Antwort Kde najít zahraniční zdroje? Weitere Antworten – Kde hledat zahraniční výzkumy

Kde najít zahraniční zdroje?
Zahraniční závěrečné práce je možné vyhledávat přímo v repozitáři vybrané univerzity/instituce, nebo prostřednictvím vyhledávače Google Scholar či jiných souborných vyhledávačů a úložišť, které umožňují přístup k pracím napříč institucemi.Volně přístupné databáze a zdroje odborných informací

  • Knihovny.cz. portál, který poskytuje jednotný přístup ke službám knihoven v České republice.
  • Databáze EZB. Seznam odborných časopisů z celého světa.
  • Databáze PubMed.
  • Databáze FAO.
  • Databáze AGRICOLA.
  • Google scholar.
  • Google books.
  • African Journals Online.

První volbou je ideálně vědecká knihovna, která bývá součástí každé univerzity, či fakulty. Vyhledávat zdroje v knihovně je obvykle snadné, pomáhají k tomu buďto počítače či zaměstnanci knihovny. V knihovně mohou být i časopisecké zdroje, které mohou prezentovat rovněž vhodnou inspiraci.

Kde hledat zdroje pro seminární práci : Google Scholar je asi největší a nejznámější vyhledávač. Umožňuje hledat v akademických pracích, v diplomkách nebo třeba patentech. Nabízí velice obsáhlé výsledky, mnoho zdrojů je možno snadno stáhnout nebo se je pokusit najít někde jinde.

Kde hledat zahraniční studie

Přímo zahraniční výzkumy se pak nejlépe vyhledávají v databázích zahraničních časopisů, kde se nacházejí výhradně recenzované příspěvky. Těmi nejznámějšími jsou zřejmě Web of Science, SpringerLINK, ScienceDirect, ProQuest Central, ProQuest a další.

Kde najít výzkum : Pro identifikaci výzkumných článků můžete vyhledávat i v akademických vyhledávačích, jako je Google Scholar, Science Direct a Pubmed (specifické pro vědy o živé přírodě), IEEE (elektronika, elektrotechnika, informatika) a Agricola pro zemědělství.

Parlamentní knihovna Vám nabízí přístup do zahraničních databází, které pokrývají největší počet zahraničních periodik ze všech podobných služeb. V databázích můžete vyhledávat publikace a články nebo si připravovat rešerše.

Primárně můžete využít Národní knihovnu (www.nkp.cz), kteroukoli z našich fakultních knihoven (nebo knihoven jiných fakult UK) a knihovnu Institutu Cervantes. Pro souhrnné vyhledávání v katalogu NK a katalozích všech českých univerzitních knihoven slouží tzv.

Jak najít literaturu pro bakalářskou práci

Nejsnadnějším řešením je zajít za vedoucím a požádat jej o nějaký tip. Jistě za dobu své praxe zná mnoho kvalitních zdrojů. Další variantou je projít si práce na podobné téma. Vaši kolegové také vycházeli z konkrétních publikací, a proto si můžete projít jejich seznamy literatury.Theses.cz je systém pro odhalování plagiátů mezi závěrečnými pracemi a je vyvíjen a provozován Fakultou informatiky Masarykovy univerzity. Slouží vysokým školám a univerzitám (nejen v ČR) jako národní registr závěrečných prací.Doporučuji zajít do Národní knihovny ČR (Praha, Klementinum, www.nkp.cz) nebo do Národní technické knihovny (Praha, Dejvice, www.techlib.cz). V příslušné knihovně si za drobný poplatek zařídíte registrační kartu, se kterou pak můžete vesele vyhledávat literaturu.

1) Jednou z možností je hledání dokumentu podle identifikátoru DOI nebo PubMed ID. K tomu lze využít (druhé) samostatné vyhledávací pole, umístěné níže (obrázek 6). Po vepsání dotazu do vyhledávacího pole klikněte na tlačítko „hledat“.

Jak hledat výzkumy : Spolehlivým zdrojem výzkumných dat jsou datové repozitáře. Vyhledávat můžete například v obecných repozitářích jako je Zenodo, Figshare nebo Dryad, nebo v oborově zaměřených repozitářích, které můžete vyhledat například pomocí registru datových repozitářů re3data.org.

Kde vyhledat články : České články pak můžete vyhledávat v bázích Národní knihovny ANL, ANL+ (volně, bez registrace) a Anopress, http://www.nkp.cz/sluzby/jak-najit/clanky, http://full.nkp.cz/ (s registrací).

Kolik zdrojů má být v bakalářské práci

Počet zdrojů při bakalářské práci by měl být alespoň 15 – 20 knižních titulů samozřejmě co nejnovějšího data, 5 – 10 internetových zdrojů, sborníky, časopisy. Pro pestrost použité literatury doporučujeme uvézt minimálně 1 – 2 zahraniční tituly.

Neexistuje univerzální hodnota %, od které lze práci považovat za plagiát. Co zobrazuje rozhraní vyhledávání podobností a jak jej využít: [1] Procento celkové podobnosti s dokumenty v databázi a zdroji z internetu. [2] Seznam zdrojových dokumentů, se kterými je dokument podobný.Za plagiátorství lze považovat úmyslné kopírování cizího textu a jeho vydávání za vlastní, nedbalé nebo nepřesné citování použité literatury, opomenutí citace (byť neúmyslné) některého využitého zdroje. Při vytváření odborných textů v rámci studia je proto nezbytné seznámit se s pravidly citační a publikační etiky.

Jak vyhledávat na konkrétním webu : Hledání informací na konkrétním webu

Někdy nechcete prohledávat celý internet, ale pouze konkrétní doménu. Přesně k tomu slouží operátor „site:“. Například, když si budete chtít na webu Modrého ducha přečíst o LinkedInu, tak do vyhledávacího pole Google jednoduše zadáte -> LinkedIn site:blueghost.cz.