Antwort Kde najdu mšice? Weitere Antworten – Kde se vyskytují mšice

Kde najdu mšice?
Mšice jsou nejběžnějším a nejúspěšnějším škůdcem na našich zahrádkách. Mohou se vám objevit na stromech, na keřích, na bylinkách či květinách, na zelenině a ovoci, na zahradě i v bytě. Mšic je velké množství druhů, mají různé barvy, rychle se množí a čím víc jich je, tím více zatěžují hostitelskou rostlinu.Mšice nesnáší ostré a pálivé vůně, takže vodní postřik s paprikou a česnekem může velmi účinný. Rozmixujte dvě střední pálivé papriky a několik stroužků česneku a přidejte vodu, nechte směs přes noc odležet a poté ji sceďte do rozprašovače. Rostliny postříkejte a pravidelně opakujte, dokud se mšice neporoučejí.Proti mšicím jsou nejúčinnější chemické postřiky Karate a Mospilan. Likvidují pouze savé a žravé škůdce, včelám ani jinému hmyzu neublíží.

Co dělají mravenci s mšicemi : Mravenci milují sladkou šťávu medovici, vylučovanou mšicemi, tak moc, že někteří jedinci se specializují jako “pastýři”. Jejich úkolem je tykadly stimulovat podbříšek mšic a nutit je tak vylučovat více medovice. Mravenci tak mšice vlastně “dojí”. Chrání je před predátory a na zimu mšice přenášejí do svých mravenišť.

Čím se hubí mšice

Nikotin a alkaloidy z tabákových listů nebo tabákového prachu hubí mšice i mouchy. Domácí postřik z tabáku vyrobíte následovně: Jemně nasekané sušené listy tabáku nebo tabákový prach nechejte 2 dny macerovat ve vodě. Spěcháte-li, povařte směs místo macerování hodinu na sporáku.

Jak se bránit proti mšicím : Proti mšicím je možné se bránit i bez chemie – ekologickými postřiky na ochranu rostlin. Použijte například Natura Rock Effect, který obsahuje pongamový olej z indického dubu. Můžete použít i osvědčený přípravek Biool, který je vyroben pouze z potravinářských surovin. Působí kontaktně na savé škůdce.

Nikotin a alkaloidy z tabákových listů nebo tabákového prachu hubí mšice i mouchy. Domácí postřik z tabáku vyrobíte následovně: Jemně nasekané sušené listy tabáku nebo tabákový prach nechejte 2 dny macerovat ve vodě. Spěcháte-li, povařte směs místo macerování hodinu na sporáku.

Proti mšicím je možné se bránit i bez chemie – ekologickými postřiky na ochranu rostlin. Použijte například Natura Rock Effect, který obsahuje pongamový olej z indického dubu. Můžete použít i osvědčený přípravek Biool, který je vyroben pouze z potravinářských surovin. Působí kontaktně na savé škůdce.

Co na mšice ocet

Ocet: Voda smíchaná s octem v poměru 1:1 působí jako přírodní pesticid a odpuzuje mšice, zejména na listnatých rostlinách​. Bylinné výluhy: Rozmarýn, petržel nebo česnek mají přímo odstrašující účinky na mšice. Vylouhejte tyto byliny ve vodě a aplikujte na postižené rostliny​.Lžíci tekutého mýdla nebo jaru na nádobí smíchejte s 2,5 litru vody, přelijte do nádoby a naneste na rostliny, i spodní strany listů. Nanášejte jednou týdně večer nebo po každém dešti, pěstujete-li rostliny venku. Nestříkejte na rostlinu, svítí-li na ni zrovna slunce. Sluneční paprsky by mohly listy spálit.Přilákejte nepřátele mšic

Na dospělých mšicích a jejich larvách si pochutnávají slunéčka sedmitečná, zelené zlatoočky, škvoři nebo larvy pestřenek, kterým se lidově říká vosičky.

Mšice mají spoustu nepřátel mezi něž patří larvy a imaga slunéček a zlatooček, dále nejrůznější parazitické vosičky a mouchy apod. I přesto, že nepůvodní slunéčko východní (Harmonia axyridis)je u nás považováno za nevítaného přistěhovalce, dokáže spořádat velké množství mšic.

Jak se zbavit mšic bez chemie : AFRIKÁN (AKSAMITNÍK): Vůně afrikánů odpuzuje nejen mšice, ale i háďátka, která napadají zeleninu, ale i třeba jahodník. Stačí několik afrikánů vysadit mezi rostliny, které chcete ochránit. OCTOVÁ VODA: Kdo umývá okna vodou s trochou octu, podle paní Jarmily tato voda poslouží i jako postřik proti mšicím na růžích.

Jaké rostliny odpuzují mšice : Naopak mezi rostliny, které mšice přirozeně odpuzují, patří pažitka, cibule, česnek (i okrasný) nebo šanta kočičí.

Kdy provést postřik proti mšicím

A právě nejúčinnější jsou postřiky nyní! Ještě před rozpučením dřevin a nebo rozkvětem – v předjaří či na začátku jara. Zasáhnout můžeme samozřejmě i později, ale o to více nás to bude stát úsilí i financí a navíc riskujeme zamoření plodů použitými přípravky, pokud se nerozhodneme pro šetrnou cestu biologickou!

Krokem číslo jedna je zastavit mravence v jejich pohybu ze země na strom a ukončit tak přesun mšic ze starých listů na růstové vrcholy. Druhým krokem je vyhubení mšic, které se na stromě vylíhly. Třetím krokem je podpořit přirozené predátory mšic.Lžíci tekutého mýdla nebo jaru na nádobí smíchejte s 2,5 litru vody, přelijte do nádoby a naneste na rostliny, i spodní strany listů. Nanášejte jednou týdně večer nebo po každém dešti, pěstujete-li rostliny venku. Nestříkejte na rostlinu, svítí-li na ni zrovna slunce. Sluneční paprsky by mohly listy spálit.

Kdy postřik proti mšicím : A právě nejúčinnější jsou postřiky nyní! Ještě před rozpučením dřevin a nebo rozkvětem – v předjaří či na začátku jara. Zasáhnout můžeme samozřejmě i později, ale o to více nás to bude stát úsilí i financí a navíc riskujeme zamoření plodů použitými přípravky, pokud se nerozhodneme pro šetrnou cestu biologickou!