Antwort Kam dát orchideje? Weitere Antworten – Kdo opyluje orchideje

Kam dát orchideje?
Květy se otevřou pouze na jediný den a jsou vázané na opylování jedním druhem včel a kolibříků.* Celou rostlinu včetně listů ponořte do kyblíku s měkkou odstátou vodou pokojové teploty asi na 2 hodiny. Je to první pomoc při nedostatku vláhy z důvodu nedostatku kořenů. Rostlina si nasaje vláhu zbylými kořínky a čístečně i listy.Orchideje nikdy nezaléváme na list, v horku je dobré použít rosení a jednou za sedm až deset dní celý kořenový bal i s květináčkem ponoříme do vlažné vody, např. do kbelíku. Voda pro koupání rostlin nesmí být příliš teplá ani studená. Ideální je rozmezí 25 až 30 °C.

Jak dlouho vydrží květy orchideje : Květy orchidejí patří mezi jedny z nejdéle kvetoucích. Jakmile květ vykvete, často si jeho krásu můžete užívat po dobu několika měsíců a to potěší každého pěstitele. Samozřejmě záleží na druhu orchideje, ovšem většina orchidejí si drží své květy při správné péči alespoň po dobu 3 měsíců.

Co s přerostlou orchidejí

Pokud jsou kořeny stále pevné a zdravé, není nutné zasahovat. Vyjměte orchidej z květináče: Pokud jsou kořeny skutečně přerostlé a vypadají, že už květináč překonaly, je čas orchidej vyjmout. Buďte opatrní, abyste nepoškodili kořeny při vyjímání rostliny z květináče.

Jak dlouho nechat namočené orchideje : Květináč s orchidejí ponořte do odstáté vody, ať už ve vaně, v kyblíku nebo přímo v ozdobném obalu. Po cca 10 – 15 minutách ji opět postavte do sucha, z ozdobného květináče vylijte vodu.

Jakmile jsou květy vaší orchideje opadané nebo jich zbývá už jen několik, měli byste vyschlé výhonky těsně nad třetím kolínkem, zvaným též očkem, odstřihnout nůžkami. S trochou štěstí může květní stvol znovu dvakrát až třikrát vyrašit. Potom však výhon zpravidla odumře.

Není třeba ji dezinfikovat přípravky, jednoduše ji vysypte na plech a upečte v troubě. Zničíte tak veškeré zárodky, plísně i drobné škůdce. Poté ji smíchejte s rašeliníkem, uhlím, ale také klidně s kokosovou drtí. Na dno květináče umístěte kousek polystyrenu, na něj umístěte ošetřenou orchidej a přisypte substrát.

Jak hnojit orchideje aby kvetly

Prostřednictvím droždí se k Vaší pokojové rostlině dostanou ty správné živiny. Droždí obsahuje mnoho živin: vitamíny skupiny B, beta glukany, rostlinné hormony, draslík a hořčík. Díky tomuto hnojivu budou Vaše orchideje kvést déle, případně stále.Revitalizace orchidejí po zimě

Odstraňte všechny zvadlé listy nebo květy a zkontrolujte kořeny, zda neobsahují známky onemocnění nebo poškození. Pokud najdete nějaké shnilé nebo nemocné kořeny, pečlivě je ořízněte pomocí sterilních nástrojů. Dále je důležité poskytnout vašim orchidejím čerstvý nový substrát.Existuje také velmi jednoduchý trik, který květy vašich orchidejí pomůže udržet svěží. Stačí přidat tři kostky ledu do zálivky. Důležité je zajistit, aby půda orchideje nevyschla a zůstala stále dostatečně vlhká.

Orchidejím se bude dařit u oken na východní nebo západní straně. Světlo mají rádi natolik, že je v krátkých zimních dnech raději přesuňte na jižní stranu, nebo přisvětlujte na den dlouhý 12 – 14 hodin. Myslete také na to, že orchideje nemají rády přímé světlo a přímé sluneční paprsky jim vysloveně škodí.

Co dělat s Přelitou orchidejí : Rostlinu po přelití ze všeho nejdříve přesuňte do teplejšího prostředí, ideálně na sluncem zalité místo, kde je dostatek čerstvého, proudícího vzduchu. Důvod je prostý. V takovém prostředí se přebytečná voda snáze vstřebá. Poté již rostlinu zalévejte mnohem méně a pozorujte, co se bude dít.

Proč má orchidej lepkavé listy : Lepkavé kapičky na orchidejích

Rostlina může být napadena škůdci, snaží se přilákat opylovače, odvrací pozornost od květů a pupenů nebo jste ji přehnojili či ji špatně zaléváte.

Co dělat po odkvětu orchideje

Odkvetlé květní stvoly nezastřihávejte (pouze pokud zcela nezaschnou). Je vhodné uříznout pouze odkvetlou část nad posledním spícím pupenem, z něhož se časem vyvine nová větvička s květy. Na odkvetlých květních stvolech se mohou vytvářet také mladé rostlinky, které lze po vytvoření kořenů oddělit a zasadit samostatně.

Odkvetlé květní stvoly nezastřihávejte (pouze pokud zcela nezaschnou). Je vhodné uříznout pouze odkvetlou část nad posledním spícím pupenem, z něhož se časem vyvine nová větvička s květy. Na odkvetlých květních stvolech se mohou vytvářet také mladé rostlinky, které lze po vytvoření kořenů oddělit a zasadit samostatně.Orchidejím se bude dařit u oken na východní nebo západní straně. Světlo mají rádi natolik, že je v krátkých zimních dnech raději přesuňte na jižní stranu, nebo přisvětlujte na den dlouhý 12 – 14 hodin. Myslete také na to, že orchideje nemají rády přímé světlo a přímé sluneční paprsky jim vysloveně škodí.

Proč vadnou listy u orchideje : Proč listy vadnou a gumovatí

Je běžné, že orchidejím postupně uvadají spodní listy a narůstají nové. V druhém případě, kdy uvadají horní listy, jsou vrásčité a gumovatí, důvodů může být celá řada. Mezi hlavní důvody patří především nedostatečná zálivka, nadměrné hnojení nebo zahnívání kořenů.