Antwort Kdo namluvil znělku Večerníčku? Weitere Antworten – Kdo namluvil Znelku Vecernicka

Kdo namluvil znělku Večerníčku?
Autorem postavičky je výtvarník Radek Pilař, režisérem Václav Bedřich, animátorem Antonín Bureš, autorem doprovodné hudby Ladislav Simon a hlas jí propůjčil tehdy pětiletý Michal Citavý.Zatímco v posledních letech se Večerníček vysílá denně, původně to bylo jen jednou týdně, a to v neděli. Pravidelně se začal vysílat v neděli 2. ledna 1965. Autorem znělky, která se původně vysílala černobíle, je výtvarník Radek Pilař a skladatel Ladislav Simon.V roce 1965 dostaly pohádky dodnes používanou znělkou Radka Pilaře a začaly se jmenovat Večerníčky. Úplně první pohádka, kterou přinesl dětem panáček s novinovou čepicí se jmenovala O televizním strašidýlku. Natočil ji režisér Václav Bedřich. Večerníček se vysílal nejprve jednou týdně, pak dvakrát, třikrát.

Kdo ilustroval Večerníček : Významný český ilustrátor, malíř, grafik, animátor, ale také režisér Radek Pilař vdechnul život nejznámější a nejdéle působící postavičce na českých televizních obrazovkách – Večerníčku. Pilař za celý život získal řadu ocenění, mezi ta nejcennější patří i Cena za animované filmy udělená v Mexiku.

Co rozhazuje Večerníček

Kluk s papírovou čepicí, který na houpacím koni rozhazuje lístky pohádek, má dnes padesáté narozeniny. V Československé televizi se seriály krátkých pohádek začaly vysílat v roce 1965. Za tu dobu jich vzniklo několik stovek a staly se nejprodávanějším programem České televize.

Kdy byl první Večerníček : Večerníček (1965) | Zajímavosti – Zajímavosti | ČSFD.

Kromě toho Renčín nakreslil třeba taky večerníček O zvířátkách pana Krbce.

Josef Dvořák propůjčil hlas i dvěma večerníčkovým klasikám: Maxipsu Fíkovi a Králíkům z klobouku Bobu a Bobkovi.

Jaká je nejznámější česká pohádka

50 nejznámějších českých pohádek

1. Šípková Růženka 09:46
2. Otesánek 09:02
3. Princezna se zlatou hvězdou na čele 32:03
4. Tři zlaté vlasy děda Vševěda 26:22
5. O pyšné princezně 29:32

K nejznámějším Večerníčkům patří O krtkovi, O loupežníku Rumcajsovi, Pohádky z mechu a kapradí, O makové panence, Krkonošské pohádky, Říkání o víle Amálce, Maxipes Fík, Pat a Mat, Bob a Bobek, Mach a Šebestová. Ze zahraničních večerníčků to byly třeba Pes Filipes, Tip a Tap, Rodina Nessových, Jen počkej, zajíci!Václav Čtvrtek

Leporelo s ilustracemi Zdeňka Smetany a texty podle knížky V. Čtvrtka potěší nejen děti, ale jejich rodiče a prarodiče.

Oblíbený dětský pořad Večerníček se nejdřív vysílal jen jednou týdně, v neděli. Pravidelně se na televizních obrazovkách začal objevovat 2. ledna 1965. První pohádkou nebyla žádná z těch, které známe, ale příběh Kluk a kometa, který dětem vyprávěla herečka a moderátorka Štěpánka Haničincová.

Kdy končí Večerníček : Televizní stanice České televize ČT2 a ČT:D. se po téměř osmi letech souběžného vysílání dětských pořadů definitivně oddělí. Večerníček a další pořady už se budou od 1. července vysílat jen na Déčku.

Kolik začíná Večerníček : V současnosti jej Česká televize vysílá každý den před 19. hodinou.

Jaké jsou večerníčky

K nejznámějším Večerníčkům patří O krtkovi, O loupežníku Rumcajsovi, Pohádky z mechu a kapradí, O makové panence, Krkonošské pohádky, Říkání o víle Amálce, Maxipes Fík, Pat a Mat, Bob a Bobek, Mach a Šebestová. Ze zahraničních večerníčků to byly třeba Pes Filipes, Tip a Tap, Rodina Nessových, Jen počkej, zajíci!

Staroanglický ovčák neboli bobtail. Předloha českého Maxipsa Fíka a pro Británii typické psí plemeno je téměř v ohrožení. Počty nově registrovaných štěňat klesají ke kritické hranici, napsal s odvoláním na Britský psí klub zpravodajský server BBC News.Holčička Ája dostala od rodičů malinké roztomilé štěňátko. Dali mu jméno Rek, jenomže Ája neuměla vyslovit R a začala mu říkat Fek, z čehož pak vzniklo definitivní pojmenování pejska – Fík. Štěňátko rostlo a rostlo, až se z něho vyklubal obří „maxipes“.

Jaká je nejoblíbenější česká pohádka : 50 nejznámějších českých pohádek

1. Šípková Růženka 09:46
2. Otesánek 09:02
3. Princezna se zlatou hvězdou na čele 32:03
4. Tři zlaté vlasy děda Vševěda 26:22
5. O pyšné princezně 29:32