Antwort Kam dát bazalkové pesto? Weitere Antworten – Na co se používá bazalkové pesto

Kam dát bazalkové pesto?
Základní recept bazalkového pesta se skládá ze soli, česneku, piniových oříšků, parmazánu a olivového oleje. V této podobě se pesto využívá k ochucení těstovin, ale také do salátů a na pečivo. Existují i další druhy pest, nejznámější je sicilská varianta se sušenými rajčaty.Je výtečné na těstoviny, ale můžete jím třeba naplnit masové rolády nebo přidat lžíci do zeleninové polévky minestrone. Pesto ale můžete připravit i z jiných bylinek, například z pažitky, medvědího česneku, koriandru nebo petržele. Skvělé je i pesto z rukoly, špenátu, chřestu nebo jarních cibulek.Pesto uchovávejte v lednici, zde Vám vydrží dokonce až několik týdnů, i když si můžete být jisti, že zmizí mnohem dřív.

Jak pouzit Rajcatove pesto : Pesto Rosso můžete použít úplně dle vaší libosti, hodí se do těstovin, ke grilované zelenině, na pizzy. Namažte ho na křupavý chleba, přidejte na grilované nebo pečené maso i ryby, do sendvičů, hodí se i jako doplněk ke kozím sýrům, nebo ho použijte jako dip.

Jak použít pesto na těstoviny

Pesto zamíchejte do uvařených těstovin (např. netypické brokolicové pesto se špagetami, tofu-bazalkové pesto s těstovinami), noků, halušek, nudlí, quinoi, pohanky, rýže či jiných obilovin. Můžete s nimi dochutit i těstovinové nebo obilné saláty.

Jak dlouho vydrží špenátové pesto : V dobře těsnící nádobce vám pesto v lednici vydrží až pět dní. Špenátové pesto je skvělé na těstoviny i do zapečených toastů a nejrůznějších sendvičů.

Pesto je dobré ohřát na pánvi s malým množstvím horké vody (přidávejte pomalu – po lžičkách – bude tak krémovější, ale pozor, ať ho nenaředíte moc). Pesto rozhodně nevařte, jen ohřejte a hned, jak budete mít hotové těstoviny, tak je slijte, nechte malinko odkapat a přímo na pánvi je smíchejte s pestem.

Aby vám pesto déle vydrželo, skladujte ho v dobře vymyté sklenici se šroubovacím uzávěrem a povrch vždy udržujte zalitý cca 1 cm vysokou vrstvou olivového oleje, tak pesto vydrží až 2 týdny.

Co vařit s bazalkou

Výborně si rozumí s čerstvými i sušenými rajčaty, voňavou pastou i čerstvým pečivem. Dobrý kuchař má po ruce vždycky aspoň jednu skleničku domácího bazalkového pesta. Promění obyčejné těstoviny, pečenou rybu nebo grilovanou zeleninu v hlavní chod hodný mistrovské kuchyně. Bazalka se hodí i ke zdobení pokrmů.Rajčata omyjeme, odstraníme zbytky po stopce a překrájíme na menší kusy. Poté je dáme do hrnce a šťouchadlem na brambory několikrát promačkáme, aby pustila šťávu. Rajčata slabým varem za častého promíchávání vaříme pod pokličkou cca 20 minut.Do mixéru si vložte část lístků a zalijte olivovým olejem a mixujte. Postupně přidávejte lístky a opět zalévejte olejem. Musí to lehce plavat. Tím se to bude i lépe mixovat.

V hrnci zahřejeme smetanu a za občasného míchání necháme zhoustnout, poté vmícháme máslo, a až se rozpustí vmícháme velkou hrst nastrouhaného sýra a chilli. Do hotové omáčky dáme špagety a pořádně promícháme, přidáme čerstvou petrželku a servírujeme s mističkou strouhaného sýra na posypání.

Jak uchovat špenát v mrazáku : Jak zmrazit špenát: Než dáte špenát zmrazit, stačí ho propláchnout vodou a nechat okapat. Můžete ho i spařit pod horkou vodou. Do mrazáku dejte špenát v pevném sáčku, ze kterého vytlačte vzduch a uzavřete. Můj tip: Špenát dávám do mrazáku po jednotlivých porcích – vytáhnu a použiju jen tolik, kolik zrovna potřebuji.

Jak dlouho vydrží bazalka : Většina bylinek patří k trvalkám, správnou péčí jim tedy prodloužíte život. Jen bazalka a majoránka vám vydrží pouhý rok. Dají se ale snadno vypěstovat ze semínek.

Co se dá udělat z bazalky

Bazalka je výborným kořením při přípravě masa, velmi si rozumí s rybami jako pečenou pražmou či lososem. Neztratí se ani nasladko, hravě z ní vytvoříte vitamíny nabité broskvovo-bazalkové smoothie či netradiční bazalkový sorbet. TIP: K lehkému obědu či večeři je ideální volbou caprese.

Dodá nezaměnitelnou chuť těstovinám, pizze, polévkám, fazolím a salátům. Bazalka je hlavní přísadou tradiční italské omáčky pesto, do které patří také česnek, parmezán a piniové oříšky. Je vynikající v kombinaci s rajčaty, mozzarellou nebo česnekem. Vhodná je také na kuře, k rybě, do karbanátků a bylinkového másla.Je součástí marinád na grilování, bylinných octů, bylinkových másel, jídel s rajčaty a sýry, obložení na pizzu apod.

Jak zavařit rajčata bez nálevu : Postup přípravy

Podle velikosti rajčata nakrájíme na poloviny nebo čtvrtky a naskládáme do čistých sklenic (nebojíme se přitlačit), otřeme jim hrdla a pevně je zavíčkujeme. Nepoužíváme žádné přísady ani nálevy. Sterilujeme při teplotě 90 °C po dobu 30 minut.