Antwort Kam si dát trvalý pobyt? Weitere Antworten – Kam si mohu dát trvalý pobyt

Kam si dát trvalý pobyt?
Svůj trvalý pobyt můžete mít přihlášený i na úřadu obce s rozšířenou působností. Pro to ale platí celkem jasná pravidla. Svůj trvalý pobyt nemůžete na úřad přihlásit vy osobně. Pobyt je vám totiž na úřad přihlášen, pokud ztratíte právo užívat danou nemovitost a trvalé bydliště si nepřihlásíte na jinou adresu.Kde a jak službu řešit

Změnu místa trvalého pobytu vyřídíte osobně na ohlašovně podle místa nového trvalého pobytu. Ohlašovnou se rozumí obecní úřad, v hlavním městě Praze a vybraných územně členěných statutárních městech úřad městské části nebo městského obvodu.TÝKÁ SE VÁS TO POKUD vám bylo vydání potvrzení o přechodném pobytu nebo povolení k přechodnému či trvalému pobytu a změníte adresu svého pobytu na území ČR. Za těchto podmínek máte povinnost tuto změnu oznámit na příslušné pracoviště MV ČR.

Kam mi chodi pošta kdyz mám trvalý pobyt na urade : Způsob doručování úřední pošty

Občan, který se zdržuje na adrese svého trvalého pobytu a nemá datovou schránku, nemusí dělat vůbec nic. Nedojde k žádné zásadní změně stávajícího stavu. Pošta mu bude doručována jako dosud. Bude nadále dostávat doporučené zásilky s pruhem.

Jaký je rozdíl mezi trvalým bydlištěm a trvalým pobytem

Zatímco bydliště se týká místa, kde má člověk své stálé bydliště a obvykle se tam nachází většinu času, trvalý pobyt se vztahuje na místo, kde je člověk zapsán v evidenci obyvatel a kde má povinnost se hlásit k trvalému pobytu.

Jak dlouho se ceka na trvalý pobyt : O žádosti o vydání povolení k trvalému pobytu rozhodne Ministerstvo vnitra do 180 dnů ode dne podání žádosti. V případě, že je řízení přerušeno, např. na základě výzvy k doložení chybějících náležitostí, lhůta neběží.

Co je nutné doložit

  1. Platný občanský průkaz, a pokud jej občan nemá, jiný obdobný doklad (např. cestovní pas, řidičský průkaz).
  2. U dětí do 15 let rodný list a občanský průkaz dítěte, pokud mu byl vydán.
  3. Doklad k prokázání změny trvalého pobytu – např. nájemní smlouva nebo souhlas vlastníka či nájemce bytu/domu.


Jako občan EU můžete požádat o vydání povolení k trvalému pobyt v ČR, a to zpravidla po pěti letech nepřetržitého pobytu na území ČR nebo po dvou letech nepřetržitého pobytu, pokud je občan EU a zároveň rodinným příslušníkem jiného občana EU, kterému byl na území povolen trvalý pobyt nebo občana ČR.

Jak změnit trvalé bydliště na městský úřad

Nejprve se vydejte na obecní úřad v místě nového bydliště. Vyplníte tu přihlašovací lístek k trvalému pobytu a předložíte doklad, který vás opravňuje užívat byt či dům. Může to být například kupní smlouva, výpis z katastru nemovitostí, nájemní smlouva nebo úředně ověřené potvrzení od majitele.Co se týče finančního úřadu, změna trvalého bydliště se hlásit nemusí, protože jsou tato pracoviště napojena na základní registry.Pokud chcete zjistit, kdo všechno má ve vašem bytě trvalé bydliště, stačí zajít na místně příslušný úřad s listem vlastnictví vaší nemovitosti. Doporučuji každému pronajímateli, aby se o to zajímal. Může se totiž stát, že některý z bývalých nájemníků své trvalé bydliště nezměnil.

Kde si mohu stěžovat na vadné poštovní služby Nejprve je nutno uplatnit reklamaci na vadně poskytnutou poštovní službu a poté se lze obrátit na Český telekomunikační úřad. Se stížnostmi na zaměstnance je nutno se obrátit přímo na provozovatele poštovních služeb.

Kdy zaniká trvalý pobyt : Trvalý pobyt může zrušit, pokud se prokáže: že byl zápis proveden na základě nepravdivých, pozměněných, neplatných anebo padělaných dokladů, popř. došlo k doložení nepravdivých nebo nesprávných skutečností.

Jak muze cizinec ziskat trvalý pobyt : Žádost o vydání povolení k trvalému pobytu musíte podat osobně na pracovišti Ministerstva vnitra. Při osobním podání vám ministerstvo na základě vaší žádosti vydá potvrzení o podání a také vám sdělí číslo jednací, které je této žádosti přiděleno.

Jak může cizinec získat trvalý pobyt v ČR

Je třeba splnit podmínku pěti let nepřetržitého přechodného pobytu, prokázat znalost českého jazyka vykonáním akreditované zkoušky a předložit, mimo jiné, doklady o zajištění ubytování a prostředků k pobytu. Ministerstvo má poté ve lhůtě 120ti dnů povinnost rozhodnout.

O žádosti o vydání povolení k trvalému pobytu rozhodne Ministerstvo vnitra do 180 dnů ode dne podání žádosti. V případě, že je řízení přerušeno, např. na základě výzvy k doložení chybějících náležitostí, lhůta neběží.K žádosti budete potřebovat:

  1. Cestovní doklad.
  2. Doklad o zajištění ubytování
  3. Doklad o zajištění prostředků k pobytu na území (finance)
  4. Fotografii.
  5. Souhlas rodičů, pokud je vám méně než 18 let.
  6. Doklad o zkoušce z českého jazyka (nemusíte dokládat, pokud splňujete některou z výjimek)

Kdo má nárok na trvalý pobyt : O povolení může cizinec požádat ve standardním případě po pěti letech nepřetržitého pobytu na území České republiky (existují výjimky, kdy může být tato doba zkrácena, např. někteří rodinní příslušníci občanů EU mohou žádat po dvou letech pobytu). Přitom pobyt na území za účelem studia se započítává jednou polovinou.