Antwort Kde žije chobotnice? Weitere Antworten – Kde se vyskytují chobotnice

Kde žije chobotnice?
Chobotnice mají složitý nervový systém a vynikající zrak a patří mezi nejinteligentnější a behaviorálně nejrozmanitější ze všech bezobratlých. Obývají různé oblasti oceánu, včetně korálových útesů, pelagických vod a mořského dna. Někteří jedinci žijí v přílivové zóně a jiní v propastných hloubkách.Chobotnice má tři srdce! Dvě pohánějí krevní oběh k žábrám, třetí pak po celém těle. Krev chobotnice obsahuje na měď bohatý protein hemocyanin, jež slouží k transportu kyslíku krevním oběhem. U obratlovců se pro přenos kyslíku používá hemoglobin, jež pro změnu obsahuje železo.Chobotnice jsou fantastické, když utíkají. Nemají kosti a jediná tvrdá část jejich těla je jejich zobák.

Jak se chytají chobotnice : Mladí kluci loví hlavonožce často jenom tak rukama. Naopak profesionální rybáři loví chobotnice harpunou. Důmyslnější způsob chytání chobotnic se praktikuje třeba v Tunisku, kde místní rybáři položí na mořské dno desítky amfor navázaných na lano, které tam nechají několik dnů ležet.

Co všechno se jí z chobotnice

Většinou se servírují jen chapadla, výjimečně i hlava rozkrájená na malé kousky. Hlava v celku se dá využít do vývarů. Zvláštností při vaření je, že chobotnice se do vroucí vody nevkládá celá najednou. Vždy se ponoří jen kousek na pár vteřin a zase vyndá.

Kolik má chobotnice mozku : Toto úctyhodné množství je možné mimo jiné díky tomu, že chobotnice mají mozků hned několik, v každém chapadle jeden. Tyto mozky zajišťují zhruba 65 % mozkové činnosti, zbytek je v „centrálním“ mozku, který má chobotnice umístěný mezi očima.

Chapadla o délce až 1 m jsou vybavena dvěma řadami přísavek – slouží k pohybu, uchopování a díky chemoreceptorům i k očichávání potravy. Chobotnice mají výrazné oči podobné jako obratlovci, v ústním otvoru několik řad zubů a drsný chrupavčitý jazyk.

Chobotnice rostou rychle, množí se rychle a dožívají se v průměru tří až pěti let.

Co jedí chobotnice

Potrava. Chobotnice velká loví potravu hlavně v noci. Živí se především kraby a humry, jakož i jinými korýši a měkkýši, menšími chobotnicemi a rybami. Potravu často konzumuje ve svém úkrytu, přičemž prázdné schránky a jiné nestrávené zbytky kořisti hromadí před vchodem.Důležitý je poznat doupě, a to poznáš. Ovšem z něj ji na twistra nevytáhneš a nevytáhneš ji ani na vidličce. Lepší je chytat poté, co slunce zajde za obzor, a jsou na lovu na volným dně. candát 820 >> to je různý, nejvíc chobotnic sem viděl i nachytal na pelješacu pod dingačem.Plazí se po dně pomocí dlouhých chapadel, která jsou pokrytá přísavkami. Úkryt vyhledává v korálech, pod balvany a v puklinách. Dožívá se 4 roků.

Popis. Chobotnice velká narůstá do délky 3–5 metrů a váží 10–50 kg. Rekordní jedinec měl však údajně rozpětí chapadel 9,8 metru a vážil až 272 kg. Plazí se po dně pomocí dlouhých chapadel, která jsou pokrytá přísavkami.

Jak vylucuje chobotnice : Řitní otvor vylučuje nestrávené zbytky potravy do plášťové dutiny. Do konečníku ústí také žláza vytvářející inkoustové barvivo. Žábry jsou v plášťové dutině při běžném pohybu (rameny napřed) a v klidu omývány vodou. Jen při zpětném pohybu je dutina krátce uzavřena kvůli svalovému stahu vytlačujícímu vodu z nálevky.

Jak velká muze být chobotnice : Chobotnice velká narůstá do délky 3–5 metrů a váží 10–50 kg. Rekordní jedinec měl však údajně rozpětí chapadel 9,8 metru a vážil až 272 kg. Plazí se po dně pomocí dlouhých chapadel, která jsou pokrytá přísavkami. Úkryt vyhledává v korálech, pod balvany a v puklinách.