Antwort Kdo sestavuje logicky rámec? Weitere Antworten – Co je to logicky rámec

Kdo sestavuje logicky rámec?
Co je Logický rámec LR, logframe, logická rámcová matice – LRM, slouží jako pomůcka při stanovování základních parametrů projektu. Je součástí metodiky návrhu a řízení projektu označované jako „Logical Framwork Approach (LFA)“, která uceleně řeší přípravu, návrh, realizaci i vyhodnocení projektu.Rozdíl mezi cílem a účelem projektu

Cíl znamená dopad projektu do reality světa (co způsobím projektem ve vnějším světě projektu), účel odpovídá na fundamentální otázku proč to vlastně celé děláme, proč se právě tento projektový tým právě tímto projektem (řešením tohoto problému) zabývá.Postup vytvoření logického rámce pak lze podat následovně:

  1. stanovit cíl/specifické cíle projektu.
  2. stanovit výstupy projektu pro dosažení cíle.
  3. stanovit aktivity pro dosažení každého z výstupů
  4. stanovit záměr (účel projektu)
  5. ověřit dodržení vertikální logiky (jestliže/pak)
  6. stanovit předpoklady a rizika na každé úrovni.

Co je logický ramec projektu : Metoda logického rámce je postup, který umožňuje navrhnout a uspořádat základní charakteristiky projektu ve vzájemných souvislostech. Uplatnění této metodiky je důležité nejen ve fázi přípravy projektu či programu, ale je i klíčovým nástrojem pro jeho implementaci a hodnocení.

Co je to výukový cíl

Výukový cíl chápeme jako představu o kvalitativních i kvantitativních změnách u jednotlivých žákův oblasti kognitivní, afektivní a psychomotorické, kterých má být dosaženo ve stanoveném čase v procesu výuky. Není na závadu, když se spolutvůrci výukových cílů stanou sami žáci.

Co je Logframe projektu : Metoda logického rámce (nebo logický rámcový přístup/metoda LFM – anglicky Logframe či LFA) je metodika projektového řízení, která řeší strategické plánování, přípravu, návrh, realizaci a vyhodnocení projektu za pomoci tzv. matice logického rámce (Logframe matrix).

1. rámec , sféra ( působení ap .), oblast ( okruh činnosti ap .) 2. rámec ( obecná struktura ap .)

Podle tohoto obsahového hlediska rozlišujeme tzv. kognitivní výukové cíle, afektivní výukové cíle a psychomotorické výukové cíle. Kognitivní výukové cíle se formulují pro oblast poznatků, znalostí a kognitivních dovedností. Afektivní výukové cíle se vztahují k postojům, návykům a převážné většiny sociálních dovedností.

Co jsou Afektivni cíle

U afektivních cílů promýšlí učitel, jak a ve kterých rovinách příslušné téma může ovlivnit postoje žáků a jejich hodnotovou orientaci. Plánuje, kde budou moci žáci polemizovat o určitém problému. Psychomotorické cíle učitel stanoví na základě toho, jaké výukové dovednosti mají žáci získat.Paket (packet) v překladu znamená balíček a jedná se o formátovaný blok dat, který se přenáší v počítačové síti. O paketech se mluví v souvislosti se síťovou vrstvou. Paket obsahuje IP adresu, další atributy a data. Zabalí se do rámce a následně putuje sítí.Výukovým cílem by měla být kvalitativní i kvantitativní změna u jednotlivých žáků, a to v oblasti kognitivní (vzdělávací), afektivní (postojové) a psychomotorické (výcvikové).

Výchovně-vzdělávací cíle jsou slovní popisy toho, co se mají děti naučit, jaké znalosti, vědomosti, dovednosti, postoje budou mít jako výsledek jejich učení. Jedná se tedy o vyjádření výsledku procesu učení, cílový stav, očekávaný výstup, účinek vzdělávání / naší činnosti na dítě.

Co jsou Kognitivni cile : kognitivní (vzdělávací, poznávací) – osvojování poznatků a intelektových dovedností (znalost, porozumění, aplikace, analýza, syntéza a hodnotící posouzení) afektivní (postojové, hodnotové) – osvojování postojů, tvoření hodnotové orientace (vnímavost, reagování, oceňování hodnoty, integrování hodnot)

Co to je paketový přenos dat : paketový (balíčkový) princip přenosu dat – Paket označuje v informatice blok dat přenášený v počítačových sítích založených na přepojování paketů, kde je možné přenášet data i při výpadcích některých spojů.

Jak funguje přenos dat

Přenos dat je přenos digitálních zpráv nebo digitalizovaného analogového signálu pomocí fyzického dvoubodového nebo vícebodového přenosového média, kterým může být metalický kabel, optický kabel nebo bezdrátový přenos. Přenos zahrnuje vysílání (zkratka Tx) a příjem (zkratka Rx).

Vzděláváním se pak chápe získávání vědomostí a je tedy otázkou rozumu, zatímco výchova se orientuje na mravní stránku jedince a je otázkou vůle. Výsledkem vzdělávání je vědění a výchova se posuzuje podle chování a jednání. Dítě se ve výchovné skutečnosti pohybuje již od narození, aniž by si proces výchovy uvědomoval.Afektivní cíle se týkají emocí, postojů, hodnotové orientace, žádoucího chování.

Co jsou Afektivni cile : U afektivních cílů promýšlí učitel, jak a ve kterých rovinách příslušné téma může ovlivnit postoje žáků a jejich hodnotovou orientaci. Plánuje, kde budou moci žáci polemizovat o určitém problému. Psychomotorické cíle učitel stanoví na základě toho, jaké výukové dovednosti mají žáci získat.