Antwort Kam umístit rozdělovač podlahového vytápění? Weitere Antworten – Kam umístit rozvaděč podlahového topení

Kam umístit rozdělovač podlahového vytápění?
Rozdělovače podlahového topení

Rozdělovače se nejčastěji umísťují do skříně (nástěnná, podmítková). Na jeden rozdělovač lze připojit maximálně 10-12topných okruhů. Rozdělovače jsou vybaveny regulačními ventily, uzavíracími ventily, průtokoměry, teploměry aj.Vzory ukládání trubek do podlahy jsou různé a lze je upravit na téměř jakýkoliv půdorys. Při kladení potrubí je možné vynechat kdekoliv v místnosti prostor, v němž se nemá vytápět, např. protože v něm bude umístěn nábytek [1]. Naopak v některých místech, například v chladných zónách u oken, dveří aj.Cena podlahového topení

U teplovodního podlahového topení se cena za m2 může pohybovat zhruba od 700 do 1 000 Kč. U domu o běžné rozloze 150 m2 vás tak podlahovka vyjde přibližně na 100 000 až 150 000 Kč, a to včetně práce a dopravy. Cena za profesionální pokládku podlahového topení dosahuje zhruba ¼ celkové částky.

Kolik je potreba cm na podlahové topení : Podle běžné praxe je třeba nad trubky podlahového vytápění cca 5cm betonu.

Kde se nesmí umisťovat rozvaděč

Před rozvaděčem musíte nechat trvale volný prostor s minimálně 80 cm rovnou plochou. Rozvaděč tedy neinstalujte do vestavěných skříní, pod schodiště ani na schodiště, ani ho nezakrývejte nábytkem či jinými předměty. Bytové rozvaděče se osazují ve svislé poloze, po otevření dvířek musí mít stále krytí alespoň IP 20.

Kam umístit rozvaděč : Elektroměrový rozváděč se umísťuje vždy na veřejně přístupné místo, tj. na hranici pozemku nebo na vnější stranu objektu, pokud tvoří hranici pozemku. Otevírání dvířek elektroměrového rozváděče musí být umožněno z vnější přístupné strany pozemku.

Musí být dostatečně hluboko zapuštěné do podlahy a dodatečné nelze do podlah se zabudovaným topným systémem vrtat. Podlahové topení se také neinstaluje pod kuchyňskou linku, lednici nebo třeba vanu. Kvůli dobrému sálání tepla a energetickým úsporám vybírejte nábytek na nožičkách.

Pro dodržení těchto hodnot by tak maximální teplota vody do podlahového topení by neměla překročit hodnotu 50 °C. Ideální teplota se běžně pohybuje okolo 35 až 45 °C.

Kolik stojí m2 podlahového topení

Průměrná cena za metr čtvereční se obvykle pohybuje mezi 500 do 850 Kč za m² vytápěné plochy. Celkové náklady na elektrické podlahové vytápění jsou tedy nižší než na vodu.Obvykle za metr čtvereční instalovaného podlahového vytápění zaplatíte 500 až 750 Kč u elektrických systémů podlahového vytápění a 700 až 900 Kč u teplovodních systémů. V typickém domě o rozloze 150 metrů čtverečních tak zaplatíte v průměru 75.000 až 112.500 Kč při elektrickém vytápění.Minimální doporučená tloušťka betonu je 50 mm. Při použití litého betonu na podlahové vytápění, tloušťka vrstvy podlahy minimálně 45mm nad topné hadice. Optimálního povrchu a rovné nivelace se dosáhne dvojím vlněním potěru do kříže pomocí speciálních hrazd.

Pamatujte, že podlaha se po zabudování podlahového topení vždy o několik centimetrů zvedne. Pod topný systém se musí totiž instalovat tepelná (někdy i kročejová) izolace. Její minimální tloušťka je přibližně 3 cm, u nepodsklepených místností v přízemí se pak může vyšplhat až na 10 cm.

Jak vysoko má být rozvaděč : V dalším bodě je dále uvedeno, že spodní hrana rozváděče musí být ve venkovní instalaci 600 mm nad terénem. Pokud osadíte rozváděč tak, aby byla spodní hrana 600 mm nad terénem, bude již střed elektroměru vycházet do výšky 1000 mm nad terénem. Horní hrana rozváděče pak bude cca 1500 mm vysoko.

Kdy se vyplatí podlahové topení : Nechte si spočítat tepelné ztráty vašeho domu přímo od odborníků. Díky přesné kalkulaci dokážete určit, zda má cenu o podlahovém vytápění vůbec uvažovat. Obecně se ale podlahové topení vyplatí tam, kde nedochází k úniku tepla většímu než 20 W na m3.

Jak dlouho trva než zacne topit podlahové topení

U litých potěrů na bázi sádry je to po 7 dnech, u cementových potěrů je to po 21 dnech. Vytápět se začne teplotou odpovídající povrchové teplotě potěru (min. 15°C), která se postupně zvyšuje max. o 5 oC za 24 hodin až k dosažení maximální teploty topného media.

Proces nahřívání trvá poměrně dlouhou dobu. Radiátor zapnete a do několika minut už je v místnosti příjemně, kdežto u podlahového vytápění si počkáte mnohem déle – i několik hodin.Co je dobré vědět

Aby se vám podlahové topení ve vašem bytě či domě vyplatilo, roční spotřeba tepla na vytápění by neměla být vyšší než 70 až 80 kWh/m2. Velkou výhodou tohoto způsobu vytápění je rovnoměrné šíření tepla a při správném používání také příjemný pocit z vyhřátého interiéru.

Kolik stojí montáž topení : Průměrná cena práce instalatéra je 250 až 350 Kč za hodinu práce. Menších práce bude stát od 50 do 350 Kč. U větších projektu ceník instalatérských prací se pochybuje od 750 až 2.500 Kč. V průměru stojí práce instalatéra 250 až 350 Kč za hodinu práce.