Antwort Kdo roznáší dárky v Rakousku? Weitere Antworten – Jak probíhají Vánoce v Rakousku

Kdo roznáší dárky v Rakousku?
Rodiny se v Rakousku o Vánocích scházejí nejen k bohatým štědrovečerním hostinám, dávají si dárky, zdobí stromečky a jedí ryby, ale chodí také na půlnoční mše a vánoční koncerty. Rakušané velice milují hudbu, a tak i jejich Vánoce jsou vlastně sledem různých koncertů. Muzicíruje se i v rodinách.Tradiční rakouská štědrovečerní večeře obsahuje předkrm, kdy se podává buď zauzené filátko ze pstruha, či speciální rybí knedlíčky v bylinkové omáčce. Jako hlavní chod se servíruje smažený candát s bramborovým salátem, protože kapr už v Rakousku vyšel z módy. Candát je mnohem lehčí a chuťově lahodnější.Německo. Podobně jako v Itálii i tady je roznášení dárků záležitosti hned dvou různých postav. Zatímco na severu Německa dostávají děti dárky od „starouška“ Weinachstmanna, jižní část Německa obdarovává Jezulátko, kterému se říká ChristKind.

Kdo nosí dárky ve Skandinavii : Tomte (Švédsko), tomtenisse (Švédsko), či tonttu (Finsko) je vánoční skřítek. O Vánocích obchází buď sám, nebo ve společnosti dalších tomtar (vánočních skřítků) domácnosti a rozdává dárky z pytle pro děti i dospělé večer na Štědrý den. Tomte žije pod podlahou domu, v dírách ve zdi, nebo v dírách ve stodole.

Kdo rozdává dárky v Rakousku

V sousedním Německu si trh s vánoční nadílkou rozdělili Vánoční muž Weihnachtsmann a obdoba českého Ježíška – Christkind. Ježíšek nosí dárky také v Rakousku.

Kdo nosí dárky v Chorvatsku : Například ve Francii nosí dárky Pere Noel, v Holandsku Sinterklaas, v Bulharsku děda Koleda, ve Švédsku Jultomten, v Polynésii velký krab, v Sýrii velbloud patřící Třem králům, v Chorvatsku děda Božičnjak a například v Indii nikdo dárky nerozdává a lidé si je dávají osobně.

V Česku roznáší dárky Ježíšek, na Slovensku Ježiško a v Maďarsku Jézuska. Christkind (Christ = Ježíš, Kind = dítě) naděluje také v Rakousku a části Německa. V Lužici chodí v době adventu Dźěćetko (Ježíšek).

Belgie. V Belgii děti prožívají více svátek Sv. Mikuláše, protože tehdy ty hodnější dostávají dárky od Sinterklaas (ve Vlámsku) nebo Saint Nicholas (ve Valonsku).

Kdo chodi ve Finsku na Vánoce

Ve Finsku nosí dárky Joulupukki (doslova “vánoční kozel”) – postava ze skandinávské mytologie, která vypadá jako dědeček oblečený do kozlí kůže. Bydlí v Laponsku a na rozdíl od Santa Clause ho finské děti na vlastní oči vidí, jak jim naděluje dárky.Charakteristika seznamu

Stát Starý muž
Dánsko Julemanden (Christmas Man)
Dominikánská republika Papá Noel (Otec Vánoc), Santa Clós (Santa Claus)
Ekvádor Papá Noel (Otec Vánoc)
Egypt Papa Noël (arabsky: بابا نويل Baba Noel)

Dárky v Norsku nosí oficiálně vánoční skřítek (julenissen), kterého při rozdávání zastupuje jeden z členů rodiny.

Až dnes v podvečer začne Ježíšek roznášet dárky, na Slovensku se do téhož pustí Ježiško a v Budapešti Jézuska. Přestože je jeho jméno jiné, jde stále o stejnou postavu.

Kdo nosí dárky v Holandsku : I když mívá různá jména, stejný svatý Mikuláš nosí dárky i v Srbsku, Německu nebo v Nizozemí. Právě v Holandsku také má svůj původ Santa Claus: ze zdejšího Sint Nicolaas / svatý Mikuláš se zkrácením stal SinterKlaas.

Kdo nosí dárky v Argentině : Père Noël je dnes v podstatě identický se Santa Clausem, včetně sobů a toho, že žije na severním pólu, či že může nosit červené oblečení. Kvůli francouzským vlivům v 19. století nosí dárky také v Argentině, Brazílii a Uruguayi pod jménem Papá Noel.

Kdo nosí dětem dárky v Chorvatsku

Například ve Francii nosí dárky Pere Noel, v Holandsku Sinterklaas, v Bulharsku děda Koleda, ve Švédsku Jultomten, v Polynésii velký krab, v Sýrii velbloud patřící Třem králům, v Chorvatsku děda Božičnjak a například v Indii nikdo dárky nerozdává a lidé si je dávají osobně.