Antwort KDE nastavit DKIM? Weitere Antworten – Jak zapnout DKIM

KDE nastavit DKIM?
Zapnutí či vypnutí DKIM můžete provést z klientské sekce, ze správy Vaší hostované domény, ze záložky Údaje. Aktivace je provedena automaticky po ověření potřebného TXT záznamu (ten se vytvoří automaticky), obvykle do 5 minut. DKIM průběžně zapínáme automaticky, pokud to stav domény umožňuje.Pro zapnutí DKIM funkcionality se ujistěte že jste v sekci "Doména" a klikněte na tlačítko "Akce -> Upravit" u vybrané domény. Na následující obrazovce klikněte na "DKIM -> Povolit". Pokud máte své klíče, vložte informace do formuláře. Chcete-li klíče vygenerovat, klikněte na "generovat DKIM".Nastavení záznamu DKIM

  1. V rozhraní Websupport (Active24) zvolte v levé nabídce TXT.
  2. V pravé části klikněte na tlačítko Vytvořit nový záznam.
  3. V účtu Boldem si v části DKIM podpis ve sloupci Název zkopírujte potřebný záznam kliknutím na ikonu kopírování.

Jak ověřit DKIM : Jak ověřím doménu pomocí DKIM záznamu

  1. Vstupte do správy domén v účtu kliknutím na váš e-mail v pravém horním rohu, skrze možnost Domény.
  2. Zde klikněte na možnost Nová odesílací doména.
  3. Do zobrazeného pole vložte url adresu domény (například domena.cz), ze které plánujete realizovat vaši rozesílku.

Jak nastavit SPF DKIM

Pokud máte doménu nebo DNS záznamy u jiného registrátora

Přihlašte se do administrace. Zvolte záložku -> DKIM a SPF v menu svého účtu (vpravo nahoře). Vyčkejte několik minut, než se potřebné DNS záznamy vygenerují (pro obnovení obrazovky použijte klávesu F5). Záznamy budou k vidění po kliknutí na modré tlačítko (klíč).

Co je DKIM záznam : DKIM (DomainKeys Identified Mail) je technologie pro zvýšení důvěryhodnosti e-mailů, která napomáhá odhalení podvržených zpráv. Pro vás to tedy znamená větší jistotu, že odeslané zprávy budou v pořádku doručeny zákazníkům do jejich schránek.

Jinými slovy: nastavením SPF určujete, které e-mailové servery (služby) mohou posílat zprávy vaším jménem (doménou). DKIM (DomainKeys Identified Mail): DKIM je způsob ověřování digitálního podpisu e-mailu. Při použití DKIM je zpráva podepsána soukromým klíčem, který je uložen na serveru odesílatele.

Spravovat DNS záznamy můžete v Zákaznickém Centru v Domény>Detail domény>DNS>Správa DNS záznamů. Nyní se nacházíte v přehledu všech DNS záznamů pro konkrétní doménu. Všimněte si, že si můžete záznamy podle potřeby i vyfiltrovat.

Jak nastavit doménu

Rychlé nasměrování

  1. Přihlaste se do zákaznické administrace.
  2. Zvolte záložku Domény.
  3. V levém menu zvolte Nastavení DNS záznamů služby.
  4. Zvolte službu (nebo služby), na které chcete doménu (nebo subdomény) nasměrovat. Doménu můžete nasměrovat na nejvýš jednu libovolnou službu.
  5. Klikněte na tlačítko nastavit.

Kdo je majitel domény se dá zjistit v centrálním registru domén pomocí služby WHOIS (Who Is) nebo na stránkách registrátorů národních domén (CZ. NIC, SK. NIC apod.). Využít můžete i náš WHOIS vyhledávač, který funguje pro všechny doménové koncovky.Jak zaregistrovat doménu v 5 krocích

  1. vyberete si název domény.
  2. zvolíte si registrátora (ideálně toho, u koho máte nebo budete mít webhosting – viz dále)
  3. ověříte dostupnost domény přes centrální registr domén (WHOIS)
  4. zadáte všechny potřebné údaje (to je vlastní registrace domény)
  5. pronajmete si ji na 1, 2, 3, 5, 10 let.


Jinými slovy: nastavením SPF určujete, které e-mailové servery (služby) mohou posílat zprávy vaším jménem (doménou). DKIM (DomainKeys Identified Mail): DKIM je způsob ověřování digitálního podpisu e-mailu. Při použití DKIM je zpráva podepsána soukromým klíčem, který je uložen na serveru odesílatele.

Jak správně nastavit SPF : Jak SPF nastavit v Zákaznickém Centru

Je to velice jednoduché a stačí vám pouze přístup ke správě DNS záznamů. Pokud máte DNS u nás, tak se stačí přihlásit do svého Zákaznického Centra a jít do Detail domény > správa DNS. SPF se vytváří přidáním TXT záznamu.

Jaký DNS server nastavit : Důrazně doporučujeme nastavit Google DNS i v nastavení DHCP serveru. Pokud si z nějakého důvodu nepřejete používat DNS servery společnosti Google (8.8.8.8 a 8.8.4.4), můžete využít některého z dalších poskytovatelů DNS. Např. Cloudflare DNS (1.1.1.1) nebo OpenDNS (208.67.222.222 a 208.67.220.220).

Jak zjistím kde mám DNS záznamy

Řešení

  1. Terminál spustíte následujícím způsobem: Windows: Stiskněte klávesy Windows + R.
  2. Zadejte „ nslookup “.
  3. Pokud nechcete používat místní server DNS, zadejte „ server 8.8.8.8 “.
  4. Zkontrolujte následující záznamy: Záznam MX: Zadejte řetězec „ set type=MX “ a poté zadejte název domény.


Tím místem, kde doménová jména fyzicky vznikají, jsou centrální registry. Centrální registr je organizace, která má práva spravovat doménu nejvyšší úrovně (např. cz).Pokud hledáme majitele domény . CZ, podíváme se do centrálního registru českých domén na adrese www.nic.cz. Zde do vyhledávacího pole vložíme název domény (bez www), u níž chceme zjistit majitele. Zobrazí se nám výsledky vyhledávání v registru (WHOIS) a informace o doméně.

Kde registrovat cz doménu : Registraci domény provedete prostřednictvím některého z registrátorů. Jejich seznam je uvedený na stránkách sdružení cz. nic, které je zároveň správcem národní domény . cz.