Antwort Kde se narodil Harapes? Weitere Antworten – S kým žil Harapes

Kde se narodil Harapes?

Vlastimil Harapes
Narození 24. července 1946 Chomutov Československo
Úmrtí 15. května 2024 (ve věku 77 let) Všeobecná fakultní nemocnice v Praze
Choť Elena Strupková Hana Zagorová (1986–1992)
Partner(ka) Josef Topol

Herec Jiří Klem se prosadil především v dabingu. Jen málokdo ale ví, že jeho zvučným hlasem promlouvá i český herec Vlastimil Harapes ve filmu Jak vytrhnout velrybě stoličku.“ Emeritní sólista a šéf Baletu Národního divadla Vlastimil Harapes, laureát Ceny Thálie za celoživotní mistrovství v oboru balet, nositel titulů zasloužilý a národní umělec i řady dalších ocenění, patří mezi legendy Národního divadla.

Kde se natáčel film Panna a netvor : Mnichovo Hradiště, zámecká zahrada. V zahradě zámku Mnichovo Hradiště bylo natočeno několik filmů, pohádek: např. Panna a netvor, Deváté srdce.

Kdo mluvi netvora

Hlas netvora namluvil Liam Neeson. Premiéru měl film na filmovém festivalu Toronto IFF v září roku 2016, v amerických kinech se objevil v lednu 2017.

Kde se Tocili andelske oči : Původní scénář psal Dušan Klein s Václavem Nývltem původně pro nikdy nerealizovanou televizní inscenaci v roce 1987. Rozpočet filmu Andělské oči činil 18 miliónů korun. Bohumil Hrabal nechtěl do scénáře zasahovat, a nechtěl jej dokonce ani číst. Film se natáčel převážně v Kutné hoře a Dobřichovicích.

Ale jen filmový VALTICE – Celovečerní pohádku pod názvem Neohrožený Mikeš natáčeli včera filmaři z České televize na zámku ve Valticích.

Mnichovo Hradiště, zámecká zahrada. V zahradě zámku Mnichovo Hradiště bylo natočeno několik filmů, pohádek: např. Panna a netvor, Deváté srdce.

Kdo namluvil Panna a netvor

Panna a netvor (ČSSR 1978), režie: Juraj Herz, scénář: Ota Hofman, Juraj Herz, kamera: Jiří Macháně, hudba: Petr Hapka, střih: Jaromír Janáček, zvuk: František Černý, hrají: Zdena Studenková, Vlastimil Harapes, Václav Voska, Zuzana Kocúriková, Jana Brejchová, Josef Laufer, Josef Langmiler, Milan Hein, Marta …Indiáni z Větrova se točili mj. v Pavlově na Břeclavsku. Tato vinařská vesnička je mezi filmaři oblíbená, vzniklo tu i několik dalších snímků a seriálů, například Velká samota (1959), Náš dědek Josef (1976), Třetí skoba pro kocoura (1983), My holky z městečka (1986), Četnické humoresky (1997) nebo Vinaři (2014).Nyní se vám nabízí výhledy na sousední Kraví horu, ale to již vjíždíte opět do lesa a po pár set metrech vyje- dete na louce pod chatou Haida, kde se natáčel film Smích se lepí na paty (chata ale není otevřena pro pasantní provoz).

Jinak se na hradě Kosti natáčely pohádky O ztracené lásce (2002) a O ztraceném princi (2008) i horor Hannibal – Zrození (2007). Kopicův statek si zahrál v následujících pohádkách a filmech: Nesmrtelná teta (1993), Princ a Večernice (1978), Princ Bajaja (1971), O ztracené lásce (2002) a Prima sezóna (1994).

Kde se točila pohádka hvězda života : Točili jsme na zámku Kačina.

Co se natacelo na hluboky : Hluboká nad Vltavou

Výběrem uvádíme např. opět Pan Tau, Tři bratři, Pyšná princezna, Underworld, Jezerní královna, Au Pair II aneb Pohádka pokračuje, Šípková Růženka, Dýmky nebo Nejlepší přítel.

Kde se natacelo jak dostat

Jedná se o nejúspěšnější českou filmovou komedii vůbec. Její poezii podtrhuje i prostředí Českého ráje, kde byla z větší části natočena (např. Hruboskalské skalní město, Věžický rybník, rybník Vidlák, Vesec u Sobotky, Podsemínský mlýn, Dobšice, Krčkovice).

Znáte je například z pohádek Třetí princ, Princ a Večernice nebo Peklo s princeznou. Filmaři si oblíbili i Broumovský klášter a pevnost Josefov, pamětníci se rádi podívají do Babiččina údolí coby dějiště Babičky Boženy Němcové nebo do Dobrušky a Nového Města nad Metují, kde se natáčel seriál F. L.Připomeňte si příběh hlavních hrdinek Rendy, Jarky a Lucky při návštěvě Mikulova i vy. Věděli jste, že se v roce 1983 Mikulově a blízkém okolí natáčel také film Třetí skoba pro kocoura Dále záběry na Mikulov najdete ve filmech Škola otců z roku 1957, Druhý tah pěšcem z roku 1984 či novějším filmu Bobule.

Co se natáčelo v Mělníku : Nejvíce Mělník proslavila série filmů Dušana Kleina o básnících, která mapovala trable dospívání dvou mladých chlapců. Jak svět přichází o básníky (1982), Jak básníci přicházejí o iluze (1984), Jak básníkům chutná život (1987).