Antwort Kde je hráz u ženy? Weitere Antworten – Kde má žena hráz

Kde je hráz u ženy?
Perineum neboli hráz je tkáňový val tvořící překážku mezi spodní částí poševního vchodu a řitní oblastí. Masáž této tkáně napomáhá jejímu prokrvení a zvýšení elasticity, takže při porodu lépe odolá porušení a snadněji se přizpůsobí průchodu miminka v druhé době porodní.Hráz udržujte napjatou, dokud tlaku nepřivykne a nepřizpůsobí se (zhruba 2 minuty). Začněte jemně pohybovat palci po obvodu poševního vchodu, v tlaku nepolevujte. Pokračujte asi tři nebo čtyři minuty, při masáži se vyhněte vyústění močové trubice. Perineální masáž můžete provádět jednou nebo dvakrát denně.Ideální dobou, kdy s ní začít, je 34. týden těhotenství. Vyhraďte si na ni čas alespoň 3x až 4x týdně vždy po dobu 5–10 minut. Masáž hráze provádějte s prázdným močovým měchýřem nejlépe po koupeli, kdy je tělo krásně uvolněné.

Jak se vyhnout nástřihu hráze : V těhotenství se lze na porod připravit různými postupy s cílem poranění hráze předejít. Z možností se nabízí cvičení v rámci fyzioterapie, dále autoterapie jako je perineální masáž (masáž hráze). Další možností je použití nafukovacích poševních balónků. Samozřejmě i zde je možné jednotlivé prvky kombinovat.

Co na poranění hráze

Aby bylo možné porodní poranění minimalizovat, je možné tkáň hráze předem, již během posledních týdnů těhotenství, připravovat. Lze provádět preventivní masáž hráze za pomocí prstů a vhodného masážního oleje či lubrikačního gelu na vodní bázi anebo je možné využít cvičební pomůcku např. Aniball.

Jak na porod bez Nastrihu : V těhotenství se nabízí cvičení pánevního dna a příprava v rámci fyzioterapie, včetně manuálního uvolnění pánevního dna před porodem. Doma je možno provádět masáže hráze. Další možností je použití nafukovacích pomůcek pro pánevní dno (Aniball apod). S přípravou porodních cest také může pomoci vaginální napářka.

Před masáží je vhodné odložit veškeré šperky, prsteny, řetízky a dlouhé vlasy sepnout sponou nebo gumičkou. Nechoďte na masáž, pokud trpíte zánětlivým onemocněním, dokonce i nachlazením. Při masáži dochází k silnému prokrvení orgánů a začínající nemoc se tím může výrazně urychlit.

Co se děje při masáži…

Z pohledu přímého působení se masáží odstraňují zrohovatělé buňky kůže, uvolňují póry, zlepší se buněčné dýchání a chemické pochody. Prokrví se kůže a podkoží, zvýší se tedy příjem kyslíku, živin a imunoglobulinů, jejichž úkolem je obranyschopnost organismu.

Co se děje při masáží

Co se děje při masáži…

Z pohledu přímého působení se masáží odstraňují zrohovatělé buňky kůže, uvolňují póry, zlepší se buněčné dýchání a chemické pochody. Prokrví se kůže a podkoží, zvýší se tedy příjem kyslíku, živin a imunoglobulinů, jejichž úkolem je obranyschopnost organismu.Aby bylo možné porodní poranění minimalizovat, je možné tkáň hráze předem, již během posledních týdnů těhotenství, připravovat. Lze provádět preventivní masáž hráze za pomocí prstů a vhodného masážního oleje či lubrikačního gelu na vodní bázi anebo je možné využít cvičební pomůcku např. Aniball.V šestinedělí je důležité dbát především na dostatečnou hygienu. Je doporučené časté sprchování, ideálně po každém použití WC, koupání by se mělo vynechat úplně. Používání a pravidelná výměna porodnických či klasických hygienických vložek jsou rovněž nezbytností. Je však nutné dodržovat i hygienu duševní.

Když se sešívá hráz, obvykle následné hojení trvá 2 až 4 týdny, ale každá žena se hojí jinak, je možné, že zrovna u vás to bude trvat trochu déle.

Jak dlouho se hojí poporodní poranění : Trvá přibližně 6 až 8 týdnů. V ranním obodobí šestinedělí (prvních 10 dní) se hojí rány po porodu. Během dalších týdnů probíhají v těle ženy fyziologické a anatomické změny, které vedou k navrácení těla do stavu jako před těhotenstvím: zmenšuje se děloha, pochva.

Jak dlouho se hoji nástřih po porodu : Porodní poranění se šije stehy ze vstřebatelných materiálů, takže je není potřeba po porodu odstraňovat. Když se sešívá hráz, obvykle následné hojení trvá 2 až 4 týdny, ale každá žena se hojí jinak, je možné, že zrovna u vás to bude trvat trochu déle.

Kdy se provadi nástřih

Epiziotomie neboli nástřih hráze je nejčastějším porodnickým výkonem. Provádí se v závěru 2. doby porodní. Nejčastěji se provádí u primipar při prořezávání hlavičky, protože hráz brání jejímu dalšímu postupu a navíc hrozí ruptura poševního vchodu (introitu) a perinea.

Kdy není vhodné jít na masáž:

  1. horečnaté stavy.
  2. zánětlivá či infekční onemocnění celého těla (chřipka, angína)
  3. první trimestr těhotenství a v případě rizikového těhotenství
  4. nádorová onemocnění, v době akutního průběhu a 12 měsíců po doléčení
  5. akutní pooperační a poúrazové stavy.

Co se děje při masáži…

Z pohledu přímého působení se masáží odstraňují zrohovatělé buňky kůže, uvolňují póry, zlepší se buněčné dýchání a chemické pochody. Prokrví se kůže a podkoží, zvýší se tedy příjem kyslíku, živin a imunoglobulinů, jejichž úkolem je obranyschopnost organismu.

Co Nedelat po masáži : Po masáži si dopřejte lehký a vyvážený pokrm. Vyvarujte se těžkých a mastných jídel, protože odpočatému organismu mohou způsobit nepohodlí. Raději si dejte malé, ale kvalitní jídlo, nejlépe něco teplého. Víte, že váš organismus je po masáži zahřát, proto by bylo šokující poskytnout mu ledovou zmrzlinu.