Antwort Jakou zeleninu muze želva? Weitere Antworten – Jakou zeleninu může želva

Jakou zeleninu muze želva?
Do těchto potravin patří: reveň, tuřín, čínské zelí, pampeliška květ a list, petržel, kadeřavá kapusta, zelí pórek, špenát – list, cibule – nať, ostružina. Tyto potraviny krmíme jako hlavní složku potravy, není nutné přidávat k nim vápník.V želvím jídelníčku se nesmí vyskytovat citrusy, jelikož odvápňují organismus. Ani v přirozeném prostředí želváci nemají šanci natrefit na ovoce, pokud není zrovna období vegetace a přezrálé plody nehnijí na zemi. Vyvarujeme se i podávání pečiva, mléka, mléčných produktů a masa (výjimkou je želva uhlířská).vhodná je zejména: pampeliška (listy i květ), jitrocel, jetel, kopřivy, bodláky, ptačinec, žabinec, řebříček, hluchavky, luční byliny a trávy… jednoduše vše, co roste na každé zahrádce, v parku nebo louce. Přes léto pak jsou velice vhodné květy Ibišku, které želvy milují.

Čím krmit želvu v zimě : V přírodě se suchozemské želvy živí převážně rostlinnou potravou. Občas si pochutnají i na žížale, slimákovi nebo zdechlině. Doma předkládejte želvě co nejpestřejší výběr zeleniny a ovoce, trávu, listy, květy – nejvhodnější je pampeliška, jetel nebo vojtěška. Můžete občas zkusit i vařenou rýži, nejlépe neloupanou.

Co všechno může jíst želva

  • Žebříček – letní strava – naprosto vhodné
  • Čínské zelí – zimní strava – naprosto vhodné
  • Římský salát – zimní strava – vhodné, občas.
  • Ledový salát – zimní strava – vhodné, občas.

Čím se krmí želvy : Mezi oblíbené rostlinné krmivo z vody patří okřehek, růžkatec nebo kabomba, ze suchozemské nabídky je to pak ptačinec, pampeliška, listy jahodníku nebo třeba jetel. A pozor, i vodní želvy si rády kousnou do dobrého ovoce a zeleniny, takže můžete do jídelníčku přidat např. banán, jablko, třešni, čínské zelí nebo mrkev.

Ve volné přírodě želva pije dešťovou vodu a rosu. Příjem vody mají zejména z předkládaného čerstvého zeleného. Některé želvy se naučí pít samy z misky. Prevence měknutí krunýře je krmení potravinami se správným obsahem vápníku a fosforu, tedy nejméně 2:1.

Pití suchozemských želv

Želva by měla mít přístup alespoň dva- až třikrát týdně k vodě v podobě koupání. Pokud častěji a déle v těchto okamžicích pije, je něco v nepořádku.

Jak si hrát s želvou

Všechny želvičky lozí po čtyřech nebo klečí na zemi (nesmí ležet!) a lovci se je snaží převrátit na záda. Převrácená želva se stává lovcem. Kdo zbyde nakonec, vyhrál. U nás tato hra je velmi oblíbena a vetšinou se to zvrhne v takovou melu a vyhraje nejaký silný kluk.Na zazimování želvu připravujte už od října. Postupně snižujte dobu svícení, omezujte množství krmiva a můžete želvičku i častěji koupat ve vlažné vodě, aby se dobře před hibernací vyprázdnila. Po zhruba 4-6 týdnech želvu přesuňte do „hibernační bedýnky“. Bedýnka by měla být prostorná, aby se v ní mohlo zvíře hýbat.Krmíme je rostlinnou i živočišnou potravou. Želvám můžeme dávat i cvrčky, menší kobylky, mouchy a pavouky. Větší želvy tento hmyz pozřou prakticky okamžitě, u menších želv se hmyz bude trápit, než ho želvy "okoušou". Lze také krmit rybím, kuřecím, telecím a hovězím masem.

Mladé želvy je třeba krmit každý den, u starších si vystačíte s krmením třikrát do týdne. Rostlinná strava může být podávána častěji. Důležité je však předcházet překrmování želv, protože i ony mohou nabrat přebytečný tuk.

Jak často se krmí želva : Mladé želvy je třeba krmit každý den, u starších si vystačíte s krmením třikrát do týdne. Rostlinná strava může být podávána častěji.

Co miluji želvy : K vhodné zelené potravě patří například pampeliška, listy jahodníku, sedmikráska, čínské zelí, čekanka, rukola, jetel, polníček a mrkev. Ovoce dáváme jen občas jako pamlsek kvůli vyššímu obsahu cukru. Vhodný je meloun, borůvky a jablka. Jako zpestření ocení květy lučních rostlin, přidávat můžeme také jemnější seno.

V čem zazimovat želvu

V čem želvu zimovat

Želví zimní sídlo může být plastový box vysypaný vlhkou lesní hrabankou, hlínou s pískem nebo kokosovým vláknem. Shora bedýnku přikryjeme látkou a jemným pletivem tak, aby se dovnitř nedostalo denní světlo a nebezpeční hlodavci. Bedýnku umístíme do vlhkých prostor se stálou teplotou 2-6°C.

V čem želvu zimovat

Želví zimní sídlo může být plastový box vysypaný vlhkou lesní hrabankou, hlínou s pískem nebo kokosovým vláknem. Shora bedýnku přikryjeme látkou a jemným pletivem tak, aby se dovnitř nedostalo denní světlo a nebezpeční hlodavci. Bedýnku umístíme do vlhkých prostor se stálou teplotou 2-6°C.Jakmile spadnou teploty pod 10 °C tak se želvy uchýlí k hibernaci. V místech, kde jsou zimy teplejší (např. kolem 23 °C) želvy během zimy nespí tak tvrdě a mohou se i několikrát za období probudit.

Jak často pije želva : Pití suchozemských želv

Želva by měla mít přístup alespoň dva- až třikrát týdně k vodě v podobě koupání. Pokud častěji a déle v těchto okamžicích pije, je něco v nepořádku.