Antwort Kde vznikaji vitamíny? Weitere Antworten – Kde vzniká vitamín D

Kde vznikaji vitamíny?
Hlavním zdrojem vitaminu D3 je endogenní produkce v kůži, kde vzniká působením ultrafialového záření UVB z provitaminu 7-dehydrocholesterolu. V menší míře je zdrojem vitaminu D rostlinná a živočišná strava či vitaminem D suplementované potraviny.Vitamín A najdete buď v živočišných potravinách, jako jsou játra a mléčné produkty, nebo ve formě provitamínů – karotenoidů přítomných v zelenině a ovoci, zejména v mrkvi, petrželi, rajčatech, špenátu či meruňkách a dalších druzích barevného ovoce.Vitamín K dependentní koagulační faktory jsou syntetizovány v játrech.

Kde se nachází vitamín B : Vitamin B můžeme najít v potravinách jako je mléko, sýry, vejce, játra, maso, ryby, mořské plody, také v zelenině ve špenátu a kapustě, řepě, avokádu, bramborách či ořeších. Vitamíny skupiny B najdeme také v ovoci jako jsou citrusy, banány nebo meloun.

Jak vznika vitamín Dv těle

Vitamín D je vitamín rozpustný v tucích, vzniká v kůži z cholesterolu účinkem slunečních paprsků. Lze ho získávat omezeně také ze stravy nebo jako vitaminový doplněk.

Kde se nachází vitamín C : Přírodní vitamin C

Za zdroje s nejvyšším obsahem se i přesto považují šípky, acerola, rakytník a černý rybíz. Překvapivě jsou na dalších místech paprika, nať petržele a pažitky, brokolice a růžičková kapusta. Dále jsou to kopřiva, jahody, kiwi a květák.

Za zdroje s nejvyšším obsahem se i přesto považují šípky, acerola, rakytník a černý rybíz. Překvapivě jsou na dalších místech paprika, nať petržele a pažitky, brokolice a růžičková kapusta. Dále jsou to kopřiva, jahody, kiwi a květák.

Vitamin B6 se vyskytuje téměř ve všech potravinách. Obzvláště dobrými zdroji vitaminu B6 jsou maso (především drůbeží a vepřové), ryby, celozrnné výrobky, různé druhy zeleniny (například zelí, zelené fazolky, čočka, salát), banány, brambory, pšeničné klíčky a sójové boby.

Kde se nachází Vitamín H

Nejbohatším zdrojem jsou kvasnice, játra, ledviny a hovězí maso, vaječný žloutek, sója, ořechy, luštěniny, obiloviny a houby. Denní příjem biotinu se odhaduje na 50 – 150 µg. Biotin je stálý na vzduchu, v teple a denním světle.Kde najdeme vitamín B2

Riboflavin je obsažen jak v živočišných, tak v rostlinných potravinách. Nejvíce ho naleznete v mase, mléce, vejcích, játrech a ledvinách, obilných klíčcích, droždí, luštěninách a obilninách.Za zdroje s nejvyšším obsahem se i přesto považují šípky, acerola, rakytník a černý rybíz. Překvapivě jsou na dalších místech paprika, nať petržele a pažitky, brokolice a růžičková kapusta. Dále jsou to kopřiva, jahody, kiwi a květák.

Hlavním zdrojem tohoto vitaminu v potravě jsou živočišné produkty: vejce, mléko, sýry, maso a vnitřnosti. Doporučená denní dávka jsou pouze 2,4 mikrogramy denně. Při dávkách vyšších než 5 mikrogramů se u člověka bez nedostatku B12 vstřebává pouze okolo jednoho procenta přijatého množství.

Na jakém faktorů nezávisí tvorba vitamínu D : Nedokážeme si tvořit dostatek vitamínu D vlivem pigmentace kůže. Lidé s tmavší pletí mají vyšší obsah melaninu, což může snížit schopnost kůže vytvářet vitamín D, protože melanin snižuje pronikání UVB záření do kůže.

Který vitamín se tvoří v kůži : Jedním z nejvýznamnějších je vitamín D. V kůži se jeho neaktivní forma, kterou by organismus nevyužil, mění na aktivní formu, kterou naše tělo využívá k tvorbě kostí. Pro tvorbu vitamínu D je třeba také část světelného záření označovaná jako UVB.

Kde se nachází vitamín P

Vitamin P je nejvíce obsažen v pohance, slupkách rajčat, v chřestu, lesních plodech, broskvích, nektarinkách a banánech. Zde je v hojném množství zastoupen rutin. Dokonce i v kůře citrusových plodů najdeme jeho velkou koncentraci. Značné množství je v červeném víně.

Nejbohatším zdrojem jsou kvasnice, játra, ledviny a hovězí maso, vaječný žloutek, sója, ořechy, luštěniny, obiloviny a houby. Denní příjem biotinu se odhaduje na 50 – 150 µg. Biotin je stálý na vzduchu, v teple a denním světle.V čem je vitamin E obsažen Pro pokrytí potřeby vitaminu E jsou vhodné především rostlinné oleje; mezi dobré zdroje patří olej z pšeničných klíčků, slunečnicový olej, olej z kukuřičných klíčků, sójový olej a řepkový olej. Značné množství vitaminu E obsahují také lískové ořechy a pšeničné klíčky.

Kde se nachází vitamín B9 : Dobrými zdroji folátu jsou různé druhy zeleniny, zejména zelená listová zelenina, jako je špenát či hlávkový salát, ale i zelí, fenykl, okurky a rajčata. Dále obsahují velké množství folátu luštěniny, brambory, ořechy, pomeranče, celozrnné obiloviny, pšeničné klíčky a sója.