Antwort Kdo píše pracovní posudek? Weitere Antworten – Co musí obsahovat pracovní posudek

Kdo píše pracovní posudek?
Posudek by měl obsahovat jen takové údaje, které se týkají pracovní činnosti nebo s ní přímo souvisejí. Z ustanovení § 314 zák. práce vyplývá, že pracovním posudkem jsou veškeré písemnosti týkající se hodnocení práce zaměstnance, jeho kvalifikace, schopností a dalších skutečností, které mají vztah k výkonu práce.Pracovní posudek

  1. jméno a příjmení pracovníka.
  2. od kdy byl v společnosti zaměstnán.
  3. pracovní funkce.
  4. pracovní hodnocení
  5. datum vypracování posudku.
  6. podpis odpovědného pracovníka.

V rámci hodnocení vstupu hodnotíme vše, co zaměstnanec do své práce přináší, tzn. své předpoklady k dané práci, zkušenosti, dosavadní praxi, kompetence, ale třeba i nadšení pro danou činnost. Při hodnocení procesu se dívejme na přístup zaměstnance k dané práci či úkolu.

Co je to zápočtový list : Úřad práce ho po vás bude žádat v případě, že přijdete o zaměstnání a budete u něj při hledání nového zaměstnaní hledat pomoc. Zápočtový list totiž v tomto případě slouží k posouzení nároku na podporu v případě nezaměstnanosti.

Co si zaměstnavatel nesmí dovolit

Zaměstnanec mimo jiné nesmí : požívat alkoholické nápoje a zneužívat jiné návykové látky na pracovišti a v pracovní době ani mimo pracoviště vstupovat pod jejich vlivem na pracoviště zaměstnavatele, kouřit na pracovištích a v jiných prostorách, kde jsou účinkům kouření vystaveni také nekuřáci.

Co nesmí zaměstnavatel : Mezi zakázané otázky patří ty, které se týkají osobního života, rodinného stavu, zdravotního stavu, náboženského přesvědčení, sexuální orientace a dalších citlivých témat, které nemají přímý vztah k vykonávané pracovní pozici.

Výpověď dejte vždy písemně, ústně daná totiž neplatí. Vytiskněte ji ve dvou kopiích, obě si nechte podepsat nadřízeným a jednu si schovejte. A když se šéf pořád vzteká, že nepodepíše Utíkejte s výpovědí na poštu a zašlete ji do firmy na dodejku.

Kdo provádí hodnocení Hodnocení zaměstnanců provádí vždy samotný zaměstnanec (tzv. sebehodnocení), dále jeho přímý nadřízený, ale do systému je možné zapojit i hodnocení 360 ZV, kde hodnotí navíc i podřízení, kolegové a případně i klienti.

Kdy může zaměstnavatel odebrat osobní ohodnocení

zn. 21 Cdo 832/2012) může ke snížení nebo odnětí osobního příplatku přiznaného zaměstnanci dojít pouze tehdy, pokud se změní podmínky, za kterých byl přiznán – hovoří se zde o pracovních výsledcích, např. tehdy, když se zaměstnanci oproti stavu, za kterého byl přiznán osobní příplatek, zhorší jeho pracovní výsledky.Při skončení pracovního poměru je zaměstnavatel povinen vydat vám potvrzení o zaměstnání (zápočtový list).Zápočtový list se tak povinně vydává jen u dohod konaných mimo pracovní poměr, jejichž odměna založila účast na pojištění (aktuálně u dohod o provedení práce vyšší než 10 000 korun a u dohod o pracovní činnosti vyšší než 2999 korun). A dále u zaměstnanců s exekučními nebo insolvenčními srážkami ze mzdy.

Kdy vás převést na jinou práci můžou (ale nemusí)

Rovněž může přeřadit zaměstnavatel zaměstnance, pokud zaměstnanec dočasně pozbyl zákonem stanovené předpoklady pro výkon práce. To lze učinit maximálně na 30 pracovních dnů v kalendářním roce.

Za jakých podmínek má zaměstnanec nárok na poskytnutí pracovního oděvů zaměstnavatelem : Pracovní oblečení a boty – co říká legislativa

Zákoník práce stanoví že „V prostředí, v němž oděv nebo obuv podléhá při práci mimořádnému opotřebení nebo znečištění nebo plní ochrannou funkci, přísluší zaměstnanci od zaměstnavatele jako osobní ochranné pracovní prostředky též pracovní oděv nebo obuv.

Na co se mohu ptát jako zaměstnavatel : V praxi se můžete setkat s otázkami diskriminačního charakteru. Nejvíce se zaměstnavatelé dotazují na rodinný stav, počet a věk dětí, náboženské vyznání, nebo zda kouříte. Na tyto otázky nemusíte reagovat, případně můžete zaměstnavatele upozornit na jejich nevhodnost a irelevantnost.

Co je lepší dohoda nebo výpověď

Kdy je pro zaměstnance výhodnější dohoda Pro zaměstnance, který spěchá do nové práce nebo z jiného důvodu už nechce zůstat na dosavadním pracovišti ještě další dva měsíce, naopak bývá výhodnější dohoda. Když se na tom obě strany shodnou, může pracovní poměr skončit mnohem dřív – třeba i okamžitě.

Tip Prace.cz: Pokud chcete podat výpověď, začněte to v práci řešit nejlépe pár pracovních dní před koncem daného měsíce, ať máte rezervu.ZAMĚSTNAVATELE A ZAMĚSTNANCE

Zaměstnavatel je povinen zajistit BOZP s ohledem na rizika možného ohrožení života a zdraví zaměstnanců, která se týkají výkonu práce. Péče o BOZP je nedílnou a rovnocennou součástí pracovních povinností vedoucích zaměstnanců na všech stupních řízení v rozsahu jejich kompetencí.

Kdo zodpovídá za bezpečnost zaměstnanců : Zajistit bezpečnost a ochranu zdraví při práci všem svým zaměstnancům je podle § 101 zákoníku práce základní povinností každého zaměstnavatele. BOZP je zaměstnavatel povinen zajistit svým zaměstnancům s přihlédnutím k rizikům možného ohrožení, která se vztahují přímo k výkonu konkrétní práce.