Antwort Kdo se může stát pěstounem na přechodnou dobu? Weitere Antworten – Jak se stát pěstounem na přechodnou dobu

Kdo se může stát pěstounem na přechodnou dobu?
Pokud zvažujete možnost stát se profesionálním pěstounem, měly by vaše první kroky vést na oddělení náhradní rodinné péče obecního úřadu v obci s rozšířenou působností podle vašeho trvalého bydliště. Tam dostanete všechny potřebné informace – a také můžete zažádat o zařazení do evidence pěstounů na přechodnou dobu.359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí, ve znění pozdějších předpisů, § 47. JAKÉ DĚTI JDOU DO PĚSTOUNSKÉ PÉČE Děti, u nichž rodiče nedali souhlas s osvojením, ale zároveň se o ně nemohou postarat. Práva a povinnosti zůstávají biologickým rodičům.Zaopatřovací příspěvek jednorázový činí 28 750 Kč, vyplácí se stejné osobě pouze jednou, Zaopatřovací příspěvek opakující se činí 17 250 Kč měsíčně a může být vyplácen nejdéle do 26 let věku nezaopatřeného mladého dospělého.

Na jaké dávky má pěstoun nárok : Osoby pečující, osoby v evidenci a děti svěřené do péče těchto osob mají ze zákona nárok na dávky pěstounské péče. Mezi dávky pěstounské péče řadíme: příspěvek na úhradu potřeb dítěte, odměnu pěstouna, příspěvek při pěstounské péči, příspěvek při převzetí dítěte, příspěvek na zakoupení osobního motorového vozidla.

Kolik bere pěstoun na přechodnou dobu

Na výši minimální mzdy je navázána také odměna pěstouna podle § 47j zákona č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí. Pokud pěstoun tedy pečuje o 1 dítě, bude od ledna 2024 činit jeho odměna pěstouna 18 900 korun, pěstoun na přechodnou dobu pak obdrží 34 020 korun.

Co musí splňovat pěstoun : Pěstoun by měl být sociálně i ekonomicky soběstačný se stabilním zázemím v by- dlení a rovněž jistým zázemím v rodině či u přátel. Může běžně pracovat, pokud mu práce dovoluje zajistit péči o dítě.

Proces hodnocení zájemců o pěstounství trvá několik měsíců (cca do půl roku), delší dobu může trvat fáze „čekání na dítě“.

Kdo se může stát pěstounem

Pěstounem se může stát ten, kdo: skýtá záruky řádné péče, má bydliště na území České republiky, souhlasí se svěřením dítěte do pěstounské péče.