Antwort Kde koupit švýcarskou dálniční známku? Weitere Antworten – Jak nalepit Svycarskou dalnicni znamku

Kde koupit švýcarskou dálniční známku?
Pokud má vozidlo čelní sklo, nalepte známku na řidičovu stranu skla tak, aby byla dobře viditelná a nebyla překryta ztmavením skla. Ideální místa jsou horní roh skla, spodní roh nebo v okolí vnitřního zpětného zrcátka.Mýtné na A13 Brenner Autobahn

Poplatek za celou cestu na A13 Brenner Autobahn je 10,50 eur (plus administrativní poplatky). Roční jízdenka stojí 111,00 eur (plus administrativní poplatky). Mýtné je odpovídajícím způsobem upraveno, pokud používáte pouze část dálničního úseku.Švýcarsko není od České republiky tak daleko, jak si mnozí myslí. Horské středisko Samnaun je od Prahy vzdáleno 587 km a trasu zvládnete za 6,5 – 7 hodin jízdy. Vaší dovolenou je možné pohodlně naplánovat pomocí on-line nebo tištěných automap.

Jak dlouho trvá cesta do Švýcarska : Co potřebujete vědět o letu do Švýcarska

Nejoblíbenější trasa je Letiště Václava Havla Praha v Praze – Letiště Curych v Curychu. Jednosměrný let trvá průměrně 1 hodina 27 minut a zpáteční let stojí 11 595 Kč.

Kde v Česku koupit švýcarskou dálniční známku

V České republice ji pak můžete pořídit prostřednictvím UAMK. Švýcarskou dálniční známku v elektronické podobě pak zakoupíte na e-shopu via.admin.ch, jen tady ji koupíte nejvýhodněji.

Kde se dá koupit dálniční známku : Na e-shopu www.edalnice.cz i dalších místech

Zaplatíte online a do e-mailu dostanete potvrzení včetně platnosti známky. Známku můžete také pořídit na čerpacích stanicích ČEPRO nebo také v samoobslužných kioscích, které budou umístěné zejména v příhraničních oblastech před vjezdem na zpoplatněný úsek dálnice.

Cena švýcarské dálniční známky

Zakoupit si můžete pouze roční dálniční známku. Ta aktuální platí od 1. prosince 2023 do 31. ledna 2025 a stojí 40 CHF, tedy v přepočtu kolem 1 040 Kč.

Brennerský průsmyk (italsky Passo del Brennero, německy Brennerpass, latinsky Brennus Mons) se nachází ve Východních Alpách na rakousko-italských hranicích, odděluje Stubaiské Alpy a Zillertalské Alpy.

Co je potřeba k cestě do Švýcarska

Do Švýcarska a Lichtenštejnska je možno cestovat a pobývat na jejich území s platným cestovním pasem ČR i platným občanským průkazem ČR .Jako občan EU máte právo svobodně cestovat ve 27 členských státech EU, jakož i na Islandu, v Lichtenštejnsku, Norsku a Švýcarsku (tyto státy nejsou členy EU, ale jsou členy schengenského prostoru ) s platným cestovním pasem nebo průkazem totožnosti (občanským průkazem). Váš cestovní doklad musí být platný v den cesty.Řidiči si mohou elektronickou známku zakoupit už tradičně na jakékoliv pobočce České pošty.

1 Pokud nechcete kupovat elektronickou dálniční známku v e-shopu, můžete si k nákupu vybrat jedno z oficiálních obchodních míst, jsou jimi pobočky České pošty a čerpací stanice EuroOil. Na jiném, než oficiálním obchodním místě nedoporučujeme nákup provádět!

Kolik stojí dálniční známka na 10 dní : Od března 2024 má platit jednodenní dálniční známka, desetidenní a měsíční kvůli evropské regulaci zlevní, roční po 12 letech podraží 12. května 2023 – Dálniční poplatky se od března 2024 změní. Nově bude možné zaplatit si jednodenní dálniční známku za 200 Kč, desetidenní bude stát 270 Kč, měsíční pak 430 Kč.

Kde je dálnice bez poplatku :

  • D1, úsek Kývalka – Holubice (km 182-210)
  • D2, úsek Brno – Chrlice (km 0-3)
  • D5, úsek Ejpovice – Sulkov (km 67-89)
  • Silnice I/37, úsek Hradec Králové – Pardubice.
  • D5, úsek Beroun-východ – Beroun-západ (km 14-22)
  • D10, úsek Satalice – Stará Boleslav (km 0-14)
  • D10, úsek Bezděčín – Mladá Boleslav (km 39-46)

Jak je dlouhý Brennerský průsmyk

Brennerský průsmyk (1372 m) (Horské sedlo) • Mapy.cz.

Mýtnému se můžete v obou případech vyhnout. Na dálnici A10 Tauern sjedete na Rennweg/Katschberg a placené tunely objedete. Brenner lze objet pokud sjedete u Innsbrucku a budete pokračovat po staré silnici až do Itálie. Zde pak najedete na prvním nájezdu na dálnici.V zásadě platí, že při vstupu do Švýcarska jsou od cla a daní osvobozeny věci osobní spotřeby cestujících (oděvy, toaletní potřeby, kosmetika, léky pro osobní spotřebu/doporučuje se mít potvrzení od ošetřujícího lékaře o předepsaných lécích/, fotoaparát, kamera, mobilní telefon, přenosný počítač, z potravin občerstvení …

Na co si dát pozor ve Švýcarsku : Osm věcí, které nikdy nesmíte udělat ve Švýcarsku

  • Nedojíst jídlo.
  • Smát se krávám.
  • Ptát se na celebrity.
  • Nedodržovat pravidla.
  • Nezeptat se ve vlaku, zda je místo volné
  • Nepozdravit.
  • Chodit pozdě
  • Ptát se, jestli je voda pitná