Antwort Kde si udělat eshop? Weitere Antworten – V čem vytvořit eshop

Kde si udělat eshop?
Mezi levnější variantu patří WordPress, který rovnou nabízí šablony. Další možností jsou krabicová řešení typu Webnode, Shoptet nebo Shopify. Nejdražší možnou variantou je pak tvorba e-shopu na míru (custom-made), se kterou budete mít jistotu, že bude e-shop vytvořený přesně pro vaše zákazníky.Možností pro založení e-shopu je více:

  1. prodejní portály (jako např. Fler, Aukro)
  2. pronájem hotového e-shopového řešení (např. Shopify)
  3. vlastní eshop na míru.
  4. open source platformy (WordPress + WooCommerce, PrestaShop apod.)

Počítejte s cenou za design eshopu na míru orientačně 250 – 900 €, výslední cena za grafiku eshopu je závislá na dohodě mezi vámi a grafikem, i na množství návrhů v ceně. Cena za kódování eshopové šablony může být stejná (řekněme 450 – 1500€ za práci kodera) jako cena za design na míru, ale může být i vyšší.

Jak si udělat e-shop zdarma : E-shop můžete vytvořit i na oblíbeném systému WordPress s pomocí pluginu WooCommerce. WordPress i WooComerce jsou zdarma, takže se jedná skutečně o nízkonákladové řešení. Podívejte se také na premium šablony, díky kterým za pár desítek dolarů vytvoříte mnohem lépe vypadající e-shop.

Kolik stojí Shoptet

💰 Kolik stojí používání Shoptetu ‍

FREE BUSINESS
CENA PŘI PLATBĚ NA ROK 0 Kč 1 315 Kč/měsíc
POČET PRODUKTŮ V CENĚ 10 1 000
POČET DOPLŇKŮ V CENĚ 24 46
E-MAILY 1 5

Co musí mít eshop : Provozovatel eshopu musí sdělit, zejména prostřednictvím obchodních podmínek, informace o prodávajícím (firmu, IČO, sídlo) a kontaktní údaj na něj. Také by měly obchodní podmínky spotřebitele upozornit, že pokud kupní smlouva obsahuje ustanovení odchylující se od obchodních podmínek, platí to, co je v kupní smlouvě.

Provozovatel eshopu musí sdělit, zejména prostřednictvím obchodních podmínek, informace o prodávajícím (firmu, IČO, sídlo) a kontaktní údaj na něj. Také by měly obchodní podmínky spotřebitele upozornit, že pokud kupní smlouva obsahuje ustanovení odchylující se od obchodních podmínek, platí to, co je v kupní smlouvě.

Není problém spustit e-shop do cca 3-5 hodin od jeho počátečního založení a začít prodávat – šance však je, že toho moc neprodáte. A pokud se do toho chcete pořádně obout, můžete e-shop spouštět klidně 3-6 měsíců.

Co je potřeba na založení eshopu

Oprávnění k podnikání

Jako v případě kteréhokoliv jiného podnikání, také u e-commerce si musíte zřídit oprávnění podnikat. Nejlepší volbou v tomto případě je buď živnostenské oprávnění pro fyzickou osobu na obor činnosti „Velkoobchod a maloobchod“, který vám postačí pro většinu typů e-shopů, nebo založení s.r.o.Jaká je cena eshopu Cena vytvoření e-shopu záleží na tom, jakou formu nakonec zvolíte. Nejlepší poměr ceny a výkonu ovšem nabízí takzvaný pronájem e-shopu. Za měsíčíní poplatek vy výši zhruba 500 až 3 000 korun získáte přístup k plnohodnotné e-shop platformě všetně všech funkcí, podpory a pravidelných aktualizací.Každý doplněk můžete dočasně pozastavit v administraci e-shopu v sekci Propojení → Správce doplňků, abyste vše odladili. Pokud to z nějakého důvodu není možné, lze jedním z výše uvedených způsobů založit testovací verzi, kterou naplníte potřebnými daty, a dočasně na ní objednáte jeden z tarifů s měsíční platbou.

V polovině srpna 2023 dle dat od BizMachine bylo na českém trhu 63 321 e-shopů. Firem s alespoň jedním e-shopem u nás bylo více než 47 tisíc, což představuje 1,68 % ze všech podnikajících subjektů. Platí tedy, že v ČR je téměř 6 e-shopů na tisíc obyvatel, v Maďarsku jsou zhruba 3,2 e-shopy na 1 000 obyvatel.

Kdo kontroluje e shopy : Jako provozovatele e-shopu se vás též týká zákon o ochraně osobních údajů a živnostenský zákon. Dodržování informační povinnosti e-shopů kontroluje Česká obchodní inspekce, která v případě neplnění povinností může udělit pokutu až 5 000 000 Kč.

Kdo kontroluje eshopy : Česká obchodní inspekce vykonává ve vymezeném rozsahu dozor v souladu se zákony: č. 64/1986 Sb., o České obchodní inspekci, č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, č. 22/1997 Sb., o technických požadavcích na výrobky, č.

Jakou živnost na eshop

Jedná se o nejjednodušší formu podnikání. U drtivé většiny typů podnikání na internetu vám postačí živnostenské oprávnění pro fyzickou osobu na obor činnosti „Velkoobchod a maloobchod“. Jde o volnou živnost, tedy není potřeba dokládat žádná osvědčení o odbornosti či něco podobného.

Aplikace s názvem GP easy2sell umožní obchodníkům nabídnout své zboží k prodeji na sociálních sítích nebo skrze platební odkaz, aniž by museli mít e-shop a museli rozumět prodeji online. Obchodník vyfotografuje svoje zboží, přidá popis a cenu a vloží na svoje profily na sociálních sítích.Jak vytvořit vlastní e-shop

  1. Vložíte svou e-mailovou adresu do řádku na konci stránky („Zadejte pouze váš e-mail“) a stiskněte tlačítko „Vyzkoušejte si nás“
  2. Tím si založíte testovací verzi e-shopu – ta je zdarma a nezávazná a je vám plně k dispozici celých 30 dní.

Co se nejvíce prodava na internetu : Na internetu Češi nejčastěji nakupují oblečení a další módní doplňky (50 %), druhým nejvíce nakupovaným zbožím jsou produkty pro zdraví a krásu (také 50 %). Následuje obuv (47 %) a léky (45 %).