Antwort Jakou zeleninu jí chameleon? Weitere Antworten – Co za zeleninu může chameleon

Jakou zeleninu jí chameleon?
Ovoce a zelenina…

Nejčastěji podávanou zeleninou jsou: různé druhy salátů(kadeřavý,ledový, čínské zelí…), ale taky pampeliška. Chameleon také zpořádá květy a to nejčastěji žluté barvy(pampeliškové květy, pupalka….) Ovoce je také důležité: hrušky,banán,jahody, broskve,třešně,mango,banán…Chameleoni jsou velmi žravá zvířata, která pozřou prakticky vše, na co přijdou. Ideálním krmivem jsou cvrčci, které alespoň jednou za 14 dní obalení ve vitamínech. Rádi si také pochutnají i na švábech, sarančatech, moučných červech či kobylkách. Hmyz ale musí být živý.Výživa chameleona je stejně důležitá jako dostatečné osvětlení. Chameleon je hmyzožravec, krmíme jej tedy hmyzem odpovídajícím jeho aktuální velikosti. Mláďatům tedy předkládáme menší až středně velké cvrčky, mouchy či smýkaný hmyz, dospělých chameleonům nabídneme velkého cvrčka, popř. saranče.

Co umí chameleon : Umí přizpůsobovat svou barvu okolí a má jedny z nejdokonalejších očí v živočišné říši. Chameleon má srostlá víčka, pohybuje se každým okem nezávisle na sobě a dokonce se umí na jeden objekt podívat z různých úhlů. Obě oči najednou používá tento ještěr teprve tehdy, když jazykem míří na vyhlédnutou potravu.

Co muze chameleon za ovoce

Jídelníček chameleona se skládá zejména z drobného hmyzu (kobylky, cvrčci, mouchy, pavouci, motýli, sarančata a další). Stravu jim můžeme obohatit o čerstvou zeleninu a ovoce (hroznové víno, jablka, jahody, okurky, mrkev, rajčata, ale také různé květy).

Jak casto musí jíst chameleon : Mládí chameleoni se krmí denně, a to v neomezených dávkách. Dospělí se pak krmí každý druhý den, na jedince asi 7 až 10 cvrčky. Jako krmivo slouží také jiný hmyz, třeba sarančata, mouchy, švábi a v létě smýkaný hmyz.

Jídelníček chameleona se skládá zejména z drobného hmyzu (kobylky, cvrčci, mouchy, pavouci, motýli, sarančata a další). Stravu jim můžeme obohatit o čerstvou zeleninu a ovoce (hroznové víno, jablka, jahody, okurky, mrkev, rajčata, ale také různé květy).

Plazi, tedy i chameleon jemenský, vydrží poměrně dlouho (7-10 dní) hladovět, aniž by to na ně mělo negativní vliv. To, že vydrží hladovět, ale neznamená, že je to správné. Naopak konkrétně chameleon má krátké zažívací ústrojí, a tedy nedokonale vstřebá živiny z přijaté stravy, takže by měl dostávat potravu denně.

Jak často se musí krmit chameleon

Mládí chameleoni se krmí denně, a to v neomezených dávkách. Dospělí se pak krmí každý druhý den, na jedince asi 7 až 10 cvrčky. Jako krmivo slouží také jiný hmyz, třeba sarančata, mouchy, švábi a v létě smýkaný hmyz.Svítit bychom měli asi 12 hodin denně, v zimě 10 hodin, k osvětlení se používá obvykle zářivku s podílem UVB. UVB záření je nutné pro tvorbu vitaminu D. Teplota by měla být v rozmezí 24–30°C, ale s možností jednoho místa s teplotou i nad 30°C, což dosáhneme i obyčejnou žárovkou.Čím je chameleon silnější a dominantnější, tím křiklavější barvy proti soupeři nasadí. Svou výhružku ještě umocní tím, že zplošťuje tělo a staví se k nezvanému hostu bokem, aby se zdál větší, otevírá tlamu a zlobně syčí. Podřízený jedinec naopak barvy ztlumí, zhnědne nebo zešedne a opatrně vycouvá.

V tomto případě je ale kontaktem myšleno to, že po vás rád leze (myslí si, že jste strom), ne že ho budete hladit a mazlit – není to zvíře na mazlení, ale na dívání a ani to mu mnohdy nemusí být příjemné. Pozor, pokud kolem něj často chodíte vy nebo váš pes či kočka.

Jak poznam že umira chameleon : K prvotním projevům patří měknutí kostí, což se pozná podle deformovaných končetin, konců ocásku, měknutí přilby, neschopnost se udržet na větvičce, dezorientace. Nedostatek vitamínů může mít vliv i na schopnost vystřelovat jazyk.

Co znamená kdyz se chameleon nafukuje : Když je chameleon podrážděný, tak se nafukuje, aby okolí ukázal, že je velký a vybarví se do nejtmavších odstínů zelené, hnědé a černé barvy. Když chameleon spí, tak jeho tělo je naprosto uvolněné a vybarví se do nejsvětlejšího odstínu zelené barvy, jaké je schopen.

Jak si ochočit chameleona

Ze začátku se chameleon chová velmi plaše, schovává se za větvičky, nebo se nafukuje a syčí. Nejlepší je tedy umístit terárium na frekventované místo, kde často pobýváš, časem si na tvou přítomnost zvykne. Můžeš zkoušet dávat opatrně a pomalu ruku do terária a přibližovat se k němu.

Nikdy jim vodu ale nedávejte násilím nebo přímo na nozdry! Mohli by vodu vdechnout do plic. Stačí když dáte pár kapek na čumák a počkáte, až si vezmou, většinou začnou pít.Čím je chameleon silnější a dominantnější, tím křiklavější barvy proti soupeři nasadí. Svou výhružku ještě umocní tím, že zplošťuje tělo a staví se k nezvanému hostu bokem, aby se zdál větší, otevírá tlamu a zlobně syčí.

Jak často svítit chameleonovi : Svítit bychom měli asi 12 hodin denně, v zimě 10 hodin, k osvětlení se používá obvykle zářivku s podílem UVB. UVB záření je nutné pro tvorbu vitaminu D. Teplota by měla být v rozmezí 24–30°C, ale s možností jednoho místa s teplotou i nad 30°C, což dosáhneme i obyčejnou žárovkou.