Antwort Kdo je žolík? Weitere Antworten – Co to znamená žolík

Kdo je žolík?
Žolík je hrací karta s vyobrazeným šaškem, která se nachází ve většině moderních karetních sad, kde doplňuje čtyři standardní karetní barvy. Žolík má původ ve Spojených státech amerických v době občanské války (60. léta 19. století).ZAČÁTEK HRY A ROZDÁVÁNÍ

snímá karty,kdy si odebere část karet,min. však 3 z vrchu a hledá žolíka do 3 karet ze spodu snímnutých.Pro vysvětlení-snímá karty a může se podívat na další 3, kde může být žolík.Hraje se s žolíkovými kartami a je velmi podobná hře Rummy, trochu i hře Autobus. Hrát ji může od dvou do šesti hráčů.

Co znamená Joker : etymologie. Odvozeno z anglického Jolly Joker – „šašek“, který bývá na kartě nazývané žolík zobrazen.

Jak se jmenují karty

Karetní barvy

Karetní typ Německé karty Francouzské karty
červené ♥ srdce (Herzen), červené (Rote) srdce (coeurs)
listy ♠ listy (Laube), zelené (Grüne) piky, dýky (piques)
žaludy ♣ žaludy (Eicheln) trefy, kříže (trèfles, dosl. trojlístky)
kule ♦ kule (Schellen, dosl. rolničky) kára, kostky, diamanty (carreaux)

Co je čistá postupka : Čistá postupka (pět po sobě následujících karet) sestavené v jediné barvě. V případě rovnosti kombinací vyhrává postupka zakončená vyšší kartou.

Klasické žolíkové karty – počet, druhy a názvy

Balíček se skládá z listů s hodnotami 2–10, J, Q, K a A ve čtyřech barvách (tradičně srdce, piky, kára a kříže). Dále sada obsahuje 4 žolíkové karty, které mají ve hře zpravidla speciální využití.

Hra je určena pro 2 až 10 hráčů s použitím žolíkových karet. Rozdá se mezi hráče dohodnutý počet karet (obvykle 4), zbytek se nechá na hromádce obrázky dolů. Smyslem hry je se všech karet zbavit jejich vyložením na hrací desku. Vykládat lze trojice či maximálně čtveřice stejných figur různých barev (např.

Co se dá hrát s kartami na žolíky

6 rodinných her s žolíkovými kartami

  1. Karetní hra Záchod. Hra s legračním názvem Záchod má velmi snadná pravidla, takže si ji zahrají děti už kolem 3 let.
  2. Karetní hra Kent. Kent je karetní hra pro dvojice, ke které potřebujete aspoň čtyři lidi.
  3. Karetní hra Vole lehni.
  4. Domino.
  5. Karetní hra Žolíky.
  6. Autobus.

Hra je určena pro 2 až 10 hráčů s použitím žolíkových karet. Rozdá se mezi hráče dohodnutý počet karet (obvykle 4), zbytek se nechá na hromádce obrázky dolů. Smyslem hry je se všech karet zbavit jejich vyložením na hrací desku. Vykládat lze trojice či maximálně čtveřice stejných figur různých barev (např.Německým kartám někdy také říkáme mariášové.

V Česku se karty německého typu zpravidla označují jako mariášky nebo na prší. Setkáme se s nimi v Česku, Německu, Rakousku, Maďarsku, Polsku na Slovensku a místně i v některých dalších zemích.

Jak se počítá žolík : Ve hře jsou 4 žolíci, kteří mohu získat jakoukoli číselnou hodnotu od 1 do 14. Když hráč vyloží jednoho žolíka i s jinými kartami, získává žolík automaticky číselnou hodnotu těchto karet. Příklad: 2 karty s 11 a jeden žolík odpovídají 3 kartám s 11.

Jak hrát žolík : Cílem hry je vyložit z ruky všechny karty v „postupkách“ a poslední, zbylou kartou uzavřít hru. Jakmile hráč začne vykládat karty, musí být jejich hodnota minimálně 51 bodů. Jeden z hráčů zamíchá karty. Spoluhráč, který sedí vedle, odebere část karet a hledá v prvních třech odkrytých kartách žolíka.

Jak se hrají Hromadky

Pravidla této hry jsou krátká: Na hrací desce jsou čtyři hromádky zápalek. Hráč, který je na tahu, si vybere jednu hromádku a z ní odebere libovolný počet zápalek (1 až všechny). Prohrává ten hráč, na něhož zbyde poslední zápalka. Autor: Roman Čejka ZONER Software.

Pravidla Hraje se s dvaatřiceti kartami. Na začátku hry Počítač rozdá 5 karet sobě i vám. Pak vezme ze zbylých karet ještě jednu, řekne vám její obsah a položí ji na stůl. Vaším úkolem je najít mezi svými kartami takovou kartu, která bude mít buď stejné jméno nebo stejnou barvu jako karta, ležící na stole.Pravidla jsou jednoduchá – před začátkem se zvolí hráč, který bude rozdávat a po zamíchání rozdá každému hráči 7 karet. Poté otočí vrchní kartu lícem nahoru a položí ji na stůl jako základ pro odhazování karet. Zbylé karty UNO tvoří tahací balíček.

Odkud pochází prší : Prší – Mau-mau – Pony

Hra vznikla někdy v poválečných letech, a to pod názvem mau-mau (název byl odvozen od jména ozbrojeného křídla národně osvobozeneckého hnutí v Keni, založeného v roce 1952). Ve střední Evropě se prosadila pod nejobvyklejším názvem prší nebo někde též pony.