Antwort Kam pověsit ptačí budku? Weitere Antworten – Kam umistit budku pro rehka

Kam pověsit ptačí budku?
Rady pro umístění budky

Ptačí budku umísťujte výhradně na budovy ve výšce 3 a více metrů, ideálně pod okraj střechy. Druhou budku můžete umístit do vzdálenosti cca 10 metrů, případně na druhou stranu budovy (rehek při druhém hnízdění mění hnízdiště). Budku nemá smysl umísťovat na stromy.Sýkorky, lejsky či rehky můžeme nalákat do zahrady umístěním budek nebo vysázením hustých listnatých keřů. Nejen ptákům, ale i řadě dalších zvířat skýtají volně rostoucí křoviny a keře úkryt a útočiště, ve kterém mohou hnízdit. V mnohých dřevinách žije přes sto druhů brouků, které lákají různorodé druhy ptáků.Pokud má strom dostatečně silnou větev, která budku unese, můžeme ji zavěsit pomocí drátu do prostoru. Díky tomu budou ptáci uvnitř budky ještě více chráněni. Když jde o dřevěnou budku, můžeme ji zavěsit pomocí skobiček (nebo oček) a drátu.

Kdy vyčistit ptačí budku : Po skončení každé hnízdní sezóny je potřeba všechny budky obejít, vyčistit a zkontrolovat jejich technický stav, popřípadě odstranit závady. Nejlepším obdobím je asi konec léta a začátek podzimu, tedy od konce srpna do konce října. Tím budky dobře připravíme i na nocování ptáků v zimním období.

Kam dát ptačí budku

Vhodné prostředí – budky vyvěšujeme nejlépe v takových místech, kde se ptáci, pro něž je budka určena, vyskytují. Takovými místy jsou např. lesy, zahrady, parky, nebo sady. Hustota budek – budky vyvěšujeme ve vhodném prostředí ve vzdálenosti alespoň 15 metrů od sebe.

Kam umístit Rehkovník : Vyvěšování budky: Nejvhodnější umístění rehkovníku je pod střechou, nejlépe na nějaké budově. Ideální je navrtání do podhledu.

Pro nejběžnější druhy sýkor obvykle zavěšujeme budku ve výšce 2-3 m. Tam, kde hrozí nebezpečí od nenechavců je lépe umístit budky ještě výše, ale musíme počítat s tím, že se při kontrole a čištění neobejdeme bez žebříku. Orientace vletového otvoru – na směru vletového otvoru vůči světovým stranám příliš nezáleží.

Do krmítka sypeme slunečnici, oves, proso, pšenici a další obiloviny či luštěniny. Kosy a drozdy potěší pár jablek či jeřabin, strakapoudy, brhlíky a sýkory tuková směs. Nikdy nekrmíme plesnivým či jinak zkaženým krmivem.

Co dát ptáčkům do budky

Do krmítka sypeme slunečnici, oves, proso, pšenici a další obiloviny či luštěniny. Kosy a drozdy potěší pár jablek či jeřabin, strakapoudy, brhlíky a sýkory tuková směs. Nikdy nekrmíme plesnivým či jinak zkaženým krmivem. Nikdy nedáváme kořeněné, solené, uzené či přepálené kuchyňské zbytky.V místech, kde je velký pohyb lidí a hrozí vyrušování ptáků, dáváme budky spíše výš. Naopak budky, které chceme častěji kontrolovat, umísťujeme raději do výšky cca 2 m. Budky pro větší druhy ptáků (dravce, sovy, holuby, kavky) umísťujeme do výšky min. 6–8 m.Na hodně znečištěnou budku použijte klidně mýdlový roztok a horkou vodu a vnitřek budky pomocí kartáče vymyjte. Po čištění vodou je samozřejmě nutné nechat budku pořádně vyschnout, aby nezačala plesnivět. Úklid ptačích budek během podzimu má tu výhodu, že v zimě pak mohou ptáci budku využít jako přístřešek.

Pravidla pro umístění netopýřích budek

  1. Budky se umísťují minimálně 3 m vysoko, některé druhy preferují výšku 5–6 m.
  2. Vhodná je orientace budek na JV až JZ stěnu budovy.
  3. Před a pod vchodem do budky (cca v úhlu 15 až 60°) musí být volný letový prostor.

Co pro sýkorky : Ptáčkům můžete podávat semena slunečnice, proso, konopí, mák, řepku, pšenici a rozmačkaná jádra vlašských a lískových oříšků. Nikdy nekrmte zkaženými krmivy, čerstvým pečivem, brambory, uzeninami, apod. Špatné krmení je může ublížit a mohou dokonce uhynout.

Kam umístit ptáci pítko : Pítko bychom měli umístit ideálně na stinné místo; voda se díky tomu nebude tak rychle kazit a odpařovat. Přesto bude během veder potřeba ji doplňovat nebo vyměnit skoro každý den.

Co nedávat ptákům

Do krmítka v žádném případě nepatří pečivo. Sůl, kterou obsahuje, je i v malém množství pro drobné ptactvo smrtelně nebezpečná. Krmítko není ani odpadkový koš, nepatří do nej žádné zbytky z kuchyně, sladkosti, uzeniny, kořeněná jídla ani přepálený tuk.

havrani: lze krmit některými odpadky z kuchyně, zejména odřezky z masa (syrovými i vařenými). Havrani jsou všežravci, takže kromě masa je lze krmit téměř čímkoli (jablka, tvrdý chleba apod.).Vhodné prostředí – budky vyvěšujeme nejlépe v takových místech, kde se ptáci, pro něž je budka určena, vyskytují. Takovými místy jsou např. lesy, zahrady, parky, nebo sady. Hustota budek – budky vyvěšujeme ve vhodném prostředí ve vzdálenosti alespoň 15 metrů od sebe.

Co Nesypat ptákům : Co rozhodně nesypat Do krmítka v žádném případě nepatří pečivo. Sůl, kterou obsahuje, je i v malém množství pro drobné ptactvo smrtelně nebezpečná. Krmítko není ani odpadkový koš, nepatří do nej žádné zbytky z kuchyně, sladkosti, uzeniny, kořeněná jídla ani přepálený tuk.