Antwort Kde koupit štětku? Weitere Antworten – Jak vybrat WC štětku

Kde koupit štětku?
Kovové jednotlivé štětky v hranatých či kulatých tvarech lze pořídit v cenovém rozpětí od 300 Kč do 1000 Kč. Keramické štětky se stojánkem jsou nejuniverzálnější koupelnové doplňky. Na výběr jsou modely v různých barvách od cca 300 Kč. Na trhu lze najít i kombinaci keramiky a dřeva.Proto platí jednoduché pravidlo: při splachování vždy sklápějte prkénko. Záchodová štětka je ostatně mnohem méně riziková, než si možná myslíte. K jejímu vyčištění stačí, když ji při mytí toalety namočíte. Poté, co nalijete do mísy čisticí přípravek a necháte ho v ní působit, postavte do vody na 20 až 30 minut štětku.Nejvhodnější je, pokud si do domácnosti pořídíme dvě WC štětky – jednoduchá nám bude sloužit na každodenní úklid toalety a štětka s ouškem pak na důkladný úklid mísy. Po každém použití je dobré propláchnout štětku pod tekoucí vodou, například při spláchnutí.

Jak si udělat doma vůni na WC : Jednoduše nechte ve vodě vyvařit vám příjemně vonící potraviny (káva, skořice, citrusy, hřebíček, vanilka), bylinky (levandule, tymián, máta, meduňka, rozmarýn) či další aromatické přísady (např. jehličí) a esenciální oleje. Směs po vychladnutí nalijte do rozprašovače a užívejte podle potřeby.

Jak často mýt záchod

Ať už si vyberete jakýkoliv kočkolit, je nutné, abyste jej jednou týdně zcela vyměnili. Také samotný záchod je potřeba jednou týdně kompletně vyčistit: pokud možno horkou vodou a případně šetrným mycím prostředkem.

Jak často měnit štětku na WC : Proto platí jednoduché pravidlo: při splachování vždy sklápějte prkénko. Záchodová štětka je ostatně mnohem méně riziková, než si možná myslíte. K jejímu vyčištění stačí, když ji při mytí toalety namočíte. Poté, co nalijete do mísy čisticí přípravek a necháte ho v ní působit, postavte do vody na 20 až 30 minut štětku.

Jeden dílek aviváže smícháme se dvěma dílky vody. Tekutinu nalijeme do nádoby na WC kartáč a provoníme jí WC mísu pokaždé, když to bude potřeba. Pokud nepoužíváme aviváž, můžeme ji nahradit trochou tekutého pracího prášku smíchaného s vodou.

Nasbírejte na louce nebo v lese oblíbené květiny (heřmánek, jehličí, mateřídoušku apod.), doma je rozložte na staré noviny a nechte usušit na slunci. Ze zbytků látek ušijte malé pytlíčky, vložte do nich sušené květiny a převažte je stuhou. Nakonec je rozvěšte po bytě – na chodbu, na kliky dveří nebo k zácloně.

Jak často umývat záchod

Toalety jsou obecně oblastí s vysokým výskytem mikrobů, takže je důležité je každý týden čistit a dezinfikovat.Aromatické bylinky jako rozmarýn, tymián, máta nebo levandule nejen přidávají chuť do jídel, ale mohou také přirozeně provonět kuchyni. Doporučujeme umístit svazky aromatických bylinek na různá místa v kuchyni – například nad pracovní plochu nebo poblíž místa vaření.Sedm způsobů, jak provonět byt bez chemie

  1. Vonné svíčky, vosky, tyčinky. Podobné výrobky seženete v předvánočním období takřka na každém kroku.
  2. Vonné esence. Vonnou esenci obvykle nakapeme do odpařovače aromalampy.
  3. Potpourri.
  4. Vonné ovoce.
  5. Káva.
  6. Bylinky.
  7. Katalytická lampa.


Oblíbená je zejména levandule, meduňka nebo rozmarýn. Můžete si je vypěstovat sami, nebo za pár korun pořiďte nasušené balení. Dobrá praxe je zabalit byliny do pytlíků a rozmístit je po bytě – třeba k botníku nebo do ložnice (zejména levandule má blahodárné účinky pro dobrý spánek).

Co se nesmí splachovat : Co se nesmí splachovat do WC

  • Dámské hygienické potřeby a pleny – podobně jako vlhčené ubrousky i vložky, tampóny a pleny jsou pro toaletu tabu.
  • Kuchyňský odpad – nepovedená omáčka, zkyslý jogurt či polévka, zkažené jídlo, kávová sedlina, olej či zbytky z ledničky patří do popelnice nebo sběrného dvora.

Jak chodit častěji na záchod : Pohyb a cvičení – peristaltika střev je někdy zastavena kvůli nedostatku pohybu. Doporučujeme proto každý den alespoň půlhodinovou procházku nebo cvičení. Mezi vhodné polohy patří hluboký dřep – "seďte" v této poloze několik minut denně pro podporu vyprazdňování!

Co na smrad v bytě

Stejně tak byt provoní aromatické ovoce, především citrusy. Oloupejte pomeranč, citron nebo mandarinku, dejte kůru na topení nebo ji povařte na plotýnce a přebijete třeba ta smažená vajíčka od snídaně. Pokud si pořídíte nábytek z druhé ruky, zbavíte se časté zatuchliny miskou s namletými kávovými zrnky.

Sedm způsobů, jak provonět byt bez chemie

  1. Vonné svíčky, vosky, tyčinky. Podobné výrobky seženete v předvánočním období takřka na každém kroku.
  2. Vonné esence. Vonnou esenci obvykle nakapeme do odpařovače aromalampy.
  3. Potpourri.
  4. Vonné ovoce.
  5. Káva.
  6. Bylinky.
  7. Katalytická lampa.

Vonné svíčky jsou skvělým způsobem, jak přidat do vašeho bytu příjemnou vůni, klid a harmonii. Vybírejte z příjemných vůní. Mezi oblíbené patří například levandule, vanilka, citrusové plody nebo vůně jehličnanů. Levandule je vhodná pro relaxaci, citrusové vůně pro osvěžení a vanilka pro teplý a přívětivý pocit.

Co se nesmí vylévat do záchodové mísy : Rozhodně se do kanalizace nesmějí dostat chemické látky, barvy, ředidla, motorové oleje, léky, omamné látky, zahradní chemie, ale také biologický odpad (zbytky jídel, odpad z kuchyňských drtičů), jedlé tuky a oleje, hygienické potřeby (vlhčené a kosmetické ubrousky, vatové tyčinky, jednorázové pleny apod.).