Antwort Kam vyhodit silica gel? Weitere Antworten – Co kdyz snim silikagel

Kam vyhodit silica gel?
Kdy jsou obavy zbytečné

Jde o silikagel – amorfní kysličník křemičitý. Po požití dítětem žádná opatření nejsou třeba, jen dát napít, aby krystaly, kuličky nebo prášek silikagelu na sliznici neulpívaly.Doba vysoušení v mikrovlnné troubě je při výkonu 650 W cca 1 – 10 min podle množství a výšky vrstvy silikagelu (1 kg cca 10 minut). Regenerace v troubě při cca 110 °C. Směs oranžového a průhledného silikagelu v poměru 1:20. Oranžový silikagel slouží jako indikátor vlhkosti, mění barvu.Co silikagel dokáže:

  • vysoušet věci, které obsahují vhkost a vlhkost je ničí (např. oblečení, vnitřek bot, utopené mobily, květiny, dřevo, cokoli, co chceme vysušit.
  • udržovat vlhkost vzduchu v uzavřeném prostoru na nízké úrovni, která zamezí ničení věcí vlhkem. Využití
  • Pohlcovat plyny. Pohlcuje také zápachy.

Co je Desiccant Silica gel : Silikagel se používá jako pohlcovač vlhkosti (desikant) např. při sušení bioplynu a může snížit relativní vlhkost uzavřeného systému až na 40 %. Po nasycení vodou může být regenerován (vysušen) ohřátím na 120–150 °C. Silikagel je netoxický, nehořlavý a chemicky vysoce inertní.

Jak se vyrábí silikagel

Silikagel se vyrábí z křemičitanu sodného a kyseliny sírové, někdy se přidává oxid hlinitý, aby vznikl voděodolný materiál. Během procesu se vytváří mikrokrystaly, které obsahují velké množství distribuovaných pórů s různou velikostí.

Jak obnovit silikagel : Jak na to: vysoušedla lze regenerovat zahřátím na vysokou teplotu, konkrétně nad 150°C u bentonitu a silikagelu a maximálně 120°C u indikačního silikagelu, tak, aby se všechna voda z vysoušedla uvolnila.

7 tipů, jak vlhkost v bytě snížit

  1. V zimě příliš netopte.
  2. Větrejte správně
  3. Do koupelny pořiďte výkonný ventilátor.
  4. Při vaření vždy používejte digestoř
  5. Prádlo sušte venku nebo v sušičce.
  6. Zkrášlete si byt rostlinami pohlcujícími vlhkost.
  7. Pořiďte si odvlhčovač vzduchu.


Jak na to: vysoušedla lze regenerovat zahřátím na vysokou teplotu, konkrétně nad 150°C u bentonitu a silikagelu a maximálně 120°C u indikačního silikagelu, tak, aby se všechna voda z vysoušedla uvolnila.

Jak funguje silikagel

Silikagel (SILICA GEL), malé papírové sáčky s drobnými kuličkami, které absorbují vlhkost a najdeme je přibalené k mnoha různým výrobkům (např. boty, elektronika, výrobky z kůže apod.). Absorpční schopnost gelových kuliček je ohromná, přitom je často ihned s rozbalením výrobků, ke kterým jsou přiloženy, vyhazujeme.Silica (křemík, oxid křemičitý) je přírodní polokovový prvek, který je sice tvrdý, ale na druhou stranu i křehký. V čisté podobě se ale v přírodě nevyskytuje, setkáváme se pouze s jeho sloučeninami (živce, žuly, pískovce, atd.).

  • traiva-shop.cz. Silikagel SG6 – mix s indikátorem vlhkosti 800 g – kód: 14845.
  • Profizoo.cz. PROFICAT kočkolit white & blue 8 l.
  • E-safetyshop.eu. Silikagel SG6 – mix s indikátorem vlhkosti 800 g – kód: 14845.
  • E-safetyshop.eu.
  • traiva-shop.cz.
  • Jofikrmiva.cz.
  • Resinstudio.cz.
  • Zvířecí-Potřeby.cz.


Pohlcovač vlhkost je jednoduché zařízení, které absorbuje vodu z okolí, čímž vysušuje okolní vzduch. Jako nejlepší pohlcovač vlhkosti do bytu se ukázal Ceresit Stop vlhkosti Aero 360°. Do koupelny se potom hodí speciální model Ceresit Stop. Mnohem výkonnější jsou odvlhčovače vzduchu.

Co pohlcuje vlhkost : 9 pokojových rostlin pohlcujících vlhkost

  • KAPRADINA. Kapradiny patří mezi nenáročné pokojové rostliny, které pohlcují vlhkost a nevyžadují moc světla.
  • TILANDSIE. Mezi další rostliny proti vlhkosti patří tilandsie.
  • BŘEČŤAN.
  • LOPATKOVEC.
  • CHAMÉDOREA.
  • DYPSIS.
  • FILODENDRON.
  • ZELENEC.

Jak si doma vyrobit pohlcovač vlhkosti : Sůl jako pohlcovač vlhkosti

Při použití v běžných interiérech postačí nasypat sůl do misky a umístit jí kdekoliv v místnosti. V tomto měřítku je vhodnější kuchyňská sůl, neboť je čistší a má menší krystaly, tj větší povrch. V případě, že potřebujete zbavit vlhkosti větší prostory, využijte sůl posypovou.

Co vytahuje vlhkost

Pravidelně větrejte

V zimě větrejte krátce a intenzivně, v létě klidně i celý den. Je dobré, když můžete udělat průvan, který vlhkost z bytu vyžene. Pokud nemůžete mít stále otevřená okna, nechte proudit vzduch alespoň takzvanou mikroventilací, kdy je okno pootevřené jen na malou mezeru.

Živnou půdou plísní je totiž vlhko, teplo a stojatý vzduch.

  1. Pravidelně větrejte.
  2. Měřte vlhkost.
  3. Umístěte nábytek cca 5 cm od zdi.
  4. Nesušte doma prádlo.
  5. Pravidelně otáčejte a čistěte matraci.
  6. Pořiďte si chránič matrace.

Na výběr máte několik možností:

  1. podřezání zdiva řetězovou pilou.
  2. podřezání zdiva diamantovým lanem.
  3. vrážení nerezových plechů do zdiva.