Antwort Kde se vyskytuje lipnice luční? Weitere Antworten – Kdy kvete lipnice luční

Kde se vyskytuje lipnice luční?
Kvete od května do začátku srpna.Lipnice roční navíc celkem odolává nižší seči a sešlapání. Pro likvidaci lipnice roční platí vše více uvedené jako pro ježatku. Nejúčinnější je mechanické nebo ruční vytrhání jednotlivých trsů a hustý trávník. Podobně jako ježatka, tak i lipnice roční hůře snáší mráz a zimu, ale na zimu je odolnější než ježatka.Květenství: Laty jehlancovité, bohaté; klásky zelené řidčeji nafialovělé. Plod: Obilka je zašpičatělá, plucha na bázi dlouze chlupatá, stopečka dosahuje do 1 délky pluch.

Co to je Lipnice : Lipnice (Poa) je rod trav, tedy rostlin z čeledi lipnicovitých (Poaceae). Jedná se o jednoleté i vytrvalé byliny. Jsou hustě nebo i volně trsnaté, vytváří výběžky. Listy jsou ploché nebo štětinovitě svinuté, na vnější straně listu se při bázi nachází jazýček.

Kde roste lipnice luční

Jako všechny traviny i tato patří do čeledi Poaceae – lipnicovité. Je rozšířená v Evropě, v Asii a severní Africe. Mezi místa, kde se vyskytuje, patří louky, pastviny, trávníky, lesní cesty, okraje lesů, břehy vodních toků nebo rumiště. Listy rostou vzpřímeně vzhůru, po zkosení mají velmi pěkný vzhled.

Co teď roste alergie : V současné době začíná první vrchol sezony květu trav, který bude pokračovat i v dalších dnech. Vedle pylu trav se bude v ovzduší hojněji objevovat také pyl jitrocele, šťovíku, řepky, černého bezu a kopřivy.

Jednoletá lipnicovitá tráva tvořící laty. Jedná se o teplomilný plevel, vysktuje se v okopaninách, ruderální flóra. Především na obdělaných a vlhkých půdách s vyšší zásobou živin.

V závislosti na intenzitě výskytu je zapotřebí učinit různá opatření. Okamžité hnojení hnojivem s obsahem dusičnanů (tekuté hnojivo a hnojivo s dlouhodobým účinkem), zlepšení struktury půdy aktivací půdních kultur, urychlení tvorby humusu jakož i odstranění zhutnělé půdy.

Kde roste Bojínek Luční

Výskyt. Bojínek luční je velmi hojná rostlina, velmi často na mírně vlhkých loukách, pastvinách, trávnících a mezích od nížin do podhůří, častější je v nižších polohách. Dokonce je přiséván, protože se často pěstuje jako pícnina.Rostlina uvažována jako trs růžic je však vytrvalá, polykarpická. Kvete obvykle v květnu až červenci a plody uzrávají od července do října.Nejčastější projevy alergie

  • kýchání
  • vodnatá rýma.
  • pocit ucpaného nosu i když nejste nachlazení
  • nevysvětlitelný kašel (bez předchozí infekce dýchacích cest)
  • pískavý dech.
  • jinak nevysvětlitelné ztížené dýchání
  • svědění očí, nepříjemné pocity v očích.
  • kožní projevy: kopřivka, svědění kůže, ekzémy.


Květ. Kvete v červnu a červenci. Květy jsou oboupohlavné, rostou po 5–7 v mírně převislých květenstvích nebo všestranně odstávají. Květy jsou vonné, žlutavě bílé, 5četné, mají mnoho tyčinek, pestík se sloupkovitou čnělkou a hlavatou bliznou.

Jak se zbavit ježovky : Jednotlivé trsy ježatky je možné likvidovat bodovou aplikací totálních herbicidů (např. Roundup). Po uhynutí rostliny je nutné provést dosev trávníku travní směsí. Ježatka jako jednoletá rostlina je citlivá na mráz.

Kdy roste ježatka kuří noha : Rostliny kvetou od června do podzimu. Na jedné rostlině dozrává několik tisíc obilek, které snadno vypadávají. Po dozrání jsou obilky dlouze dormantní a klíčí hromadně až následující rok později zjara a v létě při vyšších teplotách půdy, za příznivé vlhkosti. Mohou klíčit a vzcházet až z hloubky 10 cm i pod vodou.

Jak udržovat umělý trávník

Kosení netřeba, ale česání ano: Umělý trávník není třeba kosit, ale je dobré pravidelně provádět rozhrnování vláken pomocí koštěte. Tím se zajistí, že trávník bude vypadat přirozeně a rovnoměrně. Vždy vezměte hrubý kartáč (NE ten s ocelovými štětinami) nebo koště a přejíždějte jím proti směru slehnutí vláken.

2. Příprava půdy a likvidace starého trávníku

  1. Půdu na celé ploše zorejte nebo hluboce zryjte – zkypřete ji minimálně do hloubky rýče.
  2. Odstraňte kameny a zbytky stavebních materiálů.
  3. Trávníky potřebují lehčí půdu.
  4. Přidejte do půdy trávníkové hnojivo a opět zaryjte nebo zaorejte.
  5. Zarovnejte půdu pomocí hrábí.

Lychnis flos-cuculi, česky kohoutek luční, je trvalka patřící do čeledi Caryophyllaceae – hvozdíkovité. Původní druh roste v Evropě s rozšířením až na střední Sibiř. Roste na vlhkých loukách a rašeliništích od nížin až po horský stupeň.

Jak zacina alergie : Začátek alergické sezóny je spojen s počasím. Alergeny se ve vzduchu objevují poté, co začnou kvést první trávy, stromy či keře. Pylový kalendář začíná zpravidla březnem a pokračuje až do října. Pokud je zima mírná, příroda se začíná probouzet dříve a pyly mohou poletovat v okolí již od února.