Antwort Kde žije Kareta práva? Weitere Antworten – Kde žijí karety

Kde žije Kareta práva?
Kareta obecná (Caretta caretta) je oceánský druh želvy, který je rozšířen po celém světě. Žije v Atlantiku, Pacifiku, v Indickém oceánu a i ve Středozemním moři.Mořské želvy jsou primárně skupinou tropických moří. Kareta zelenavá se rozmnožuje v tropech. Rozšířenější kareta obecná snáší vejce i v oblasti Středozemního moře. Největší areál výskytu, nejen ze skupiny mořských želv, ale i ze všech plazů, má ale druh kožatka velká obývající všechny světové oceány.5 destinací, kde můžete pozorovat želvy!

  • Svatý Vincenc a Grenadiny. U maličkého karibského souostroví Tobago Cays, které je součástí Svatého Vincence a Grenadin a který tvoří pět menších, neobydlených ostrovů, leží přírodní rezervace Tobago Cays Marine Park.
  • Antigua.
  • Kuba.
  • Seychely.
  • Thajsko.

Jak spí kareta obrovská : Karety občas během dne spí na písčitém dne, v noci vyhledávají spíše bezpečnější místa ke spánku pod korály.

Čím se živí Kareta práva

Kareta pravá dorůstá přibližně 1 metr a váží až 80 kg. Tato želva má důležitou roli v ekosystému korálového útesu. Živí se například mořskými houbami, které jsou pro jiné živočichy jedovaté, a tak reguluje jejich rozšíření. Její potravou jsou také medúzy, žebernatky, pláštěnci, řasy, měkkýši nebo korýši.

Kde žije kareta obrovská : Kareta obrovská obývá víceméně všechna moře v tropickém a subtropickém pásu a také některá moře v mírném pásu. Jako většina mořských želv, i tato migruje na velké vzdálenosti mezi oblastí, kde shání potravu, a hnízdištěm.

Kareta pravá dorůstá přibližně 1 metr a váží až 80 kg. Tato želva má důležitou roli v ekosystému korálového útesu. Živí se například mořskými houbami, které jsou pro jiné živočichy jedovaté, a tak reguluje jejich rozšíření. Její potravou jsou také medúzy, žebernatky, pláštěnci, řasy, měkkýši nebo korýši.

Nechejte želvu ve výběhu až do doby, kdy denní teploty klesnou trvale pod 20 °C. To bývá většinou v 1. polovině října. Pokud bude předpověď hlásit noční mrazíky, zavřete ji do domečku, nebo ji na noc přemístěte do chladného místa v domě.

Kdy se probouzí želva

S probouzením želvy byste měli začít bezprostředně poté, kdy se objeví první jarní paprsky, tedy přibližně začátkem března. Jestliže želvu přemisťujete do venkovního výběhu, chraňte ji před posledními mrazíky ještě slámou či senem a probouzení načasujte postupně.Jak dlouho želvy spí – zase záleží na období a náladě želvy, může spát až 18 hodin ale při normálním letním režimu spí obvykle od 17 hodin odpoledne do 7 hodin ráno.Karety se živí medúzami, ale také kraby, měkkýši nebo ostrorepy, což je živočich s trny.

Žijí na všech kontinentech mimo polární oblasti. Najdeme je v tropických lesích, jezerech a bažinách, stejně jako v pouštích, brakických vodních plochách a mořích. Jezera, rybníky a řeky na celém světě poskytují domov vodním želvám, zatímco suchozemské želvy mohou žít ve velmi suchých oblastech.

Co zere kareta obrovská : Karety se živí medúzami, ale také kraby, měkkýši nebo ostrorepy, což je živočich s trny.

Kolik hodin denně svítit želvě : Teplota pod výhřevnou žárovkou by přes den měla dosahovat až 30–40 °C, ale želva musí mít možnost se v jiné části terária i ochladit. Terárium nezapomeňte pravidelně 2× denně rosit. i UVB žárovkou želvě sviťte alespoň 10 hodin denně v závislosti na ročním období, výhřevnou žárovku stačí zapnout jen na 7 hodin denně.

Co nesmí jíst želva

Nevyhovující zdroje vápníku: rajče, broskev, salát, okurka, jahody, brokolice, meruňky, růžičková kapusta, květák, chřest, řepa, banán, švestky. Tyto potraviny se musí vždy poprášit doplňkem vápníku a neměly by sloužit jako hlavní zdroj krmení.

Postup jak to zjistit je následující – vezmeme želvu do svislé polohy hlavou nahoru a systematicky ji překlápíme střídavě doprava a doleva ve smyslu kyvadla. Pokud hlava želvě blimbá uvolněně a kopíruje pohyb ze strany na stranu, jde pravděpodobně opět o uhynulou želvu nebo jedince těsně před úhynem.Teplota pod výhřevnou žárovkou by přes den měla dosahovat až 30–40 °C, ale želva musí mít možnost se v jiné části terária i ochladit. Terárium nezapomeňte pravidelně 2× denně rosit. i UVB žárovkou želvě sviťte alespoň 10 hodin denně v závislosti na ročním období, výhřevnou žárovku stačí zapnout jen na 7 hodin denně.

Kdy Vylezaji želvy : V březnu až v dubnu vylézají ze zimních úkrytů. První opouštějí zimoviště želvy druhu marginata pak greaca a naposledy hermanni. Testudo hermanni opouští zimoviště často až v květnu, dle počasí. Želvy od věku tří let nechávám venku po celý rok i za nepříznivých klimatických podmínek.