Antwort Kam darovat želvy? Weitere Antworten – Kam darovat želvu

Kam darovat želvy?
Najdete-li na jaře ještě zmalátnělou želvu chytající první sluneční paprsky, zkuste ji odchytit a předat útulku pro opuštěná zvířata. Můžete kontaktovat i náš útulek pro exoty v Praze, nebo darovat zvíře svým známým, ponechat si ho nebo nabídnout inzerátem. Nenoste želvy do zoo, nemají kapacity na to je přijímat.Nechci zimovat

Nechejte želvu ve výběhu až do doby, kdy denní teploty klesnou trvale pod 20 °C. To bývá většinou v 1. polovině října. Pokud bude předpověď hlásit noční mrazíky, zavřete ji do domečku, nebo ji na noc přemístěte do chladného místa v domě.Pouze tzv. „Žlutý papír“ umožňuje suchozemské želvy zařazené do CITES A legálně prodávat (výjimkou je u nás běžně chovaná želva stepní – Testudo horsfieldi náležející do kategorie CITES B, která podléhá jen registraci – na každý exemplář je vystaven pouze tzv. „Bílý papír“).

Jak prodat želvu : Většinou je želva umístěna do záchytné stanice, a pokud se nedohledá majitel, může úřad vystavit nové doklady s původem "U" a následně rozhodnout o prodeji nebo novém vlastníkovi. Žádný jiný legální způsob držení a prodeje želvy zelenavé neexistuje.

Kam poslat CITES

Kde a jak službu řešit

Žádosti o vydání potvrzených kopií dokladů CITES (se všemi podklady) můžete předat osobně na podatelně místně příslušného krajského úřadu, v případě Prahy na Magistrátu hl. města Prahy, nebo zaslat poštou na jeho adresu.

Jak převést želvu : Lepší možnost je želvě obstarat tmavou plastovou krabici (i bez víka) a vystlat ji senem nebo kokosovými čipsy. Krabice se přikryje prodyšnou látkou a dodržuje se teplota bez velkých výkyvů. Pokud k želvě nepůjde teplo a světlo, zahrabe se a cestu prospí. Vodní želvy se nikdy nepřepravují v pytlících s vodou.

Onemocnění plic

Projevování: Želva špatně dýchá – píská, má u nosu bublinky, nejí, je apatická. Proč: Průvan, velké rozdíly teplot, vzduchu a vody, celkově ošklivý zdravotní stav se sníženou odolností. Léčba: Zlepšení podmínek, stálá teplota vody i vzduchu, heřmánkové koupele, léky od veterináře.

Že želvíci rádi šplhají, to víme všichni, aproto se může stát, že se převalí na krunýř. Pokud se neobrátí pod lampou nebo na slunci, nemusíte mít obavy, za normálních okolností vydrží. V této poloze může setrvávat i několik dnů. Zdravá želva se umí převrátit sama.

Kam poslat Cites

Kde a jak službu řešit

Žádosti o vydání potvrzených kopií dokladů CITES (se všemi podklady) můžete předat osobně na podatelně místně příslušného krajského úřadu, v případě Prahy na Magistrátu hl. města Prahy, nebo zaslat poštou na jeho adresu.Řeč dnes bude o evropských druzích želv a to Testudo hermanni, marginata, graeca a horsfieldi, co majitelé nezimují. Nejproblémovější druh z těchto želv je zcela jistě T.Cena od 1000-2300 Kč podle stáří, čipu, terária a druhu suchozemské želvy. V případě zakoupení čipované želvičky jednou zaregistrujete a dále už s úřady nemáte žádné starosti.

Kolik budete platit. Za přijetí žádosti o vydání povolení k dovozu exemplářů musíte zaplatit poplatek 1000, – Kč.

Jak dlouho vydrzi želva sama : a jinak je naprosto nenáročná, vydrží klidně 2 týdny doma sama.

Jak poznam že želva umira : Již několikrát za ty roky se mně to potvrdilo přímo v praxi. Předzvěstí úhynu jsou tedy především velký úbytek hmotnosti bez viditelné příčiny, náhlá apatie, přehřátí na sluníčku nebo pod lampou spojené se silně zpěněným výtokem ze zobáku. Tak by se dalo pokračovat ještě hodně dlouho.

Jaké jméno dát želvě

Jména pro želví samečky

Adámek Elfis Kleofáček
Andy Evžen Kryšpín
Anýzek (Anýsek) Felix Kubíček
Aquarius Ferda Kuky
Aran Ferdo Kulda


Jak dlouho želvy spí – zase záleží na období a náladě želvy, může spát až 18 hodin ale při normálním letním režimu spí obvykle od 17 hodin odpoledne do 7 hodin ráno.S probouzením želvy byste měli začít bezprostředně poté, kdy se objeví první jarní paprsky, tedy přibližně začátkem března. Jestliže želvu přemisťujete do venkovního výběhu, chraňte ji před posledními mrazíky ještě slámou či senem a probouzení načasujte postupně.

Jak poznam že je želvě zima : Toto období jí vydrží až do jarních měsíců, kdy přichází u hodně želv první útlumové období.To poznáme podle snížené aktivity želvy, sníženého příjmu potravy, některé želvy se zahrabou do substrátu a nevylézají ani na krmení.