Antwort Kde podat daňové přiznání k dani z nemovitosti? Weitere Antworten – Na který finanční úřad podat daňové přiznání

Kde podat daňové přiznání k dani z nemovitosti?
Daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob se podává na finanční úřad – územní pracoviště místně příslušné poplatníkovi.Na úřad a přes datovou schránku

Přiznání se podává na finančním úřadě v kraji, kde se nachází nemovitost. V případě, že vlastníte více nemovitostí v různých krajích, musíte dodat přiznání na konkrétní úřady. V případě, že máte aktivní datovou schránku, musíte přiznání podat pouze elektronicky.Osobně na příslušném finančním úřadě, poštou, nebo elektronicky. Osobně odevzdáváte vyplněný formulář na místně příslušném finančním úřadě, pod který spadá adresa vašeho trvalého bydliště. Přiznání předáte na podatelně úřednici.

Jak podat přiznání k dani z nemovitosti elektronicky : Daňové přiznání k dani z nemovitých věcí lze také vyplnit elektronicky prostřednictvím aplikace elektronického podání (EPO) na internetových stránkách www.mojedane.cz v sekci Elektronická podání pro Finanční správu – Elektronické formuláře – Daň z nemovitých věcí.

Jak zjistit Územní pracoviště finančního úřadu

Jak rychle a snadno vyhledat, který finanční úřad je místně příslušný Pokud byste chtěli snadno a rychle najít, který finanční úřad je příslušný dané vaší oblasti, využijte následujícího odkazu: https://www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/organy-financni-spravy/uzemni-pracoviste/vyhledavani-up#tab=urad.

Kdo podává daňové přiznání k dani z nemovitosti : Přiznat daň samozřejmě musejí i nadále všichni majitelé nemovitosti, kteří ji nabyli v roce 2023. Nemusí jít ani o koupi, povinnost se týká také těch, již dostali dům či byt darem. Pokud vlastníte nemovitou věc déle, musíte sice zaplatit, nicméně ostatním povinnostem se vyhnete (s výjimkou výše uvedených změn).

Pokud podáte přiznání pozdě, ale vypočtená daň je nižší než 200 Kč, žádná sankce vám nehrozí. Pokud však přiznání nepodáte vůbec, hrozí vám pokuta od 500 Kč až do 300 000 Kč. Navíc za každý den zpoždění se vám může počítat penále 0,05 – 5 % z dlužné částky daně nebo úroky z prodlení.

Kromě řádně vyplněných formulářů pro podání daně z nabytí nemovitých věcí, je nutné přiložit prostou kopii kupní nebo směnné smlouvy, vyrozumění o provedeném vkladu do katastru nemovitostí, případně znalecký posudek určený pro podání této daně. Jak je to v případě směny dvou bytů v osobním vlastnictví.

Kde podat daňové přiznání

V Online finančním úřadu najdete daňovou informační schránku a její modernizovanou verzi, která přináší zjednodušení, zrychlení a vyšší komfort elektronické komunikace s Finanční správou. Daňový subjekt může prostřednictvím daňové informační schránky získávat informace shromažďované ve spisu a na osobním daňovém účtu.K tomuto účelu lze využít aplikaci „Online finanční úřad (DIS+)“ nebo aplikaci „Elektronická podání pro finanční správu“ (EPO).Nejprve je potřeba se přihlásit do datové schránky na portálu mojedatovaschranka.cz. Po přihlášení klikněte na Napsat zprávu a vyberete příslušný finanční úřad, vyplníte předmět datové (např. Podání daňového přiznání za rok 2022).

Pokud podáte přiznání pozdě, ale vypočtená daň je nižší než 200 Kč, žádná sankce vám nehrozí. Pokud však přiznání nepodáte vůbec, hrozí vám pokuta od 500 Kč až do 300 000 Kč. Navíc za každý den zpoždění se vám může počítat penále 0,05 – 5 % z dlužné částky daně nebo úroky z prodlení.

Jaký je můj finanční úřad : V případě, že nelze určit místní příslušnost finančního úřadu podle jiného právního předpisu, je místně příslušný Finanční úřad pro hlavní město Prahu. Kontrolu podle § 10 odst. 2 písm. c) provádí finanční úřad v obvodu vlastní územní působnosti, i když jinak není pro kontrolovaný subjekt místně příslušný.

Co znamená územní pracoviště : Územní pracoviště jsou organizačními útvary finančního úřadu a člení se na územní pracoviště, která se nenacházejí v sídlech finančních úřadů, a na územní pracoviště, která se nacházejí v sídlech finančních úřadů.

Kde se řeší daň z nemovitosti

Pokud máte povinnost daňové přiznání k dani z nemovitých věcí podat, musíte jej podat na územní pracoviště krajského finančního úřadu, na jehož území se nemovitá věc nachází.

Pokud jste složenku do 25. května neobdrželi, pak byste se měli obrátit na pracoviště finančního úřadu, v jehož působnosti se nemovitost nachází.Daňové přiznání k dani z nemovitých věcí podáváte do 31. ledna, pokud jste vlastník nemovité věci (v některých případech je poplatníkem pachtýř; pokud není vlastník znám, je poplatníkem uživatel pozemku), podle stavu k prvnímu lednu příslušného roku.

Jak si sám podat daňové přiznání : Daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob lze podat: prostřednictvím datové schránky ve formátu XML. Pro vytvoření požadovaného XML souboru lze využít elektronické formuláře v aplikaci Elektronická podání pro finanční správu (EPO). V aplikaci Elektronická podání pro finanční správu (EPO) v portálu MOJE daně.