Antwort Kdo je to e-shop? Weitere Antworten – Kdo kontroluje e shopy

Kdo je to e-shop?
Jako provozovatele e-shopu se vás též týká zákon o ochraně osobních údajů a živnostenský zákon. Dodržování informační povinnosti e-shopů kontroluje Česká obchodní inspekce, která v případě neplnění povinností může udělit pokutu až 5 000 000 Kč.Zákazník si ve vašem e-shopu objedná zboží, vy objednávku přepošlete dodavateli a ten vše zařídí. Vám pak vyplatí provizi za zprostředkování obchodu, která však nebývá příliš vysoká. Dodavatel pak zašle balík zákazníkovi pod svým jménem, takže reálně hrozí, že propříště si zákazník zboží objedná přímo u dodavatele.Provozovatel eshopu musí sdělit, zejména prostřednictvím obchodních podmínek, informace o prodávajícím (firmu, IČO, sídlo) a kontaktní údaj na něj. Také by měly obchodní podmínky spotřebitele upozornit, že pokud kupní smlouva obsahuje ustanovení odchylující se od obchodních podmínek, platí to, co je v kupní smlouvě.

Kolik stojí e-shop : Počítejte s cenou za design eshopu na míru orientačně 250 – 900 €, výslední cena za grafiku eshopu je závislá na dohodě mezi vámi a grafikem, i na množství návrhů v ceně. Cena za kódování eshopové šablony může být stejná (řekněme 450 – 1500€ za práci kodera) jako cena za design na míru, ale může být i vyšší.

Kolik je v Česku e-shopu

Česko je e‑shopovou velmocí

Podle údajů České e‑commerce, která mapuje velikost a specifika českého trhu, se pyšníme nejvyšším počtem e‑shopů v Evropě (44 194).

Co je potřeba k založení e-shopu : Pro založení internetového obchodu potřebujete minimálně živnostenský list, čili oprávnění k výkonu činnosti. Dobrou zprávou je, že maloobchodní prodej není živnost, u které byste museli doložit jakoukoliv odbornost. OSVČ pak může začít podnikat v podstatě ihned po založení.

Pro založení internetového obchodu potřebujete minimálně živnostenský list, čili oprávnění k výkonu činnosti. Dobrou zprávou je, že maloobchodní prodej není živnost, u které byste museli doložit jakoukoliv odbornost. OSVČ pak může začít podnikat v podstatě ihned po založení.

V polovině srpna 2023 dle dat od BizMachine bylo na českém trhu 63 321 e-shopů. Firem s alespoň jedním e-shopem u nás bylo více než 47 tisíc, což představuje 1,68 % ze všech podnikajících subjektů. Platí tedy, že v ČR je téměř 6 e-shopů na tisíc obyvatel, v Maďarsku jsou zhruba 3,2 e-shopy na 1 000 obyvatel.

Co se nejvíce prodava na internetu

Na internetu Češi nejčastěji nakupují oblečení a další módní doplňky (50 %), druhým nejvíce nakupovaným zbožím jsou produkty pro zdraví a krásu (také 50 %). Následuje obuv (47 %) a léky (45 %).Nejčastější sortiment e-shopů

  • Oblečení a doplňky 19 %
  • Dům a zahrada 13 %
  • Potraviny 8 %
  • Dětské zboží 6 %
  • Elektronika 5 %
  • Ostatní 47 %

Podnikání s živnostenským oprávněním

Jedná se o nejjednodušší formu podnikání. U drtivé většiny typů podnikání na internetu vám postačí živnostenské oprávnění pro fyzickou osobu na obor činnosti „Velkoobchod a maloobchod“. Jde o volnou živnost, tedy není potřeba dokládat žádná osvědčení o odbornosti či něco podobného.

Většinou vám postačí, když si zřídíte oprávnění na živnost „Maloobchodní prodej“. Protože je to volná živnost, nemusíte dokládat osvědčení o svojí odbornosti nebo jiná potvrzení. Na živnostenském úřadě vyplníte jednoduchý formulář, zaplatíte poplatek ve výši 1000 Kč a můžete se rovnou vrhnout do podnikání.

Kolik je v Česku e shopu : V polovině srpna 2023 dle dat od BizMachine bylo na českém trhu 63 321 e-shopů. Firem s alespoň jedním e-shopem u nás bylo více než 47 tisíc, což představuje 1,68 % ze všech podnikajících subjektů. Platí tedy, že v ČR je téměř 6 e-shopů na tisíc obyvatel, v Maďarsku jsou zhruba 3,2 e-shopy na 1 000 obyvatel.

Co prodávat na e shopu : Projděte si také, co obnáší provoz e-shopu.

  • Ekologické a udržitelné produkty.
  • Domácí fitness.
  • Domácí dekorace a nábytek.
  • Produkty pro domácí zvířata.
  • Ruční výroba a řemeslné potřeby.
  • Zdravé potraviny a superpotraviny.
  • Jak zjistit, o co je zájem a jaká vládne konkurence

Co lidi nejvíce kupuji

Na internetu Češi nejčastěji nakupují oblečení a další módní doplňky (50 %), druhým nejvíce nakupovaným zbožím jsou produkty pro zdraví a krásu (také 50 %). Následuje obuv (47 %) a léky (45 %).

Za prvé zavítej na stránky České obchodní inspekce, kde najdeš seznam rizikových e-shopů. Za druhé navštiv web Asociace pro elektronickou komerci (APEK), která e-shopům uděluje certifikát. Pokud jej obchod vlastní, tak máš jistotu, že jde o věrohodného prodejce.7 tipů, jak mít úspěšný e-shop

  1. Mějte konkurenční výhodu. Konkurenční výhoda je základní způsob, jak mezi ostatními e-shopy doslova vystoupit z řady.
  2. Prodávejte něco, co nikdo nemá
  3. Sestavte si personu zákazníka.
  4. Tvořte vlastní obsah.
  5. Dodržujte tonalitu značky.
  6. Neslevujte zbytečně
  7. Dejte si záležet na komunikaci.

Co se nejvíce kupuje : Na internetu Češi nejčastěji nakupují oblečení a další módní doplňky (50 %), druhým nejvíce nakupovaným zbožím jsou produkty pro zdraví a krásu (také 50 %). Následuje obuv (47 %) a léky (45 %).