Antwort Kdo chodí o Vánocích v Rakousku? Weitere Antworten – Co se jí v Rakousku o Vánocích

Kdo chodí o Vánocích v Rakousku?
Rakousko a Německo jsou si ve vánočních tradicích dosti podobné, protože nejen oba národy mají velmi rádi vánoční trhy, ale i dárky totiž v Rakousku (po večeři) nosí der Weihnachtsmann. Na štedrovečerní večeři mají rakušané podobně jako u nás kapra, ale také vídeňský vepřový nebo telecí řízek.Ačkoli s Ježíškem přišli protestanté, nosí dnes dárky spíše v katolických oblastech. Ježíšek tak přináší vánoční nadílku u nás, v jižním Německu, v Rakousku, Maďarsku, Lichtenštejnsku, Chorvatsku, Polsku, Slovinsku, ve Švýcarsku nebo na Slovensku. Z mimoevropských států pak naděluje třeba v jižní Brazílii.Až dnes v podvečer začne Ježíšek roznášet dárky, na Slovensku se do téhož pustí Ježiško a v Budapešti Jézuska. Přestože je jeho jméno jiné, jde stále o stejnou postavu.

Ve kterých zemích nosí dárky Ježíšek : Oslava Kristova narození podle Lukášova evangelia ve spojení s Ježíškem je rozšířená nejen v Česku, ale také v Rakousku, Jižním Tyrolsku, Švýcarsku, Maďarsku, polském Horním Slezsku, na Slovensku, ve Slovinsku, Chorvatsku, na jihu Německa, v severním Porýní a Vestfálsku či v jižní Brazílii.

Kdo chodí na Vánoce v Rakousku

Christkind (Christ = Ježíš, Kind = dítě) naděluje také v Rakousku a části Německa. V Lužici chodí v době adventu Dźěćetko (Ježíšek). Jmenuje se jinak, ale jde o stejnou postavu. V sousedním Německu si trh s vánoční nadílkou rozdělili Vánoční muž Weihnachtsmann a obdoba českého Ježíška – Christkind.

Jak se slaví v Rakousku Vánoce : Rodiny se v Rakousku o Vánocích scházejí nejen k bohatým štědrovečerním hostinám, dávají si dárky, zdobí stromečky a jedí ryby, ale chodí také na půlnoční mše a vánoční koncerty. Rakušané velice milují hudbu, a tak i jejich Vánoce jsou vlastně sledem různých koncertů. Muzicíruje se i v rodinách.

Dárky nosí Ježíšek

V Rakousku je nejdůležitějším dnem Vánoc Štědrý den. V tento den se stejně jako v České republice sejde rodina u vánoční tabule a společně se navečeří.

Otec Vánoc, Vánoční muž i Santa Claus – stále jeden Mikuláš

Santa Claus, Father Christmas, Christmann, ale také Pere Noël nebo Papa Noel mají předobraz ve sv. Mikuláši.

Kdo rozdává dárky v Rakousku

V sousedním Německu si trh s vánoční nadílkou rozdělili Vánoční muž Weihnachtsmann a obdoba českého Ježíška – Christkind. Ježíšek nosí dárky také v Rakousku.Místním "ježíškem" je skřítek Julenissen. Pověst o něm pochází z konce 18. století. Ve stejné době se v Norsku usadila tradice vánočního stromu.Od tohoto času se tedy narození Ježíše Krista slaví 24.

KDO JE JEŽÍŠEK JEŽÍŠEK – náš vánoční návštěvník a dárce, vychází z křesťanské tradice. Ježíšek je skutečně ono betlémské děťátko, které Maria porodila v chlévě. Společně s Josefem ho položila do jeslí a pečovala o něj.

Kde se slaví Vánoce 6 ledna : Tradiční ukrajinské vánoční svátky (Різдвяні свята в Україні) začínají na Štědrý den a slaví se od 24. prosince do 6. ledna, v den oslav Ježíšova křtu, známého na Ukrajině jako Vodoсhrešče nebo Jordánsko.

Kdo to byl Ježíšek : Ježíš (asi mezi 7 a 1 př. n. l. Betlém – asi mezi 30 a 33 n. l. Jeruzalém), známý také jako Ježíš Nazaretský či Ježíš z Nazareta, byl židovský pocestný kazatel, zakladatel křesťanství. Hlásal brzký příchod Božího království, vyzýval k obrácení či pokání a byl popraven kvůli svým názorům.

Kdo slaví Vánoce 6 ledna

Vánoce se v pravoslavných zemích, ke kterým se Rusko řadí, začínají slavit až 6. a 7. ledna. Používají totiž Juliánský kalendář, který je oproti Gregoriánskému o 13 dní popředu.

Christkind (Christ = Ježíš, Kind = dítě) naděluje také v Rakousku a části Německa. V Lužici chodí v době adventu Dźěćetko (Ježíšek). Jmenuje se jinak, ale jde o stejnou postavu. V sousedním Německu si trh s vánoční nadílkou rozdělili Vánoční muž Weihnachtsmann a obdoba českého Ježíška – Christkind.V Rusku Děda Mráz i Sněhurka

Jako my máme svého Ježíška, Američané Santu Clause, Italové čarodějnici Befanu a ostatní spoustu dalších, kteří po světě nosí dárky, Rusové mají svého Dědu Mráze, známého i pod pojmenování Mrazík (a ano, jedná se o stejného Mrazíka, kterého všichni známe z tradiční vánoční pohádky).

Proč je Štědrý den 24. prosince : Změna přišla až s papežem Juliem I., který ve 4. století rozhodl, že Vánoce, tedy narození Ježíše Krista, budeme oslavovat 24. prosince.