 proběhlo k několika změnám v konstrukci lodě.Na sezónu 1937 bylo naplánováno 18 letů přes Atlantik. Hned první z nich však skončil tragicky. Příčina neštěstí je dodnes nejasná – loď vzplála zcela nenadále při běžném přistávacím manévru.

Čím byl naplněn Hindenburg : Při navrhování Hindenburgu se sice původně počítalo s tím, že nosným plynem bude nehořlavé helium, po nástupu nacistů však Američané, kteří jako jediní disponovali jeho dostatečnými zásobami, odmítli plyn německému výrobci dodat. Nakonec tak bylo 16 obřích vaků, ukrytých uvnitř trupu, naplněno vodíkem.

Kde havaroval Hindenburg

Přesně před 80 lety se na letišti Lakehurst v americkém státě New Jersey odehrála jedna z nejhorších leteckých katastrof své doby. Během přistávacího manévru vzplála a havarovala německá vzducholoď Zeppelin LZ 129 Hindenburg.

Jak se jmenovala největší vzducholoď na světě : Vzducholoď Hindenburg

Zeppelin LZ-129 Hindenburg byl spolu se svou sesterskou lodí LZ-130 Graf Zeppelin II největším létajícím strojem všech dob. Byl pojmenován po říšském prezidentovi Paulu von Hindenburgovi a v roce 1935 ho sestrojila firma Luftschiffbau Zeppelin s náklady v přepočtu 500 000 tehdejších liber.

Jak se to vlastně řídí Vzducholodím nelze upřít jistou podobu s horkovzdušnými balóny. Ale tím to končí. Zatímco balón vzlétne díky horkému vzduchu, kterým ho pilot plní, vzducholoď nadnáší hélium a směrem vpřed se žene díky motoru.

Moderní vzducholoď má motor, proto není odkázána na rozmary větru, a je naplněna horkým vzduchem. Tato kombinace ji dělá nejbezpečnějším vzdušným plavidlem. V otevřené kabině se můžete dívat na panaromata kolem sebe nebo pod sebe a můžete i nakouknout pilotovi přes ramena, abyste viděli, jak se vlastně vzducholoď řídí.

Jak klesá vzducholoď

V případě jakéhokoliv výpadku vzducholoď začne zvolna klesat k zemi. Se vzducholodí lze létat v manuálním režimu, kdy je ovládána pilotem přes RC soupravu po celou dobu letu. Maximální vzdálenost vzducholodě od pilota je 500 metrů a maximální dosažitelná výška je 300 metrů.